» » » «Позашкільні навчальні заклади мають постійно працювати на результат»
Інформація
  • Переглядів: 1410
  • Автор: Moderator
  • Дата: 7-11-2011, 17:03
7-11-2011, 17:03

«Позашкільні навчальні заклади мають постійно працювати на результат»

Категорія: Навігація / Новини

Підкреслив сьогодні під час апаратної наради начальник Головного управління освіти і науки Михайло Бауер .
«Нам необхідно працювати над збільшенням кількості дітей охоплених позашкільною освітою. Негайно відповідальним працівникам потрібно розробити схему, дорожню карту щодо вирішення даного питання. Одним із результативних кроків буде – створення позашкільних закладів у районах області», – відзначив керівник освітньої галузі області.
За словами Михайла Бауера, потрібно провести детальний аналіз викладацького складу позашкільних навчальних закладів. Адже, наприклад: «Така установа як Буковинська Мала академія – рівень викладання предметів, читання лекцій має бути найвищим. Діти повинні сприймати викладача, їм має бути цікаво слухати, викладач повинен стимулювати і заохочувати своїх учнів».
Під час наради, керівник освітньої галузі області звернув увагу на стан проведення ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад. Як зазначив Михайло Йозефович: «Я вважаю, що не кожна школа району, не всі учні повинні брати участь у тій чи іншій олімпіаді. Не має виникнути такої ситуації, що керівники навчальних закладів когось з учнів примушують чи наполягають на участі в олімпіадах. Все повинно відбутися на добровільних засадах, і звичайно, учні, які на високому рівні володіють тим чи іншим предметом – захищають честь своєї школи».
На порядку денному розглядалося питання «Про стан кадрового забезпечення педагогічними працівниками професійно-технічних навчальних закладів області станом на 01.11.2011р.», доповідала методист НМЦ ПТО – Л.П.Бікбаєва. Як зазначила Лілія Петрівна, всього в професійно-технічних навчальних закладах області навчально-виховний процес здійснюють 763 педагогічних працівники. З них 311 викладачів, 346 майстрів виробничого навчання, 41 вихователь, інших працівників – 65.
«Стан забезпечення викладачами складає 99,7% (немає викладача швейного напрямку в КПЛ), майстрами виробничого навчання 92%. Вакансії майстрів виробничого навчання складають 28 чоловік (8,1%). Найбільша кількість вакансій у ВПХУ №5 (10 чол.), ЧПБЛ (7 чол.), ЧПЛАС (6 чол.), ЧПМЛ (6 чол.)», – відзначила методист НМЦ ПТО.
«Варто констатувати, що станом на сьогодні, існує проблема підготовки кваліфікованих педагогічних кадрів для професійно-технічних закладів. Відповідними працівниками недостатньо вивчається перспективна потреба у педагогічних кадрах. Прикро, але не всі навчальні заклади в повній мірі використовують можливості для підготовки фахівців для ПТНЗ при вищих навчальних закладах і технікумах. Тому нам необхідно негайно активізувати роботу щодо вирішення даної проблеми», – наголосив Михайло Йозефович.
Також, під час наради заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти і виховної роботи Світлана Прінько доповідала «Про подання прокуратури від 31.10.2011 р. №07/3-339 вих11 «Про усунення порушень чинного законодавства з питань охорони дитинства, причин і умов, що їм сприяють».
Прокуратурою Чернівецької області надіслано подання від 31.10.2011 № 07/3-339 вих11 «Про усунення порушень чинного законодавства з питань охорони дитинства, причин і умов, що їм сприяють», в якому зазначено такі позиції:
1. Координація зусиль органів та закладів освіти з іншими державними органами та установами з питань пропаганди здорового способу життя, забезпечення можливості здобуття високоякісної освіти, охорони життя і здоров’я дітей, захисту від жорстокого поводження з ними, насильства та експлуатації щодо них є недостатньою і потребує суттєвого покращення.
2. Наявні порушення Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 № 1318 та спільного наказу МОЗ і МОН України від 20.07.2001 № 518/674 щодо забезпечення здорових і безпечних умов навчання та виховання дітей, належного рівня медичного обслуговування школярів, а саме: виконання вимог щодо своєчасного проходження учнями обов’язкових медичних профілактичних оглядів та здійснення в залежності від їх результатів розподілу дітей на групи для занять фізкультурою із повідомленням про це вчителів фізичної культури і класних керівників (несвоєчасно видаються накази, ставляться до відома вчителі, листки здоров’я не відповідають по формі і змісту вимогам Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури). Як наслідок – смерть на уроці фізичної культури учня 8 класу Мизату М.М. та порушення кримінальної справи.
3. Несвоєчасне проходження медичних оглядів вчителями та адміністраціями шкіл (ЗОШ № 10 м. Чернівців), у медпунктах шкіл наявні ліки, термін використання яких закінчився, неналежно ведуться журнали реєстрації температури та вологості повітря (ЗОШ №№3,4, ліцей №2 м. Чернівців).
4. Порушення вимог ст. 56 закону України «Про освіту» щодо забезпечення належного виховного процесу в навчальних закладах, що нерідко призводить до жорстокого поводження та нанесення легких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень учнями один одному.
5. Порушення вимог ст.ст. 14, 35 Закону України «Про освіту», Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою КМУ від 12.04.2000 № 646 (Заставнівський, Глибоцький, Герцаївський, Кіцманський райони, м. Чернівці), а саме: виявлення прокурорами значної кількості дітей із суттєвим відставанням у психічному та розумовому розвитку, спричиненим незабезпеченням батьками права дітей на освіту - порушено 22 кримінальні справи, за 9 місяців поточного року – 17 за ст.166 КК України.; не в повній мірі здійснюють контроль загальноосвітні заклади за відвідуванням неповнолітніми навчального закладу, не завжди з’ясовуються причини відсутності на уроках, не в усіх випадках вживають дієвих заходів щодо повернення дитини до навчання та притягнення батьків до відповідальності; недостатньо використовують надані ст. 165 СК України повноваження навчальним закладам щодо звернення до суду в інтересах учнів з позовом про позбавлення батьківських прав батьків, які ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини – ч.2 ст. 164 СК України.
6. Виконання вимоги ст.38 ЗУ «Про професійно-технічну освіту» щодо надання першого робочого місця випускникам професійно-технічних навчальних закладів відповідно до одержаної професії: із 3433 учнів, які закінчили ПТНЗ працевлаштовано лише 2634(76,7%); не укладаються багатосторонні договори між замовником, учнем та училищем з метою забезпечення першого робочого місця – Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки; порушення щодо прав дітей-сиріт - випускник Чернівецького професійного машинобудівного ліцею влаштований двірником, а не за отриманою професією; такі порушення наявні і професійному ліцеї залізничного транспорту, ПТУ хотинського району.
7. Факти порушення щодо своєчасної виплати особам із числа дітей -сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одноразової допомоги по досягненню 18-річного віку.
8. Не дотримання органами і закладами освіти вимоги законодавства при організації навчання дітей-інвалідів за індивідуальною формою, та організації навчально-виховного процесу у вечірніх школах.
9. Встановлено факти порушення керівниками дитячих дошкільних навчальних закладів вимог ЗУ «Про дошкільну освіту та п.1.4. Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» щодо організованого харчування дітей в оздоровчий період.
"Працівниками Головного управління освіти і науки зібрано оперативні дані з поясненнями із районів та міст області, проведено відповідну роботу щодо усунення проблем з даного питання", – зазначила Світлана Прінько.
У ході апаратної наради, начальник Головного управління освіти і науки проаналізував роботу апарату за минулий та визначив головні напрямки і пріоритети роботи Головного управління на цей тиждень.
За результатами наради Михайло Бауер дав доручення відповідним працівникам апскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (21)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше