» » » Незабутні враження слухачів БМАНУМ під час перебування у Женеві
Інформація
  • Переглядів: 173
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-07-2019, 14:20
3-07-2019, 14:20

Незабутні враження слухачів БМАНУМ під час перебування у Женеві

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області / Стрічка

З 24 до 28 червня ц. р. Національним центром «Мала академія наук України» проведено VIІ Наукову школу з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень (CERN).
 
Від Чернівецької області взяли  участь  Сливка Павло та Головацька Яна,  слухачі БМАНУМ, учні  Чернівецького ліцею №1, які здобули призові місця на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Учасники мали можливість відвідати пізнавальні лекційні та семінарські заняття вчених міжнародного рівня. Незабутні враження залишились  також від відвідування музеїв та інших історичних пам’яток Женеви.

Зі слів Яни Головацької: «Поїздка була неймовірною, за 4 дні я отримала більше знань про ядерну фізику, ніж за 3 роки шкільного курсу фізики. Зазвичай лекції нам проводили російською чи українською мовою, тому знання засвоювались просто. Навіть поза лекціями ми продовжували саморозвиватися завдяки різноманітним дискусіям в нашій команді. Нам розповідали про те,  як проводяться досліди в ЦЕРНі, про технічний аспект та багато чого іншого. У S'coolLAB, що розміщена на території ЦЕРНу, ми в групах по 4 людини робили власну камеру Вільсона. Це закрита посудина, в якій можна спостерігати так звані треки, тобто сліди, які залишають заряджені частинки, коли там пролітають. Частинка іонізує перенасичену пару в повітрі, і тому в тій області, де вона пролетіла, пара конденсується, завдяки цьому ми й бачимо слід у вигляді крапельок води. Цей дослід був дуже захоплюючим, як і вся літня школа ЦЕРНу. Спасибі Малій академії наук за можливість побувати в одному з найважливіших місць для фізиків з усієї планети».
 
Вітаємо учасників міжнародної наукової школи з фізики.
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2019 (61)
Вересень 2019 (125)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (137)
Травень 2019 (197)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше