» » » Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики
Інформація
  • Переглядів: 1642
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-12-2011, 13:17
15-12-2011, 13:17

Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 15 грудня, депутат обласної ради Михайло Бауер взяв участь у засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики.
У ході засідання розглядалися такі питання галузі освіти та науки: «Про виконання завдань і заходів обласної комплексної програми «Вчитель» у 2011 році», «Про стан виконання програми «Шкільний автобус» в Чернівецькій області у 2011 році», «Про призначення іменних стипендій обласної ради студентам навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у 2012 році».
Начальник Головного управління освіти і науки Михайло Бауер зазначив, що: «На виконання державної програми «Шкільний автобус» на 2011 рік запланована реалізація 29-ти пунктів, які станом на 28.11.2011 виконані, а саме:
1. Здійснено у всіх закладах освіти передплату газет та фахових журналів, поповнення фондів бібліотек художньою та навчальною літературою в межах доведених асигнувань.
Підготовлено комплект навчально-методичних посібників «Організація та проведення навчально-виховного процесу у 2011/2012 навчальному році».
2. Удосконалено систему проведення обласного ІV етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року", за якою визначені нові критерії оцінювання та введені нові етапи для більш якісного відбору переможців та їх адаптації до участі у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року".
Для проведення цього заходу здійснено фінансування в обсязі 96,0 тис. грн.
3. Здійснено фінансування в обсязі 3250,4 тис. грн. для виплати стипендій студентам педагогічного коледжу Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.
4. Проведено фінансування в обсязі 84,0 тис. грн. на виплату іменної стипендії вчителям-переможцям конкурсу "Вчитель року".
5. Організовано для педагогічних працівників курси, семінари, конференції з питань законодавства, підвищення базового рівня з урахуванням нових підходів до змісту та організації навчального процесу в освітніх закладах згідно з державним замовленням на перебудову і оновлення змісту освіти. Курси підвищення кваліфікації педагогічних кадрів області проведено через очно-заочну, заочну, дистанційні форми організації навчання. Охоплено формами вдосконалення фахової майстерності на базі ІППО ЧО 3470 слухачів.
Здійснено на цей захід фінансування в обсязі 540,0 тис. грн.
6. Проведено обласні заходи: серпнева конференція, урочистості з нагоди Дня працівників освіти, учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів членів БМАН, конкурс імені Т.Шевченка, надана одноразова допомога студентам.
Здійснено фінансування на ці заходи в обсязі 331,0 тис. грн.
7. Приведено відповідно до реальних потреб формування державного замовлення на підготовку педагогічних кадрів. На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 р. № 1159 "Про підготовку фахівців для роботи у сільській місцевості" протягом червня-липня ц.р. видано 106 цільових направлень для вступу сільської молоді на педагогічні спеціальності в педагогічний коледж Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича, Кам'янець-Подільський державний університет.
8. 3 нагоди Дня працівників освіти відзначено кращих педагогічних працівників премією обласної державної адміністрації ім.О.Поповича, почесними грамотами облдержадміністрації, обласної ради, Головного управління освіти і науки з врученням грошових премій.
Здійснено на цей захід фінансування в обсязі 201,0 тис. грн.
9. Проведена робота щодо зміцнення та омолодження керівного складу закладів освіти. Протягом 2011 року з кадрового резерву призначено 34-х директорів загальноосвітніх навчальних закладів.
Забезпечено працевлаштування 294-х молодих спеціалістів, випускників вищих навчальних закладів 2011 року.
10. Продовжена робота щодо оновлення комп’ютерної мережі загальноосвітніх навчальних закладів області та їх підключення до глобальної мережі Іnternet. Протягом 2011 року за кошти місцевого бюджету та спонсорів 112 шкіл забезпечено мультимедійними посібниками ТОВ «Сучасні освітні технології».
11. В період з січня по листопад 2011 року здано в експлуатацію Молодійську ЗОШ І-ІІІ ст. Глибоцького і Кам’янську ЗОШ І-ІІІ ст. Сторожинецького районів та капітально відремонтований корпус Мамалигівської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоселицького району.
Завершено реконструкцію колишнього приміщення ЗОШ №21 м.Чернівці, на базі якого відкрито дошкільний навчальний заклад №19. Введено в експлуатацію реконструйований корпус Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Розпочали функціонування Петрашівський ДНЗ Герцаївського району, Грушівський та Михайлівський НВК, Полянський ДНЗ Глибоцького району. Здано в експлуатацію капітально відремонтовані приміщення Зарожанського ДНЗ Хотинського району.
Реорганізовано комунальний заклад «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1» у комунальний загальноосвітній навчальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1».
12. Постійно здійснюється контроль за комплектуванням закладів освіти педагогічними кадрами та раціональним розподілом навчального навантаження.
13. Вжито заходів щодо вдосконалення стилю та методів керівництва закладами освіти в регіонах області під час методичних виїздів, тематичних, комплексних перевірок, зокрема у Глибоцькому, Заставнівському, Новоселицькому, Кіцманському районах.
14. Забезпечено підготовку кадрів вихователів, педагогів-організаторів для роботи в літніх оздоровчих таборах області.
15. Сформовано резерв керівних кадрів усіх ланок управління освітою відповідно до Положення про порядок добору управлінських кадрів загальної середньої освіти.
16. Здійснено навчання керівних кадрів закладів освіти області на базі ІППО ЧО в обсязі 156 осіб та в ЦІППО – 22.
Проведено 3 регіональні науково-практичні конференції за участю кафедр ІППО ЧО спільно з іншими ВНЗ регіону. Взято участь у 10 науково-практичних конференціях.
17. Проведено обласний семінар директорів сільських шкіл на тему «Управлінські та науково-методичні засади забезпечення профільного навчання учнів сільської школи».
18. Проведено 5 семінарів з питань законодавства, державної служби, удосконалення керівництва галуззю, фінансово-господарської діяльності.
Продовжено науково-практичні зв’язки з питань післядипломної освіти з міжнародною асоціацією викладачів англійської мови, німецької мови, Британською радою, Корпусом Миру США, Французьким альянсом, Національною радою з економічної освіти США, Гете-Університетом Німеччини.
19. Проведено інноваційні курси з підготовки керівників ЗНЗ з проблеми «Основи педагогічного менеджменту», проблемні курси для вчителів-предметників «Інноваційні технології в освіті», «Intel» ® «Навчання для майбутнього».
20. Вдосконалено форми проведення стажування молодих спеціалістів на базі ІППО ЧО. З цього питання продовжена співпраця з ЧНУ ім.Ю.Федьковича. Проведено курси підвищення кваліфікації для педагогів області за кредитно-модульною системою.
21. Охоплено курсовим підвищенням кваліфікації 255 вчителів української мови та літератури, українознавства. Проведено конкурс знавців української мови ім.П.Яцика, Т.Г.Шевченка, інших обласних та Всеукраїнських заходів, що сприяють підвищенню мовної культури.
22. Оновлено 55 навчально-методичних планів проведення курсів підвищення кваліфікації з усіх фахів у зв’язку з переходом на нові форми підвищення кваліфікації з урахуванням нових підходів до змісту та організації навчального процесу в освітніх закладах згідно з державним замовленням на перебудову і оновлення змісту.
23. Призначення на посади керівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів здійснюється за погодженням з Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації.
Шляхи покращення кадрової політики в системі освіти області визначені наказом ГУОН ОДА від 18.06.2010 № 308 «Про удосконалення кадрової роботи».
24. Здійснено перехід на багатоваріантні програми підвищення кваліфікації. Запроваджено різні форми навчання педпрацівників: денна, очно-заочна, дистанційна, пролонгована. За період (січень – червень 2011 р.) курсовою підготовкою було охоплено 1820 педагогічних працівників. Усього – 73 групи: 17 груп, термін навчання – 4 тижні (378 слухачів); 46 груп, термін навчання – 3 тижні (1175 слухачів); 5 груп, термін навчання – 2 тижні (171 слухач); 2 групи, термін навчання – 1 тиждень (39 слухачів);
25. Розроблено заходи протидії корупції в системі освіти області на 2011 рік.
26. Протягом року висвітлювалися позитивні надбання управлінської діяльності на сторінках Чернівецької обласної інформаційо-методичної газети "Освіта Буковини".
27. За наслідками атестації та підсумками 2010/2011 н.р. відзначено кращих педагогічних працівників закладів освіти області:
- почесною грамотою Міністерства освіти і науки,
молоді та спорту України - 49;
- нагрудним знаком "Відмінник освіти України " - 34;
- нагрудним знаком "А.С.Макареко" - 4;
- нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" - 8;
- нагрудним знаком "Софія Русова" - 2;
- почесною грамотою Головного управління освіти і науки облдержадміністрації – 398.
29. Забезпечено виконання статті 57 Закону України "Про освіту" щодо виплати педагогічним працівникам надбавок за вислугу років, допомоги на оздоровлення та щорічної винагороди за сумлінну працю в межах асигнувань, передбачених на зазначене в кошторисах навчальних закладів на 2011 рік.
Розпорядження обласної державної адміністрації від 04.07.02. №405-р та рішення VI сесії V скликання обласної ради від 03.08.06 №79-6/06 – на контролі до 1 грудня 2012 року. Заходи, що були передбачені обласною комплексною програмою "Вчитель" у 2011 році, виконані, тому просимо зняти їх з контролю».

За словами керівника освітньої галузі області, на виконання державної програми «Шкільний автобус» станом на грудень 2011 року за кошти державного бюджету до Чернівецької області надійшло 34 транспортних засоби.
«Для 100% забезпечення організованого підвозу дітей область повинна мати 110 шкільних автобусів, станом на сьогодні – 96. Хочу зауважити, що шкільні автобуси використовуються виключно для перевезення дітей та курсують за визначеними і погодженими маршрутами руху. Також, 19 грудня, у День Святого Миколая, голова облдержадміністрації Михайло Миколайович Папієв вручить ще п’ять ключів від шкільних автобусів.
Наша задача сьогодні – оновлювати парк шкільних автобусів, над чим і керівництво краю, і Головне управління освіти і науки – посилено та результативно працюють», - зауважив Михайло Йозефович.
Як зазначив начальник Головного управління освіти і науки, до 1 вересня 2011 року закуплено 30 шкільних автобусів, за спонсорські кошти, які надійшли від Об’єднання енергетичних підприємств «Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики».
Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації підготовлено Комплексну програму «Шкільний автобус» на 2011-2015 роки, яка затверджена рішенням сесії Чернівецької обласної ради від 18.08.2011 №104-7/11. Ефективне використання коштів державного, обласного, районних бюджетів, передбачених Комплексною програмою, а також позабюджетних коштів забезпечить повну потребу області в шкільних автобусах (у т.ч. застарілої техніки).
На порядку денному також розглядалися питання: «Про Програму економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2012 рік», доповідав начальник Головного управління економіки облдержадміністрації – І.А.Сідляр; «Про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2011 року», доповідав заступник начальника Головного фінансового управління ОДА – Ю.І.Чобан; «Про хід виконання Комплексної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності В Чернівецькій області в 2011 році» та «Про Регіональну програму запобігання дитячій бездоглядності та захисту прав дитини в Чернівецькій області на період до 2016 року», доповідала заступник начальника служби у справах дітей ОДА – І.А.Савісько.
Також, під час засідання постійної комісії було внесено пропозиції до плану роботи постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики на 2012 рік та пропозиції до плану роботи обласної ради на наступний рік.
Остаточні рішення із зазначених питань буде прийнято черговою сесією Чернівецької обласної ради.


Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики
Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики
Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики
Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики
Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики
Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше