25 червня 2020 року за ініціативи Всеукраїнської спілки голів обласних (міських) методичних об’єднань викладачів української філології закладів фахової передвищої освіти та провідних фахівців галузі, за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти на базі ДВНЗ «Чернівецький індустріальний коледж» (директор – Чернівчан В.Я.) відбулася нарада-семінар. Проведено секційне онлайн-засідання «Дистанційне навчання: досягнення та проблеми» (І етап) в межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інтеграція особистісно орієнтованого підходу в систему компетентнісної освіти».
Метою проведення наради-семінару було узагальнення досвіду впровадження інноваційних технологій викладання циклу філологічних дисциплін у закладах фахової передвищої освіти; конструктивний обмін думками щодо можливостей оптимізації традиційних та новітніх форм організації навчального процесу, його діджиталізації за умов дистанційного навчання. Участь в обговоренні нагальних освітянських проблем узяли провідні фахівці галузі, які представляли 21 регіон України.
Сучасний світ змінився – і перед викладачами постали нові проблеми: як викладати на відстані, як допомогти студентам здобути якісні знання. На думку викладачів, саме Всеукраїнська спілка консолідує викладачів України, спонукає обмінюватися кращим досвідом. І хоча в епоху Інтернету все можна знайти у Ґуґлі, кожен викладач має своє розуміння тієї чи іншої проблеми, можливих шляхів її розв'язання.
Розпочала конференцію Антонюк Т.М., голова Всеукраїнської спілки, заслужений працівник освіти України, викладач-методист ДВНЗ «Чернівецький індустріальний коледж», співголова оргкомітету, звернувши особливу увагу на важливість проблеми використання ІТ-технологій в навчальному процесі, необхідність проведення стаціонарного та дистанційного навчання з урахуванням новітніх вимог до його організації, спонукавши учасників наради до проблемного обміну думками.