Інформація
  • Переглядів: 1450
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-11-2011, 15:08
18-11-2011, 15:08

На крилах скорботи

Категорія: Навігація / Новини

Пам’яті десятків мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду 1932-1933, 1946-1947 рр., переслідувань та репресій, заподіяних сталінським тоталітаризмом, була присвячена літературно-історична конференція «На крилах скорботи», яка відбулася 14 листопада у Хотинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. До цього заходу долучилися учні-початківці, старшокласники та вчителі. Конференції передувала кропітка пошукова робота, у ході якої групи школярів-дослідників писали учнівські наукові роботи: М.Солодкий (8кл.) «Прийшов пухкутень, за ним – капутень», М.Єлаш (11кл.) «Хотинщина в лещатах репресій», О.Вольський (7 кл.) «Кобзарське епічне мистецтво доби репресій». Керівником робіт був вчитель історії Д.О.Шевчук Коротко свої напрацювання дослідники представили на конференції. Групу учнів, що збирала спогади старожилів про голодомор та репресії представляла вчителька Г.В.Стороженко, прадід якої помер страшною голодною смертю. Зі сльозами на очах переповіла вона спогади своєї бабусі. Ю.Гаряча (10 кл.) та М.Дудка (9 кл.) зачитали спогади, що зібрали у жителів Хотинщини. Оскільки у школі діє художній музей ім. Б.С.Курлікова, який свого часу теж став жертвою сталінських репресій, екскурсовод музею О.Рибак зачитала спогади покійного нині художника, продемонструвала малюнки Бориса Семеновича, на яких він зобразив нестерпне життя політв’язнів у трудових таборах Сибіру. Ця частина конференції не залишила нікого байдужим, дитячі серця розтанули від співпереживання та співчуття. Зворушливі слова ведучої – заступника директора з виховної роботи Н.П.Адажій готували глядачів до сприйняття як історичних даних, так і літературних виступів. Чимало зусиль до проведення заходу доклала педагог – організатор школи Г.О.Василькова, яка відповідала за технічну сторону конференції та естетичне оформлення залу. Варто зазначити, що оформлення повністю відповідало темі та меті заходу: інтер’єр бідної селянської хати 20-30 років минулого століття, свічки, ікони, колоски, стіл, на якому пуста глиняна миска та старі дерев’яні ложки, що символізували голод, ненависний селянам портрет Сталіна. А над усім цим - чорна тінь скорботного птаха. Вдало підібрані музичні композиції супроводжували художні виступи учнів. Доповнювала конференцію літературно – ілюстративна виставка про репресії та голодомор.
На захід до школи завітали почесні гості: В.Т.Фуга – голова районного товариства політв’язнів та репресованих, Д.С.Колтанюк – заступник голови районного товариства політв’язнів та репресованих, Я.С.Гайсенюк – почесний громадянин Хотина, Т.І.Кравецька – заступник голови Хотинської районної ради, І.Г.Павлюк – директор Хотинського територіального центру соціального обслуговування.
З дитячих уст лунали слова, що сльозами відкликалися у душах глядачів. До ікони Божої Матері линула «Молитва за убієнних голодом», яку прочитала О.Дралюк (4 кл.). Пам’яті репресованих був присвячений вірш «Лебідь», який подарувала А.Сметаніна (6 кл.), а слова Н.Бойко (7 кл.) про останню хлібину, що не змогла врятувати українську сім’ю від голоду зворушили всіх. Уривки художніх та документальних фільмів, продемонстрованих на заході, засвідчили, що події 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. були не стихійним лихом, а зумисне підготовленим голодомором. Звичай зобов’язує поминати померлих хлібом, тому скибки чорного хліба розділили між усіма присутніми у залі.
Логічним продовженням циклу заходів, присвячених подіям голодомору та репресій, стала виховна година «У той рік заніміли зозулі…» у 8 класі, підготовлена класним керівником О.С.Андрухівською. До глибини серця вразили спогади зірочок – душ дітей, що померли мученицькою голодною смертю. Ці ролі вміло зіграли учениці 6 класу Аліна Дудка та Ольга Рибак.
Фіналом проведених заходів стали запалені у кожному класі свічки пам’яті. Сподіваємося, що побачене і почуте учнями виховає в них співчуття, милосердя, навчить цінувати хліб та життя.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше