» » » Стараємося внести свою частку в світле майбутнє нашої планети
Інформація
  • Переглядів: 180
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 14-11-2019, 15:55
14-11-2019, 15:55

Стараємося внести свою частку в світле майбутнє нашої планети

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

14 листопада 2019 року в Чернівецькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся обласний учнівський екологічний конгрес "Живи, Земле". Його мета - активізація екологічного руху на Буковині, вивчення стану навколишнього природного середовища і пошук шляхів його поліпшення, а також привернення уваги місцевої влади, державних та громадських організацій до локальних екологічних проблем.
Чернівецький ОЦЕНТУМ, проведенням таких заходів, сприяє розширенню природоохоронної просвітницької діяльності, спрямованої на поліпшення стану навколишнього природного середовища Буковини, підвищення екологічної обізнаності учнівської молоді, громадян щодо захисту довкілля шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, формування природоохоронного мислення, підвищення екологічної обізнаності підростаючого покоління. Окрім цього, учнівська молодь краю постійно має можливість долучатись, за вибором, до міжнародних та всеукраїнських екологічних конкурсів: Міжнародний екологічний конкурс «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім», «Infomatrix», Junior Water Prize, конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», всеукраїнських конкурсів «Вчимося заповідувати», «Мала річка моєї Батьківщини» та ін., оскільки обласний центр еколого-натуралістичної творчості проводить координаційно-організаційну роботу по залученню учнівської молоді до різнопланових масових природоохоронних заходів.
Згідно програми Конгресу, проведена робота в наступних номінаціях: «Загальні екологічні проблеми», «Охорона рослинного світу», «Охорона тваринного світу», «Природоохоронні території».
Учасниками Конгресу стали учні загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, члени шкільних лісництв, гуртків юних екологів, юних друзів природи та інших учнівських об'єднань закладів освіти області, які займаються питаннями вивчення стану навколишнього природного середовища та пошуками шляхів його поліпшення.
Роботу учасників Конгресу оцінювало компетентне журі в складі науковців Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича (Ситнікова І. О., Москалик Г. Г., Жук А.В., Токарюк А.І., Литвін Н.Г.), ДНЗО «Буковинський державний медичний університет» (Хлус К.М.), представників Управління екології та природних ресурсів ЧОДА (Каменецький В.М.), ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» (Москаленко Л.П.), Чернівецького обласного краєзнавчого музею (Смірнов Н.А.) та педагогів Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (Задобрівська Л. О., Кузьмінська В. В., Головченко В.В.). Голова журі - Ситнікова Ірина Олександрівна – кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. 
Директор КЗ ЧОЦЕНТУМ, Головченко Л.Ю. привітала учасників з урочистим відкриттям обласного учнівського екологічного конгресу "Живи, Земле" та побажала всім неодмінно продовжувати в майбутньому свою цікаву експериментальну та практичну природоохоронну роботу, пам’ятати, що своєю діяльністю вони вже зробили значний вклад у збереження довкілля. 
Педагогів, батьків та учнів привітали представники Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Собко Т.М., головний спеціаліст управління закцентував увагу усіх присутніх на важливості збереження лісових ресурсів нашої планети в цілому та Буковини зокрема, оскільки ліс - це унікальна екологічна система, від якої значною мірою залежить стан довкілля. Ліс впливає як на мікроклімат, так і на клімат усієї планети. Вплив на глобальні кліматичні процеси тропічних лісів можна порівняти хіба що з океаном.
Собко Т.М. вручив керівникам учнівських лісництв області навчально-мнтодичні посібники «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини», які Управління лісового та мисливського гоподарства придбало з метою покращення навчально-виховного процесу в цих об’єднаннях. Управління екології та природних ресурсів чотирьом переможцям вручило атлас-довідник «Заповідні перлини Буковини».
Учасники у своїх роботах торкнулися проблем пам’яток природи місцевого значення, впливу екологічних факторів на висихання ялини, життєздатності популяцій рідкісних видів рослин, мірмекофауни нашого регіону, можливості використання пластикових відходів для будівництва доріг, дослідили якість питної води у своїх населених пунктах, провели оцінку екологічного стану окремих зон місця свого проживання, визначили вміст харчових добавок у ковбасних виробах та багато іншого. Роботи переможців змагання будуть рекомендовані до участі в інших всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Виступи учнів довели, що в навчально-виховних закладах освіти області проводиться значна дослідницька та практична робота з проблем екології та охорони оточуючого середовища.
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше