» » » 21 травня 2020 року – День вишиванки – День родоводу
Інформація
  • Переглядів: 158
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-05-2020, 17:01
20-05-2020, 17:01

21 травня 2020 року – День вишиванки – День родоводу

Категорія: Навігація / Новини

З давніх часів українські жінки створювали різноманітні візерунки, техніки вишивки, способи забарвлення ниток в різні кольори. Ці знання передавалися в родині наступним поколінням, утворюючи особливі ознаки вишивки, характерні для даного роду, села, місцевості. Тому в багатьох районах України існують свої відмінні риси у візерунках, колірних поєднаннях і техніках вишивки.

Народний український костюм викликає захоплення своєю зручністю, колоритом і особливо вишивкою. Звичайний повсякденний одяг та святкові вбрання народні майстрині вміли прикрасити так уміло, що багато з них ставали справжніми витворами прикладного мистецтва. 
Сучасні дизайнери одягу з цікавістю вивчають самобутній народний костюм українців, переймаючи багатство ідей з його невичерпного різноманіття. Це допомагає їм створювати модний одяг, заснований на українських традиціях, що включає українські орнаменти та елементи, які вносять неповторний колорит в сучасний костюм. 

Український народ, який має такий прекрасний самобутній одяг, заснований на стародавній культурі, не забуває в повсякденному житті про свої традиції. Зараз став дуже популярним одяг в українському стилі, він не лише прикрашає і додає оригінальності кожній людині, але і свідчить про повагу до своєї культури, історії та традицій.

Пропонуємо Вашій увазі добірку матеріалів, де можна переглянути чудові зразки робіт українських майстрів, а також відвідати музеї. 


Студія моделей «Folkart» Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка -  http://new.vkpm.org.ua/studiya-modelej-folkart/
Коледж завжди славився своїми творами мистецтва виконаних в різних техніках талановитими студентами та викладачами. Всі експонати зберігаються в музеї коледжу та презентуються на виставках різних рівнів.

Циклова комісія художньої вишивки, моделювання та конструювання одягу

Учбово – методичний центр культури Буковини ( рубрика Народні майстри) –  http://bukcentre.cv.ua/index.php/narodni-majstri.html

Запрошуємо відвідати «Віртуальний  музей  одягових  традицій  Гуцульщини»  https://clothingtraditionsofhutsulshchyna.webnode.com.ua/vyzhnytskyy-rayon/
Віртуальний музей одягових традицій Гуцульщини – наочно демонструє результати спільної діяльності влади та навчально-мистецьких закладів двох суміжних регіонів в напрямку збереження та популяризації історико-культурної спадщини.


Приватний музей Галинки Верховинки «Вишиванка»  -  https://www.visitverkhovyna.com/tsikavi-mistsya/muzeyi/muzey-vyshyvanka/

Музей Івана Гончара. Якими були вишиванки наприкінці ХІХ – початку ХХ століття - https://honchar.org.ua/p/yakymy-buly-vyshyvanky-naprykintsi-hih-pochatku-hh-stolittya/

Фольк мода. Вишитий одяг: прогулянка музеями та приватними колекціями-  https://folkmoda.net/articles/progulianka-muzeiamy
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття (м. Коломия) http://hutsul.museum
Подорожі українськими музеями просто неба   https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/
Чернівецький обласний краєзнавчий музей архітектури та побуту – http://bukovina-museum.com/

Для малюків
Це наше і це твоє очима дітей - це  серія мультфільмів про Україну, основою для яких стали історії та малюнки школярів-учасників Всеукраїнського проекту Міністерства освіти і науки України і телеканалу ПЛЮСПЛЮС "Це наше і це твоє". 

Відеоролики проекту СПАДОК (англ. Back to Basics) присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» ви можете  побачити, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, буде відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.

СПАДОК/SPADOK. ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ. ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОН

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше