» » » Літо й навчання. Чи можливо ці два слова поєднати?
Інформація
  • Переглядів: 236
  • Автор: Moderator
  • Дата: 28-08-2020, 18:47
28-08-2020, 18:47

Літо й навчання. Чи можливо ці два слова поєднати?

Категорія: Навігація / Новини

Літо для мене завжди асоціювалося з активним відпочинком, а з появою освітніх проєктів від Нової української школи, зокрема «Фінська підтримка реформи української школи. Навчаємось разом» (це двостороння ініціатива Уряду Фінляндії і Міністерства освіти і науки України з 2018 року) стало ще й професійним перезавантаженням. Емоції та враження від літнього відпочинку надовго залишаються в пам’яті, а набутий досвід допомагає з вересня урізноманітнити освітній процес, підняти мотивацію учнів, викликати бажання в румуномовних дітей вивчати державну мову.

Літня академія – 2020 з української мови як державної для методистів Інститутів післядипломної педагогічної освіти та вчителів за підтримки проєкту «Навчаємось разом / Learning Together», який очолює професор Гельсінського університету Арто Ваахтокарі, стала чудовим способом провести частину літа та поєднати цікаве із корисним. З 17 по 21 серпня освітянам Чернівецької та Закарпатської областей випала нагода зустрітися з цікавими людьми, з тими, які підзаряджають, генерують круті ідеї або просто допомагають добре засвоїти онлайн-сервіси. Ми не тільки навчилися чогось нового, а й щиро поспілкувалися, перейняти досвід від креативних спікерів Ігоря Хворостяного, Ірини Унгурян, Мелодії Костюк, Лідії Орищук.
Найбільше надихнув нас виступ Арто Ваахтокарі, який власним прикладом довів, що українську мову можна вивчити! Головне – поставити собі мету й іти до неї. Немає нічого неможливого. Є тільки бажання та обов’язково підтримка. 
   
Надзвичайно приємно було познайомитися з  Мелоді Костюк. ЇЇ лекції щодо кооперативного навчання дозволили інакше подивитися на роль учнів та вчителів при такій взаємодії. Пані Мелоді поділилася  цікавими формами роботи, які допоможуть реалізувати кооперативне навчання. Приємно було працювати з Іриною Корнелівною Унгурян, яка ознайомила з основними  моментами реалізації Державного стандарту початкової освіти, презентувала цікаві онлайн-платформи для роботи з дітьми, вправи для відпочинку  - «йога на стільчику», детально роз’яснила особливості усіх моделей навчання. Вчителі мали змогу практично опрацювати усі за стосунки. І це – класно! Одна справа почути, і зовсім інша – спробувати зробити.  Корисними були лекції Лідії Орищук щодо подачі лексичного матеріалу. Ми розглянули такі важливі моменти, як: чому забуваються слова,  що робить вивчення слів складним. Пропрацювали вправи та завдання на прийняття рішень, на ідентифікацію, на вибір, на співставлення тощо. Такий підхід до вивчення лексики є дуже актуальним для шкіл з румунською мовою навчання. Не менш корисною, як завжди актуальною та дратвовою була сесія від Ігоря Хворостяного, який на доступних життєвих прикладах пояснив як розрізнити формувальне оцінювання від підсумкового, які їхні основні відмінності, поділився цікавими ідеями, як організувати уроки розвитку зв’язного мовлення під час дистанційного навчання, познайомив із цікавими онлай-сервісами для організації зворотного зв’язку. 
   
Щиро вдячна усім організаторам та лекторам Літньої академії 2020. Ви команда, яка дарує крила і розуміння того, що ми не одні, що ми – важливі!
 
НАВЧАЄМОСЯ РАЗОМ!

Зі щирою вдячністю учасниці Літньої академії – 2020
Євгенія Квітень, Надія Михайлюк, Оксана Федунович-Швед,
Юлія Філіп, Тетяна Фонарюк  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше