» » » Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Інформація
  • Переглядів: 6713
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-01-2012, 10:41
30-01-2012, 10:41

Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука

Категорія: Навігація / Новини

Змістом освітнього процесу у Вижницькій ЗОШ-інтернаті І-ІІІ ст. ім. Н. Яремчука є життя дітей, в якому вони дорослішають, розвиваються і формуються як особистості

Історична довідка
Вижницька загальноосвітня школа – інтернат працює з 1960 року. Приміщення, в яких розміщена школа, мають свою цікаву історію. На початку другої половини ХІХ століття пан Джорджован волею австрійського імператора став власником землі, лісів Вижниччини. Через кілька днів по приїзді у Вижницю, пану сподобалось місце, де тепер розташована школа, і він вирішив оселитися тут. Для цього він вигнав сім’ю Баланюків на берег р.Виженки і розпочав будівництво. На початку було побудовано цегельню, склепи, конюшні, підвали і інші споруди, а в 1866 році Джорджован побудував великий будинок для себе (бувша допоміжна школа). В другій половині ХІХ століття виникло панське помістя на території сучасної школи –інтернату.
У 1910 році одним із наступних власників панського маєтку Грабом Яреєм побудовано велике приміщення (сучасний навчальний корпус), в якому розмістилися суд, поліція, тюрма, адвокатура, зберігалась зброя.
У 1913 році адвокат Гамбургер за дозволом тодішнього власника маєтку пана Сполинського, на його землі побудував розкішний будинок (нині спальний корпус старших класів), який пізніше передав під школу австрійських попів - раввінів.
У 20-х роках ХХ століття маєток перейшов у володіння пана Більграя, який у 1932 році помер, а його син панував тут до 1940 року. До речі, син останнього власника цього помістя Даніел Більграй у серпні 1996 року зі своєю дружиною відвідав школу і залишив запис у книзі відгуків в кімнаті Н.Яремчука. Нині його сім’я проживає в США.
З 1940 по 1959 рік в приміщеннях нинішньої школи розміщувались різні радянські адміністративні органи.
У вересні 1959 р. за підписом завідуючого облвно Левченко І.Й. було видано наказ про відкриття в м. Вижниця школи – інтернату. В цьому ж місяці спільним рішенням Вижницького райкому партії та райвиконкому під школу – інтернат було передано приміщення міліції, КДБ, суду і прокуратури, райвіськкомату, архіву та райфінвідділу.
11 січня 1960 року було розпочато заняття в школі, яка стала другою домівкою для перших 280 діток з різних сіл, районів, областей України.
Школа гордиться своїм випускником - Народним артистом України Назарієм Яремчуком, який закінчив школу у 1967 році. Для вшанування пам’яті Н.Яремчука в школі відкрито музейну кімнату, де зібрано документи про життя і творчість нашого славного земляка. В архіві школи збереглися журнали з оцінками учня Назарія Яремчука, характеристика на учня Н.Яремчука, фотографії з його шкільного життя, перші пластинки з піснями Н.Яремчука.
Для відвідувачів пропонуються екскурсійні розповіді з 4 розділів:
• Дитинство Назарія Яремчука;
• Юність Назарія Яремчуак;
• Назарій Яремчук – Народний артист України, наш земляк;
• Пам’ять, спогади.
У березні 1996 року школі – інтернат присвоєно ім’я Назарія Яремчука (Постанова Кабінету Міністрів України від 4.03.96р. №-192). В музейній кімнаті проводяться бесіди, години спілкування для учнів школи інтернату та відвідувачів.
Експозиції кімнати – музею постійно поповнюються новими цікавими матеріалами.
Наша школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально- виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно- культурне відродження України у розбудову держави .

Методична робота
Сприяти педагогу у навчанні-провідна функція внутрішньошкільної методичної роботи. Науково-методична проблема школи “Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу. Розвиток педагогічної творчості вчителя та вихователя”.
Методична робота в школі планується і проводиться на діагностичній основі.
Діагностування забезпечує:
 виявлення передового педагогічного досвіду у своїй школі;
 знання проблем конкретного вчителя, прогалин у певних вміннях і навичках педагогічної майстерності;
 встановлення загальної картини: з яких питань учителі більше за все потребують методичної допомоги.
Форми і методи методичної роботи:
-Колективні форми
-Групові форми
-Індивідуальні форми
План роботи методичного кабінету включає:
-Удосконалення фахової майстерності та підвищення професійної компетентності
-Робота методичної ради
-Робота з молодими педагогами
-Вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду
-Робота бібліотеки
-Робота з обдарованими дітьми

Всі педагоги школи задіяні у роботі шкільних методоб’єднань:
М/О вчителів початкових класів;
М/О вчителів предметів художньо-естетичного профілю;
М/О вчителів суспільно-гуманітарного циклу;
М/О вчителів природничо-математичного циклу;
М/о вихователів та класних керівників.
Науково-методична проблема М/О учителів початкових класів: “Активізація навчальної діяльності учнів початкової ланки як важливий засіб поліпшення якості знань”
Науково-методична проблема М/О учителів природничо-математичного циклу“Пошук засобів і форм для забезпечення ефективності уроку природничо-математичного циклу”
Науково-методична проблема М/О учителів суспільно-гуманітарного циклу:
“Сучасний урок. Традиційні та інноваційні підходи”
Науково-методична проблема М/О учителів предметів художньо-естетичного циклу:“Створення умов для розвитку творчої особистості в процесі художньо-естетичного навчання та виховання учнів”
Науково-методична проблема М/О вихователів та класних керівників:“Гуманізація відносин між класним керівником, вихователем і класом, робота над створенням органів самоврядування, формування в учнів життєвих компетентностей, свідомої дисципліни та культури поведінки”.
Вивчення, узагальнення перспективного педагогічного досвіду
Творчий вчитель корисний не тільки результатами своєї особистої праці, а й тим, що він дух творчості передає іншим. У 2011/2012 н.р.ми вивчаємо досвід учителя фізики Кречмаровської С.М. та досвід роботи класного керівника Флори В.І.

Робота шкільної бібліотеки у методичній роботі відіграє важливу роль
- включає створення каталогів для педагогів різних напрямків;
- виставка нової педагогічної літератури;
- робота у читальному залі. Опрацювання періодичних видань та методичних матеріалів;
- ми передплачуємо 24 найменувань періодичних видань попредметно.

Робота з обдарованими дітьми
Педагогічний процес - це п’єса, що пишеться на дві дійові особи: вчителя та учня. Саме тому здатність і бажання до творчості однієї сторони спонукає до творчості й іншу. Робота з обдарованими дітьми у нашій школі включає:
- проведення факультативів та курсів за вибором;
- участь у різноманітних конкурсах та фестивалях;
- участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових предметів;
- захист учнівських проектів.
- підготовка до ЗНО.
Кількість учасників шкільних олімпіад щороку збільшується - що є позитивним в навчально-виховному процесі, збільшується кількість учасників ІІ етапу
У школі активно працює кабінет інформатики (зав.кабінетом учитель інформатики Скотник В.І.). Учні школи займають призові місця на ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. У 2011/2012 навчальному році Гожда Михайло, учень 11-го класу став переможцем Інтернет-олімпіади з інформатики.
Кабінет інформатики активно використовується також педагогами школи, саме у канікулярний період педагоги школи мають змогу підвищити свій рівень комп’ютерної грамотності.
Учні школи щорічно беруть активну участь у фізичному конкурсі “Левеня” математичному конкурсі ”Кенгуру”

Виховна робота
Педагогічний колектив, адміністрація школи працюють над впровадженням інноваційних технологій виховання підростаючого покоління, які сприяють впровадженню особистісно орієнтованих принципів виховання, визначають саморозвиток творчої особистості учнів. Перебіг навчально-виховного процесу, який базується на народознавстві (календарні свята, різноманітні конкурси, екскурсії, зустрічі), відбувається без психологічного тиску на дітей, надуманості й абстрактності. Виховання проходить на фоні повсякденного життя, у формах і способах, що притаманні народному життю і максимально наближені до потреб кожного учня. У практику виховної роботи нашої школи впроваджуються заходи саме на основі народних традицій. У школі проводяться відповідні виховні заходи та тематичні години спілкування, диспути, круглі столи, зустрічі. У своїй роботі класні керівники та вихователі керуються основними положеннями національної концепції виховання. Річний план школи, план виховної роботи, робота методичного об’єднання вихователів та класних керівників спрямовуються на формування в учнів загальнолюдських, моральних цінностей і створюють умови для розвитку творчого потенціалу кожного учня, самореалізації їх у житті. (Додаток 1. Структура виховної роботи школи)
Виховна проблема, над якою працює педагогічний колектив у 2011 р.: “Гуманізація відносин між класним керівником, вихователем і класом, робота над створенням органів самоврядування, формування в учнів життєвих компетентностей, свідомої дисципліни та культури поведінки”.
При аналізі планування роботи класних керівників та вихователів особлива увага звертається на дотримування певних методичних вимог:
• забезпечення на практиці єдності мети і завдань, змісту, форм виховної роботи;
• врахування своєрідності класних колективів та вікових особливостей учнів;
• підтримання ініціативи колективу і кожного учня зокрема;
• чергування різних занять (спортивних, пізнавальних, трудових тощо).
Методоб’єднання класних керівників та вихователів, постійно, вдосконалюючи свою роботу, сприяє професійному вдосконаленню особистості вихователя, стимулює творчість класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи, формування гуманістичних цінностей у системі виховної роботи.
Робота методоб᾽єднання вихователів та класних керівників спланована і спрямована на розвиток творчої особистості вчителя, вихователя, на надання дієвої допомоги педагогам, особливо молодим, у підвищенні професійної майстерності, створення в колективі творчої атмосфери, такого морально-психологічного клімату, який сприяв би пошуку ефективних технологій педагогічної праці, творчому впровадженню в практику роботи педагогічних інновацій. Бо саме такий підхід сприяє оптимізації навчально-виховного процесу.
В основу виховної роботи у 2011р. покладено такі завдання:
- сприяння реалізації державної політики в галузі освіти; Закону України “Про загальну середню освіту”, виховання досконалої, інтелектуальної, розвинутої особистості;
- виховання в учнів поваги до державних символів України, Конституції України, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;
- пошук нових форм роботи з виховання в учнів загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності, естетичної, правової, трудової, економічної культури, здорового способу життя;
- широка популяризація української культури, виховання мовного етикету, глибокої поваги до державної рідної мови, до національної культури і духовних надбань українського народу та інших народів та націй;
- використання різноманітних форм і методів краєзнавчої роботи, виховання любові до рідного краю, пробудження інтересу до історії.
Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної ради, методичні об’єднання вихователів та класних керівників.
Виховна робота ґрунтується на принципах особистісно зорієнтованого виховання із застосуванням сучасних виховних технологій, здійснюється через розв'язання соціально-моральних завдань, що ставлять вихованців в умови свідомого вибору і практичної реалізації особистісної позиції, стилю поведінки. Класними керівниками та вихователями проводиться значна робота по роз'ясненню та засвоєнню норм моралі, формування навичок морально-вольових рис характеру.
На засідання методоб’єднання вихователів та класних керівників було представлено презентацію особистісно - зорієнтованих технологій, методів виховання та здійснено аналіз-порівняння інноваційних та традиційних технологій виховання.
У школі процес виховання здійснюється у певних організаційних формах: індивідуальних, групових, колективних, масових.
З метою впровадження в практику щоденної виховної роботи кращого досвіду педагогів школи проведено декаду педагогічної творчості по виховній роботі, де було вивчено, узагальнено та взято на озброєння молодими вихователями найбільш ефективні та дієві виховні заходи.
Зокрема, класний керівник Флора В.І. презентувала виховний захід – етичний діалог-практикум “Твори добро, бо ти Людина”. Тема діалогу відзначається актуальністю, відповідає віковим особливостям учнів, форма проведення заходу-групова, колективна, застосовано проблемно-пошукові, дослідницькі методи виховання. Активну участь у заході брали всі учні класу. Діти були уважні, зацікавлені, проявляли ініціативу, яку педагог підтримувала та надавала можливість кожній дитині висловити свою думку. Такий виховний захід формує в учнів чітку громадську позицію, почуття власної гідності, розвиває пізнавальні інтереси школярів.
Класний керівник 10 класу Іванюк О.І. провела з учнями діалог-роздум “Хочу бути щасливим”. Мета діалогу аргументована, чітко сформульована. Використано метод творчого завдання, де учні розв’язуючи завдання педагога, самі висловлюють та захищають свої думки, сперечаються, відстоюють свою точку зору і приходять до розуміння щастя, заснованого не на матеріальних, а на високих духовних цінностях. Застосовано метод ситуативного практикуму, діти самі чітко формулюють його. Такий захід спрямований на розвиток особистості, загальнолюдських рис на підвищення загальнокультурного рівня розвитку. Наявні елементи дискусії, проблемності, відвертої розмови. Методичні прийоми використані педагогом доцільні, захід змістовний, має позитивний виховний потенціал. Мети досягнуто, реалізовано розвиваючі, виховні та пізнавальні можливості заходу.
Гаврилюк Н.П., вихователь 9-го класу показала ділову гру “Права дітей”. Тема гри актуальна, вмотивована, відповідає віковим особливостям учнів. Мета сформульована чітко. Форма проведення заходу – гра-конкурс, ділова гра, де учні виступають в ролях різних претендентів на трансплантацію серця. Захід продумано дуже чітко та доведено до кінцевої мети. Використано метод ситуативного практикуму, коли діти самі знаходять вихід з проблемної ситуації, а потім пояснюють та вмотивовують чому саме так вони поступили б.
Важливе місце у житті школи посідає учнівське самоврядування, яке працює під девізом „Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо”.
Структура учнівського самоврядування у Вижницькій ЗОШ-інтернаті І-ІІІ ст. ім. Н.Яремчука.
Членами учнівського комітету виготовлено буклети з правого всеобучу та розроблено презентацію з прав людини і здійснено інформаційні рейди у всі класи з метою інформування учнів про права дітей.
Проведено засідання учнівського комітету з питання: “Ніхто не має права ображати дитину”. Учнівський комітет вийшов з пропозицією до дирекції школи з метою запровадження у школі конкурсу „Кращий клас року” та створення на сайті школи рейтингової сторінки, на якій висвітлюються досягнення та успіхи кожного класу з різних видів контролю: рівень навчальних досягнень, дотримання правил для учнів, санітарно-гігієнічного стану спальних та класних приміщень, стан закріпленої за класом території та ін.
Інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності, визначають розвиток суспільства завтрашнього дня. Розуміючи важливість впровадження інформаційних технологій, адміністрація нашої школи створює належні умови для комп’ютеризації навчального закладу. Використання комп’ютерних технологій у виховній роботі підвищує її ефективність. Так на сайті школи викладена інформація про виховну роботу школи, щомісячно висвітлюються підсумки конкурсу „Кращий клас року”, розміщено електронний варіант газети „Шкільна стежина”(електронна адреса сайту школи: yaremchuk-int.at.ua)
У школі започатковано роботу гуртка „Юний кореспондент”, який випускає газету „Шкільна стежина”. Метою гурткової роботи є виховання у дітей потреби в усних та письмових публіцистичних виступах, розвиток творчої уяви вихованців, уміння міркувати, надавати можливість учням проявити себе і досягнути успіху, висловлювати свої думки, аналізувати явища, вступати в діалоги, створення умов для соціальної і творчої самореалізації особистості.
Особливе місце у виховному процесі займає правовиховна робота. Класні керівники, вихователі здійснюють правовиховний процес на основні нового підходу, при якому методи виховання стають засобами взаємодії, соціально - педагогічної допомоги, співробітництва; сприяють розкриттю кращих людських якостей дитини. При цьому кожен учитель-вихователь в атмосфері повної доброзичливості, з урахуванням сучасних вимог педагогічної і психологічної науки, вивчає психолого-педагогічні, індивідуальні особливості учнів, їх здібності, нахили. Педагоги будують свою діяльність на основі глибокого вивчення здібностей, нахилів учнів, залучають їх до діяльності в різноманітних гуртках за інтересами. Стержнем виховного процесу є спільна діяльність педагога, батьків та учнів, формування сприятливого морально-психологічного клімату для самостійної організації життєдіяльності учнівського колективу. Система дій педагогів передбачає: виявлення в дитини позитивних рис, здібностей, умінь; залучення їх до суспільно- корисної роботи; здійснення періодичної звітності перед колективом та обов'язкову оцінку успіху; надання допомоги учням щодо встановлення дружніх зв'язків у школі і поза нею; поступове ускладнення навчальних та громадських завдань; систематичне заохочення за успіхи; залучення до життя класного колективу; допомогу в пізнанні себе, самовираженні, самоствердженні та самореалізації; здійснення морально - правової, естетичної освіти і виховання учнів, а також систематичне фізичне виховання, залучення до трудової діяльності. Адміністрація школи, весь педагогічний колектив проводить просвітницьку роботу серед батьків учнів, виїжджають по місцю проживання дітейв, проводять батьківський всеобуч з питань правового виховання неповнолітніх, ведуться журнали обліку співбесід з вказаною категорією дітей.
Головним у методиці правовиховної роботи вчителя, класного керівника, вихователя є формування в учнів гуманістичної моралі на основі об'єднання зусиль батьків і педагогів; утвердження засад гуманізації науково - обґрунтованого керівництва і управління класним колективом. Це у свою чергу вимагає поставити у центр індивідуальну роботу. Здійснюючи індивідуальну роботу з "важкими" учнями, класний керівник розробляє посильні завдання, диференціює засоби і методи впливу відповідно до індивідуальних особливостей, систематично здійснює контроль та дотримується педагогічного такту. Індивідуальна робота сьогодні неможлива без оволодіння передовими методами психолого-педагогічного діагностування, залучення психологічної служби. При цьому звертається особлива увага на систему ранньої профілактики, яка починається в молодшому віці, забезпечення наступності у правовиховній роботі. Пріоритетним напрямом діяльності педагогів є чуйність, уважність, індивідуальний підхід.
Ефективною формою роботи, що є традицією, стало проведення Місячників, Тижнів правових знань у школі. У рамках Місячника правових знань проводиться цілий ряд заходів, таких як бесіди «Твої права і обов’язки», «Діти: злочин і кара», виховні години та години спілкування «Коли підліток переступає межу дозволеного», «Вчинки і відповідальність», «Коли мої права порушують», дні інформування про чинне законодавство, конкурси творів, рефератів на правову тематику, вікторини, правові брейн-ринги.
У ході Тижня правових знань проведено акцію серед старшокласників «Мої права», в ході якої випущено плакати, проведено анкетування «Як ти знаєш свої права!», засідання круглого столу «Роль учнівського самоврядування у захисті прав дитини», семінар нормативно-правові регулювання праці дітей в Україні, круглий стіл «Чи знаєш ти закони, що стоять на сторожі дітей».
У школі часто застосовуються нетрадиційні форми виховання. Це зустрічі, довірчі розмови, диспути, рольові та ділові ігри спрямовані на формування в молоді високої правової культури, вмінь та навичок легальними способами захищати загальновизнані суспільні цінності, залучення її до свідомої участі в громадському та духовному житті держави.
Так, відбулася зустріч за круглим столом з начальником служби у справах дітей Вижницької РДА В.В.Горою та начальником кримінальної міліції у справах неповнолітніх І.Д.Кричуном.
Такі зустрічі стають довірчими діалогами, дають дітям необхідні знання про норми та відхилення в поведінці, про вміння розпізнавати насильницькі дії, вчитися протистояти їм.
У школі працює клуб „Правознавець”, робота якого спрямована на формування правової свідомості учнів, попередження правопорушень та підготовку до дорослого життя, вміння оперувати в різних життєвих ситуаціях правовими знаннями.
Такими заходами, методами педагоги нашої школи намагаються виховати в учнів правову поведінку і правову свідомість. Цим дітям будувати майбутнє і без знань та навиків правової культури високих здобутків не можна буде завоювати. Наше завдання в тому, щоб переконати їх, що вивчення і дотримання прав людини – найважливіший урок у нашому житті.
Особливо урочисто та піднесено відбувалися у школі заходи приурочені вшануванню пам’яті Народного артиста України Назарія Яремчука з нагоди 60-ти річчя від дня його народження. Наша школа з особливим трепетом поставилася до цієї події і готувалася до святкування заздалегідь, адже саме наша школа носить ім’я Назарія Яремчука. Педагоги та учні організували грандіозний вечір-спомин Народного артиста. Всі учні відвідали музейну кімнату у малій художній академії школи, музей-садибу родинної хати артиста, були учасниками творчої, згуртованої діяльності всієї школи. Також учні побували на могилі Н.Яремчука у м. Чернівці та були на відкритті пам'ятного барель’єфа на стінах Чернівецької обласної філармонії. Вечір пам᾽яті, спогади мережали думки, викликаючи сльозу і велику вдячність Назарію за те, що своєю піснею, своєю творчістю прославив наш край. Завдяки таким заходам діти прагнуть зрозуміли мистецтво та духовні скарбниці української культури, дізналися багато нового та цікавого про життя і творчість буковинського соловія, доторкнулися до пісенних витоків нашого земляка.
Виховна система нашої школи – це складна психолого -соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. Школа працює у творчій співдружності з позашкільним закладами, такими як Вижницький райБДЮТ, Вижницький районний центр зайнятості, відділ спорту, сім’ї, молоді та дітей Вижницької РДА, відділ у справах дітей Вижницької РДА та ін.
На базі школи працює 10 гуртків Вижницького БДЮТу, 3 шкільних гуртки, та 2 гуртки від ДЮСШ Вижницького району. Наприкінці вересня 2011 року у школі за рахунок спонсорських коштів (130тис.грн.) було обладнано сучасний спортивний зал для занять боксом. Майбутніх боксерів тренує викладач ДЮСШ Гакман М.І., вихованці якого досягли значних успіхів на боксерському рингу України та Європи. Як кінцевий результат учні нашої школи є постійними призерами та переможцями із спортивних ігор в районних змаганнях. Наші вихованці є постійними учасниками та переможцями шкільних змагань, конкурсів, виставок та фестивалів.
Адміністрація школи дбає про результативну систему співробітництва: взаємодію з батьками в формі своєрідного всеобучу з запрошенням до співпраці представників відділу у справах дітей Вижницької РДА по превентивному вихованню; по проблемах родинного виховання.
Успіх спільної діяльності педагогів і батьків великою мірою залежить від глибокого знання вихователем учнів, їхніх родин й тому у школі практикується детальне знайомство з родинами вихованців.
Саме за результами вивчення сім’ї складається соціальнопедагогічні паспорти класів, школи.
Виховна робота нашої школи передбачає кінцеву мету – забезпечити суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою, толерантною людиною.
Шляхи досягнення мети вбачаємо в запровадженні сучасних моделей виховання , у впровадженні і апробації інноваційних технологій виховання .
А головним знаряддям суспільства у вихованні особистості є школа.

Газета школи "Шкільна стежина" додається:shkilna-stezhina.doc [6.75 Mb] (cкачувань: 42)

Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Назарія Яремчука
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (12)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше