» » » «Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
Інформація
  • Переглядів: 1200
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-01-2012, 14:08
25-01-2012, 14:08

«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»

Категорія: Навігація / Новини

Підкреслив сьогодні, 25 січня 2012 року, під час наради завідувачів районних (міських) ПМПК «Організація та напрямки роботи районних (міських) ПМПК, співпраця з різними структурними підрозділами» начальник Головного управління освіти і науки Михайло Бауер.
Як зазначив керівник освітньої галузі краю, за даними статистики в області налічується 187560 дітей дошкільного та шкільного віку. З них 41209 дітей з психофізичними вадами, що складає 22% від загальної кількості. Цих дітей називають «діти з особливими потребами», адже вони потребують особливої уваги й неординарних методів та умов навчання.
«Завдання ПМПК якомога раніше дійти до кожної дитини, яка має порушення у розвитку, і максимально допомогти їй самій та її родині, забезпечуючи життя гідне людини, соціальний комфорт та освітню трудову реалізацію. Щоб виконати таке завдання починати необхідно з обліку, збору статистичних даних і створення єдиного реєстру щодо кількості таких дітей. Без цього неможливо передбачити й регулювати напрямки і форми організації допомоги, пріоритетність створення типів навчально-корекційних закладів, реабілітаційно-лікувальних комплексів. Виконання цих завдань безпосередньо залежить від ефективності діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій.
Дуже важливо, щоб кожна ПМПК має мати банк даних дітей з особливими потребами.
Варто зауважити, що До 2010 н.р. в Чернівецькій області окрім обласної ПМПК функціонувало дві районних, що не давало змоги охопити всіх дітей із недоліками психофізичного розвитку, аби виявити їх труднощі. Станом на 25.01.2012 р. функціонує 11 районних (міських) ПМПК. Продуктивність їх функціонування значною мірою залежить від того, наскільки повно вони забезпечені фахівцями передбаченими Положенням. Першочерговим завданням у розгортанні діяльності районних міських ПМПК є встановлення злагодженої взаємодії між ними та тими фахівцями району (міста), які можуть забезпечити таке виявлення. Це дільничні лікарі-педіатри, дитячі неврологи, психіатри, логопеди, дефектологи, учителі початкових класів, практичні психологи та медичні працівники загальноосвітніх дошкільних та шкільних навчальних закладів», - наголосив Михайло Йозефович.
За словами Михайла Бауера, обласною ПМПК в 2011 році обстежено 1393 дитини шкільного віку: з порушенням мовлення – 583 (42%), з вадами зору – 40 (3%), з порушеннм слуху – 20 (1%), опорно-рухового апарату – 17 (1%), з розумовою відсталістю – 211(15%), з затримкою психічного розвитку – 133 (10%), порушення поведінки та емоцій, індивідуальними труднощами – 362 (26%), з аутизмом – 27 (2%).
«Аналізуючи результати обстежень, констатуємо той факт, що найбільше дітей з порушенням мовлення – 42%. Це досить великий показник. Тому задача щодо забезпечення усіх навчальних закладів логопедами – логічне та виправдане. Необхідно домогтися, щоб кількість логопедів відповідала реальним потребам».
Районними ПМПК у 2011р. було обстежено 1269 дітей. Завданням районних (міської) ПМПК є також організація попереднього збору даних про стан здоров’я та розвиток дитини з метою направлення її, у разі потреби, на діагностичне обстеження в ОПМПК.
«Дуже важливою у організації роботи ПМПК є робота з батьками та педагогами. Хочу наголосити, ніхто не має права без згоди батьків віддати дитину в будь який навчальний заклад. Висновок ПМПК, навіть центральної, є рекомендаційним. Остаточне рішення про форму навчання приймають батьки або особи, які їх замінюють, після того, як вони усвідомлять для себе її необхідність.
У цьому навчальному році ПМПК були надані рекомендації щодо подальшого навчання,
виховання та реабілітації дітей з особливими потребами: навчання в спецшколах - 122, індивідуальне навчання вдома – 312; корекційне навчання - 25; навчання в реабілітаційному центрі – 15; кількість дітей на логопедичних пунктах – 3740.
Для надання рекомендацій та методичної допомоги батькам дітей, які потребують корекції та соціальної реабілітації, вчителям, вихователям ДНЗ, медичним працівникам, соціальним педагогам та психологам на базі консультацій створено консультативні пункти, на яких всі охочі можуть отримати кваліфіковану допомогу.
За навчальний рік консультантами рай ПМПК було надано 1293 консультацій, обласною ПМПК – 4898 індивідуальних консультацій. З них батькам – 2756 , педагогічним працівникам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів – 872, логопедам – 474, психологам – 796. Розроблено рекомендації щодо усунення причин психологічної неготовності дітей до навчання в школі; причини труднощів у навчанні; усунення вад мовлення; відставання дитини у психічному розвитку в цілому або окремих психічних процесів; проведення корекційних занять в домашніх умовах; соціалізації дітей з важкими порушеннями розвитку; методів впливу на дітей з девіантною поведінкою», - наголосив керівник освітньої галузі області.
У нашій області для навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами функціонують 7 спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), 4 спеціальні дошкільні навчальні заклади, навчально-реабілітаційний центр. Існує така форма як індивідуальне навчання, актуальне на сьогодні – інклюзивне навчання. Діти мають змогу займатися в логопедичних групах при ДНЗ.
Мережа спеціальних ЗНЗ відповідає потребам, запитам, щодо навчання дітей з особливими потребами. У зв’язку зі збільшенням в області дітей з комбінованими та важкими вадами у 2010/2011н.р. відкрито обласний навчально-реабілітаційний центр №1, в якому діти мають можливість отримати корекційну допомогу з раннього віку. Загальновідомо, чим раніше починається цілеспрямована компенсаторно-корекційна робота щодо усунення порушень у розвитку, тим кращі результати можна отримати.
Консультанти ОПМПК проводять індивідуально-корекційну роботу на базі Чернівецького навчально-реабілітаційного центру № 1, ДНЗ № 33, на базі Оршівецького дитячого будинку та Чернівецького будинку малюка. Працівниками ОПМПК надаються консультації щодо особливостей раннього розвитку дитини. Кількість дітей охоплених ранньою реабілітацією складає – 503 дитини.
«В області щорічно збільшується кількість дітей з мовленнєвими вадами. Районними (міською) та обласною ПМПК виявлено 6356 дітей з такими порушеннями. З них дошкільного віку – 1836, шкільного – 4520 дітей. Корекційною допомогою охоплено 4308 дітей. Значна кількість дітей не отримують належної корекційної допомоги. Аналіз роботи логопедичних груп в дошкільних навчальних закладах показує, що корекцією вад мовлення охоплено тільки 49% дітей. Проте ця робота є найбільш продуктивною у дошкільному віці. Завдяки ранній корекційній допомозі усуваються причини мовленнєвих порушень, які перешкоджають в майбутньому успішному навчанню школярів. В області налічується 51% дітей дошкільного віку, які мають вади мовлення і не охоплені корекційною роботою. З огляду на це Головним управлінням освіти і науки був виданий наказ №112 від 09.03.2011р. щодо створення логопедичних груп при дошкільних навчальних закладах відповідно до нормативів», - зазначив Михайло Йозефович.
Начальник Головного управління освіти і науки дав доручення відповідальним працівникам вивчити можливість та створити дослідно-експериментальний майданчик ПМПК на базі сільського району.

«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
«Нам необхідно зайнятися серйозним консультуванням не лише батьків, а й педагогів»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше