» » » «Ми робимо все можливе, щоб вилучити з проведення олімпіад суб'єктивний фактор»
Інформація
  • Переглядів: 1071
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-01-2012, 16:31
16-01-2012, 16:31

«Ми робимо все можливе, щоб вилучити з проведення олімпіад суб'єктивний фактор»

Категорія: Навігація / Новини

16 січня, під керівництвом начальника Головного управління освіти і науки Михайла Бауера,відбулася чергова апаратна нарада.
Керівник освітньої галузі області закцентував увагу апарату на тому, що необхідно активніше інформувати школярів, вчителів та батьків про ЗНО, особливо про реєстрацію.
«Нам необхідно своєчасно інформувати громадськість про зовнішнє незалежне оцінювання. Адже відбулося чимало змін. Реєстрація осіб для участі в ЗНО-2012 триватиме з 1 січня до 20 лютого 2012 року.
Цього року, як і в попередній, кожен бажаючий може самостійно зареєструватися, надіславши поштою в Івано-Франківський регіональний центр повний комплект правильно оформлених документів. Якщо ж абітурієнт не має можливості самостійно відкрити програму реєстрації і видрукувати заяву-реєстраційну картку, він може заповнити документи в навчальному закладі, скориставшись програмою, яка записана на диск і знаходиться в комп’ютерному класі з 01.01.2012. А також заповнити документи та отримати відповідну інформацію можна на пункті реєстрації, який функціонує на базі ІППО Чернівецької області (вул.І.Франка, 20).
Терміни реєстрації скорочені, тому необхідно не відкладати реєстрацію на останні дні.
Важливо зазначити, що випускникам, яким станом на 1 вересня 2011 року виповнилося шістнадцять років, необхідно мати обов’язково для реєстрації паспорт (в іншому випадку програма не здійснить реєстрацію)» - зауважив Михайло Йозефович.
За словами начальника Головного управління освіти і науки, на сьогодні важливим питанням є створення моніторингового центру. Михайло Бауер дав доручення відповідальним працівникам протягом тижня підготувати всі необхідні установчі документи та механізми щодо створення такого центру.
«Потрібно чітко продумати кожен крок. Це буде незалежний , принциповий та вимогливий центр, який контролюватиме всіх, причетних до системи освіти. Створення моніторингового центру вирішить чимало проблем», - відзначив керівник освітньої галузі краю.
Михайло Бауер зазначив, що всім працівникам системи освіти необхідно створювати та формувати позитивний імідж довкола галузі освіти. «В даному контексті, ми започатковуємо традицію – раз на квартал подавати публікації в районні видання про те чим і як живе система освіти. Я переконаний, завдяки таким матеріалам громадськість буде більш проінформована щодо розвитку освіти на Буковині».
На порядку денному розглядалося питання «Про організацію проведення ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад», доповідала заступник директора з методичної роботи та моніторингу якості освіти ІППОЧО – Тамара Богачик.
Як зазначила Тамара Степанівна, на виконання наказу Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 16.12.2011 № 691 «Про проведення Інтернет-олімпіади серед учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів із базових дисциплін у 2012 році» з 9 по 12 січня 2012 року відбулися Інтернет-олімпіади з базових дисциплін.
Проведенню інтелектуальних змагань передувала належна організаційна робота. З 27 грудня 2011 року по 5 січня 2012 року методистами ІППО Чернівецької області та відділами/управліннями освіти сформовані спискові склади учасників Інтернет-олімпіад з базових дисциплін. Розроблено та апробовано тестові завдання з кожної навчальної дисципліни.
Інтернет-олімпіади проходили на базі Чернівецького професійного ліцею сфери послуг, Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки. Адміністрації навчальних закладів (Одайський С.І., Писаревська Г.М., Ганжелюк О.В., Цимбал О.В., Лакатуш А.В.) забезпечили створення належних умов для проведення учнівських змагань.
В Інтернет-олімпіадах з базових дисциплін брали участь 14 команд області, у складі яких налічувалося 840 учнів. Найбільше представництво з усіх навчальних дисциплін зафіксовано від загальноосвітніх навчальних закладів м.Чернівців (450 учасників) та Сторожинецького району (104 учасники). Проте з’явилися поза заявленим списком 87 школярів ЗНЗ м.Чернівців, 34 школярі – Сторожинецького, 8 школярів – Кельменецького, 6 – Вижницького, по 5 – Заставнівського та Сокирянського, 4 – Кіцманського, по одному – Новоселицького та Хотинського районів. Двоє учасників, поза списком – з професійно-технічних навчальних закладів. В Інтернет-олімпіадах зовсім не брали участі учні Путильського району та м.Новодністровська.
Переможцями з усіх базових дисциплін визнано 191 учень. Серед команд-учасниць найкращих результатів домоглися школярі м.Чернівців (124 переможці), Вижницького (15 переможців), Глибоцького (11 переможців) районів (додаток 1). Найчисельніша кількість переможців з математики серед учнів 6-11 класів – 38; серед учнів 7-11 класів з української мови та літератури – 31; 8-11 класів з фізики – 20; 8-11 класів з хімії – 17; 8-11 класів із світової літератури – 16. Найменше визначено переможців з французької мови (1), румунської мови та літератури, екології (по 2). Значну кількість переможців визначено серед учнів 9-их класів (46 учнів), 11-их класів (45 учнів), 10-их класів (42 учні). Відповідно менша чисельність переможців зафіксована серед учнів 8-их класів (35 учнів), 7-их класів (15 учнів). З математики серед учнів 6-их класів визначено 6 переможців.
Інтернет-конкурс імені Тараса Шевченка визначив ще трьох переможців з Вижницького (2 учнів) та Сторожинецького (1 учень) районів.
Розроблені дорожні карти проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, за якими визначено, що реєстрація учасників кожної олімпіади буде розпочато о 8.00. Відкриття олімпіад та інструктаж щодо їх проведення заплановано провести з 9.00 до 9.30. Перша частина олімпіад – тестова триватиме з 10.00 до 11.00, після чого – перерва. Друга частина олімпіад – написання розгорнутих відповідей на поставлені запитання та творчі роботи триватиме з 11.30 до 14.30. Журі розпочне підготовку критеріїв оцінювання робіт з 13.00. Планується оголосити результати проведення кожної олімпіади через розміщення їх на сайтах ГУОН та ІППОЧО до 20.00 того ж дня, коли відбувається олімпіада. На наступний день учасники олімпіад матимуть змогу в разі незгоди з попередніми результатами подати апеляційну заяву з 9.00 до 10.00. Засідання апеляційних комісій з кожного предмета триватиме три години.
Розроблено алгоритм проведення олімпіад, які проходитимуть у два та три тури. Зокрема, з біології, хімії, фізики, окрім зазначених турів буде експериментальний тур, який проводитиметься на базі факультетів ЧНУ ім.Ю.Федьковича.
З іноземних мов (англійська, німецька, французька) олімпіада проходитиме у три тури: І тур – виконання тестових завдань, ІІ тур – творча письмова робота, ІІІ тур – усне мовлення.
Щорічний рейтинг команди визначається як частка від ділення загальної кількості балів, набраних усіма учасниками – членами цієї команди, до загальної кількості членів команди, які фактично брали участь у змаганнях. При визначенні рейтингу враховуються результати та кількість учасників, які фактично брали участь у змаганнях. Якщо команда прибула не в повному складі або прибулий учасник захворів до початку змагань і не брав у них участі, то рейтинг команди визначається за кількістю учнів, що фактично брали участь у змаганнях.
Переможці Олімпіад з базових дисциплін нагороджуються дипломами І, II, ІІІ ступенів окремо за класами (курсами) або за відповідними спеціалізаціями у кількості, яка не перевищує 30% числа учасників змагань відповідного класу (курсу) з орієнтовним розподілом кількості дипломів у співвідношенні 1:2:3, але переможцем не може бути учасник, який за сумарним результатом виступів на всіх обов'язкових турах відповідного етапу олімпіади набрав менше, ніж третю частину від максимально можливої сумарної кількості балів.
До рейтингового складу учасників ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін кожного району, м.Чернівців з кожної базової дисципліни за 2010/2011 н.р. (наказ ГУОН від 28.02.2011 № 99) будуть додані переможці Інтернет-олімпіад для участі у ІІІ етапі олімпіад у 2011/2012 н.р.
Світлана Прінько, заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи доповіла про стан перебування вихованців Лутугинської обласної спеціальної школи-інтернату Луганської області на теренах нашого краю.
У ході апаратної наради Михайло Йозефович детально проаналізував план роботи на наступний тиждень, виконання доручень та за результатами наради дав доручення відповідним працівникам.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (101)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше