» » » Практична природоохоронна діяльність та патріотичне виховання в учнівському лісництві в сучасних умовах децентралізації освіти
Інформація
  • Переглядів: 211
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-05-2019, 14:20
21-05-2019, 14:20

Практична природоохоронна діяльність та патріотичне виховання в учнівському лісництві в сучасних умовах децентралізації освіти

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області / Національно-патріотичне виховання

17 травня 2019 року Чернівецьким обласним  центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді  було проведено обласний семінар  на базі Полянського НВК Клішковецької ОТГ.  Тема семінару «Практична природоохоронна діяльність та патріотичне виховання в учнівському лісництві в сучасних умовах децентралізації освіти» розкривала зміст багаторічної діяльності Полянського учнівського лісництва «Лісова казка». Семінар проводився з метою поглиблення знань і практичних умінь керівників учнівських лісництв, гуртків «Юні лісівники», «Юні лісівники-дендрологи» з проблем професійної спрямованості учнівської молоді, проведення експериментально-дослідницької та практичної роботи, підходів до співпраці  з державними лісогосподарськими підприємствами.
В рамках семінару відбулось святкове дійство присвячене 50-річчю діяльності Полянського учнівського лісництва. В заході взяли участь представники Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, викладачі Сторожинецького лісового коледжу, науковці Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича, адміністрація та представники відділу освіти Клішковецької ОТГ, працівники управління та державного підприємства «Хотинське ЛГ», лісівники Клішковецького лісництва, керівники учнівських лісництв краю, представники Хотинської районної організації профспілки працівників освіти і науки, адміністрація сільської ради, адміністрація та педагоги Клішковецького опорного закладу імені Леоніда Каденюка.
Полянське учнівське лісництво було засновано  в 1969 році за ініціативи вчителя виробничого навчання Полянської середньої школи Банар Зінаїди Філімонівни і лісничого Клішковецького лісництва Масана Миколи Олександровича. З дня створення і до 2009 року Зінаїда Філімонівна незмінно залишалась керівником учнівського лісництва. Завдяки її енергійності, ентузіазму і ініціативності  за кілька років учнівське об’єднання стало одним з кращих учнівських лісництв України.  В 1976 році на Всеукраїнському конкурсі учнівських лісництв зайняло І місце, за що Міністерством лісового господарства Української РСР було нагороджене вантажним автомобілем ГАЗ-52.
Через учнівське лісництво пройшло вже три покоління вихованців. За 50 років функціонування його випускниками стали понад 1500 учнів, з них – 480 (за неповними даними) обрали професію лісівника і працюють на підприємствах лісової галузі, як різних областей України, так і в країнах ближнього зарубіжжя. Зародились лісівничі трудові династії.
За час існування учнівського лісництва руками юних лісівників було закладено близько 200 га лісу. Ці насадження сьогодні виконують важливі екологічні, рекреаційні та господарські функції. Ліс,  створений руками юних лісівників, дає близько 600 м. куб. деревини щорічного приросту.
Полянський навчально-виховний комплекс – є прикладом для закладів освіти впровадження трудового, природоохоронного виховання в навчальний процес, профорієнтаційної роботи в співпраці з партнерськими організаціями.
Підводячи підсумки заходу, його організатори й учасники  неодноразово наголошували на необхідності й важливості  розвитку і функціонування учнівських лісництв для реалізації завдань екологічної освіти і виховання школярів у контексті національного проекту НУШ. 
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше