Інформація
  • Переглядів: 201
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-11-2019, 11:35
8-11-2019, 11:35

Педагогічна гутірка

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

На сьогоднішній день актуальним є питання впровадження інклюзивного навчання в різних закладах освіти, зокрема у позашкіллі. Комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», в рамках проєкту «Всі діти рівні», працює з дітьми з особливими освітніми потребами вже кілька років, маючи досвід співпраці зі спеціальними загальноосвітніми школами, обласним навчально-реабілітаційним центром. Цьогоріч відкрили інклюзивну групу і на базі Центру.

7 листопада «Педагогічна гутірка» КЗ ЧОЦЕНТУМ об’єднала педагогів-позашкільників, асистентів вчителів та практичних психологів з метою обговорення проблем забезпечення рівних прав та можливостей осіб з особливими освітніми потребами на якісну позашкільну освіту; обміну досвідом роботи та визначення подальших напрямків співпраці закладів освіти щодо організації інклюзивного навчання. 

З вітальним словом до учасників гутірки звернулась Оксана Гринюк, начальник відділу інклюзивної, спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки ЧОДА, яка відзначила важливість створення інклюзивного середовища в освітніх закладах Чернівецької області.
Директор закладу Людмила Головченко, презентувала об’єднання Центру та їх специфіку, а також можливості роботи з дітьми з ООП, використовуючи навчально-матеріальну базу закладу, зокрема контактний зоомайданчик пам’яті В. Аксенина.

Фахівці ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти ІППО ЧО Марина Анатійчук та Світлана Коміссарова ознайомили присутніх з особливостями організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, реалізацією та моделлю інклюзивного освітнього простору, нормативною документацією, яка може у цьому допомогти. Акцент було зроблено на організацію інклюзивного навчання в ЗПО та зокрема на особливості складання індивідуальної програми розвитку здобувача позашкільної освіти. 

Педагоги  Центру, – Любов Черлінка, Ольга Заслонкіна та Світлана Богачук, – поділились досвідом створення інклюзивної групи на базі гуртка «Планета Еко», презентували авторські навчальні програми гуртків «Зоосвіт» та «Екогармонія» для роботи з дітьми з ООП та їх впровадження.
Під час обговорення проблеми інклюзії, асистенти вчителя Юлія Цаповська, Галина Сичікова, практичний психолог Ірина Мислюк та інші педагоги, відмітили широкі можливості позашкілля, і саме еколого-натуралістичного напрямку, в соціалізації дітей з особливими освітніми потребами та розширенні їх життєвого простору, намітили кроки для подальшої співпраці.

Екскурсія закладом ознайомила учасників з можливостями використання сенсорної стежини та «Садочку запахів» як середовища для розвитку сенсорних систем дитини (слуху, зору, нюху, смаку, дотику); дала змогу дізнатись про особливості використання контактного зоомайданчика в освітньому процесі дітей з ООП, оскільки контакт з тваринами стимулює прояви співчуття, співучасті, піклування та допомагає розвивати такі якості, як емоційність, життєрадісність, чутливе ставлення до всього живого. 

На завершення, учасники гутірки відвідали ботанічний сад національного університету ім. Ю. Федьковича. 
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (64)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше