» » » Спільний проєкт ЧНУ та БМАНУМ «Вишиванка єднає всіх»
Інформація
  • Переглядів: 162
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-05-2020, 14:37
22-05-2020, 14:37

Спільний проєкт ЧНУ та БМАНУМ «Вишиванка єднає всіх»

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

Нічого не стало на заваді  науково-педагогічним працівникам,  студентам  факультету історії, політології  та міжнародних відносин і  слухачам Буковинської Малої академії наук учнівської молоді відсвяткувати 21 травня Міжнародний день вишиванки в онлайн-режимі. 

З вітальним словом до всіх присутніх звернулись Тамара Марусик, проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу та  Олександр Добржанський, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Ю.Федьковича. Адже сам там,  15 років тому,  було відзначено перший День вишиванки.  Цим і пишається ЧНУ імені Ю. Федьковича та всі буковинці.

Учасники заходу дізнались багато цікавого про історію вишиванки, особливості регіональних узорів, про тенденції моди, елементом якої є вишиванка. Інтерес викликали презентації, які продемонстрували спільні наукові дослідження української та буковинської культури (модератори: студенти ЧНУ імені Ю.Федьковича (Воротняк Каріна і   Лазар Христина та їх наукові керівники Світлана Герегова, доцент кафедри історії, к.і.н. та Олена Кожолянко, доцент кафедри історії стародавнього світу, середніх віків та музеєзнавства, к.і.н.).

Заступник директора БМАНУМ Світлана Ляшенко разом із заступниками та вчителями закладів освіти області підготовили практичний аспект зустрічі «Вишиванка з родинної скрині», яку представили слухачі БМАНУМ з Кіцманської гімназії, Путильської гімназії, Колінковецького ЗНЗ І-ІІІ ступенів, Опорного закладу Сторожинецького ліцею, Глибоцької гімназії. Це дозволило  всім присутнім заглянути у родинні скрині з вишиванкою. Учні з захопленням розповіли про історії старовинних вишиванок, техніку їх виконання, продемонстрували рідкісний старовинний та сучасний національний одяг, декламували чудові вірші про вишиванки та підготовили відео про святкування цього дня у їх закладах освіти.

Вікторина, яку провели Світлана Герегова та Олена Кожолянко, підтвердила, що всі присутні знають історію, люблять, пишаються та шанують нашу ВИШИВАНКУ.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше