» » » Лебеді Чорториї як об’єкт екологічного виховання
Інформація
  • Переглядів: 2319
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-01-2011, 16:37
26-01-2011, 16:37

Лебеді Чорториї як об’єкт екологічного виховання

Категорія: Навігація / Новини

Чорторийська популяція лебедів – надзвичайно цікавий об’єкт для екологічного виховання всього населення: і дітей, і дорослих. Скільки б не говорили ми один одному «люби природу», в серці нашому не спалахне іскорка, а один раз побачивши гордий вигин лебединої шиї, та ще й не один, а більше 170-ти! Поважний рух по воді, змах могутніх крил – це назавжди!

Маючи на теренах області такий показовий майданчик, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації ініціювало впровадження природоохоронного проекту «Лебеді», з метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної, дослідницько-експериментальної роботи, виховання морально-етичного ставлення до всього живого та птахів зокрема.

Основні завдання цього проекту – це розширення та поглиблення знань учнів з біології птахів, зокрема, лебедів-шипунів, їх ролі в екосистемі; проведення моніторингу чисельності виду лебедя-шипуна на території Чорторийського озера; організація учнівської молоді для здійснення практичної допомоги в підгодівлі та охороні птахів; розвиток творчих здібностей дітей, уміння працювати з науково-популярною літературою, вміння спостерігати за об’єктом живої природи; виховання ціннісного ставлення до орнітофауни свого регіону, а також сприяння формуванню в учнів переконань моральних принципів та активної життєвої позиції в області охорони навколишнього природного середовища.

Проект стартував в січні цього року. Відібрані виконавці з числа слухачів заочної біологічної школи обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – учні Брусницького ЗНЗ, що будуть проводити дослідження згідно розробленого плану науково-дослідницької роботи педагогами Центру та науковцями природничого відділу обласного краєзнавчого музею і кафедри зоології ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Безпосередній їх керівник вчитель біології Брусницької школи Крушніцка Л.В. Наукові консультанти – кандидати біологічних наук Скільський І.В. та Рачицька Л.С. В жовтні зібраний учнями матеріал буде аналізуватись, а в листопаді місяці планується презентація науково-дослідної роботи на обласному екологічному конгресі «Живи, Земле» та всеукраїнських відповідних заходах.

Серед вихованців Центру проведена акція по збору кормів. Найактивніше проявили себе гуртки: «Господарочка», «Юні фенологи», «Юні друзі природи», «Бджолярі», «Акваріумісти», «Узагальнюючий курс біології» та «Юні зоологи». Інформація про збір кормів для лебедів Чорториї не залишила байдужими і учнівський та педагогічний колективи ЗНЗ № 14 м. Чернівців, які за короткий час зібрали понад 100 кг зерна.

У вівторок 25 січня на березі озера в с. Чортория відбулася зустріч учасників проекту, з числа педагогів Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, вихованців заочної біологічної школи (учнів ЗНЗ № 14 м. Чернівців та Брусницького ЗНЗ), науковців кафедри зоології біологічного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, співробітників Державного управління з охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області з головою сільської ради с. Брусниця Загарією І.Т. Дітей цікавила історія створення орнітологічного заказника місцевого значення, чим і хто годує лебедів, чи залишаються птахи на гніздування і на багато інших запитань прийшлось відповідати Івану Теофіловичу.

Помітили діти, що один з лебедів має на шиї кільце з маркуванням, а декілька інших птахів – кільця меншого розміру на лапках. Маркування кілець учні зафіксували і скоро ми дізнаємся звідки прилетіли до нас ці дивні птахи.

Під час зустрічі було також проведено практичну акцію по підгодівлі птахів та опробовано методику проведення досліджень за популяцією лебедів.

Учасники проекту рекомендують педагогам навчальних закладів області, в контексті Регіональної Концепції виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки, використати таку унікальну можливість, як наявність зимуючих лебедів в с. Чортория для екологічного виховання учнів черед пізнавальні екскурсії і практичну допомогу в підгодівлі птахів. Адже екологічне виховання в шкільному кабінеті ніколи не може бути настільки ефективним, як екологічне виховання безпосередньо в природі.

Лебеді Чорториї як об’єкт екологічного вихованняЛебеді Чорториї як об’єкт екологічного вихованняЛебеді Чорториї як об’єкт екологічного вихованняЛебеді Чорториї як об’єкт екологічного вихованняЛебеді Чорториї як об’єкт екологічного вихованняЛебеді Чорториї як об’єкт екологічного виховання

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (101)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше