Інформація
  • Переглядів: 200
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-06-2019, 18:03
12-06-2019, 18:03

Учимося будувати громадянську освіту

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області

12 червня на кафедрі політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича був проведений науково-методичний колоквіум з означеної проблеми. 
 
З вітальними словами до учасників заходу звернулися Ірина Ісопенко, заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА та Олександр Добржанський, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, доктор історичних наук, професор.
 
Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, доктор політичних наук, професор, окреслив у своїй доповіді питання про реалізацію дослідно-експериментальної роботи за темою «Розвиток громадянської освіти старшокласників в умовах формування полікультурного українського суспільства» у закладах освіти області.
 
«Цей експеримент, який ми починаємо, вкрай важливий, оскільки події в Україні переконливо засвідчують фундаментальні дефіцити громадянської освіти наших співвітчизників. Здебільшого українці, на жаль, не мають орієнтації щодо того, якими є їхні права і обов’язки, що і від кого можна вимагати, де і для чого потрібно проявляти свою ініціативу для отримання позитивних результатів і для громадянина, і для громади, і для країни в цілому. Тому брак системної громадянської освіти в Україні стає надтривожним. Зараз запровадили для десятикласників курси громадянської освіти. Це поки що дуже маленька крапля порівняно з тими потребами, які люди мають сьогодні. Окрім суспільних потреб нам треба належним чином враховувати специфіку прикордонного, міграційного, полікультурного і поліконфесійного населення. Треба виховувати критично мислячого громадянина, водночас здатного до солідарних дій з іншими державами, це особливе завдання для нашого регіону. Ми раді, що ряд шкіл нашої області приєдналися до експерименту, який розрахований на 5 років, сподіваюся, що разом ми знайдемо форми тієї роботи, яка буде прикладом і для інших закладів освіти інших областей України. Перспективи є завжди. Збудувати нову державу складно й інколи боляче, але це завжди реально, працюючи сьогодні, а не коли-небудь в майбутньому», – зазначив Анатолій Миколайович.
 
Наталія Ротар, доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича доповіла про науково-консультативний супровід створення регіональної моделі громадянської освіти. 
 
Детально зупинилася на впровадженні в освітній процес системи соціально-педагогічних впливів на розвиток громадянської компетентності старшокласників Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук. 
 
Андрій Сігітов, директор ліцею Чернівецького філософсько-правового ліцею №2 Чернівецької міської ради, акцентував увагу на формуванні ключових компетентностей старшокласників через оволодіння системою європейських цінностей.
Насамкінець відбувся обмін думками про регіональну модель громадянської освіти, попередні досягнення освіти Буковини.
 
Освіта має продукувати індивідів, здатних забезпечити прискорене економічне зростання і культурний розвиток країни, свідомих, суспільно активних громадян, конкурентоспроможних на європейському і світових ринках праці. Реалізація цих єдиних для всієї освіти завдань має здійснюватися різними шляхами – через розмаїття освітніх інституцій, форм і методів навчання, запровадження сучасного менеджменту. 
 
Учасники колоквіуму мали змогу обмінятися думками, внести власні пропозиції щодо організації відповідної роботи у закладах освіти.
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (8)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше