» » » Наукова, інноваційна і міжнародна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ області
Інформація
  • Переглядів: 160
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-05-2019, 09:45
16-05-2019, 09:45

Наукова, інноваційна і міжнародна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ області

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області / Стрічка

Науковою діяльністю в області займаються вчені 15 наукових установ та 5 закладів вищої освіти, в яких працює  282  докторів наук та  1308 кандидатів наук.
 
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича посідає 3 місце в рейтингу закладів вищої освіти України за показниками наукометричної бази даних Scopus. У Консолідованому рейтингу займає 12 місце, за рейтингом Webometrics – 9 місце, у рейтингу кращих класичних закладів вищої освіти України – 8 місце, за рейтингом Топ-200 Україна – 24 місце.  У 2018 році ЧНУ зайняв 5-е місце в рейтингу DOU (український проект, створений для розповсюдження новин, аналітичних статей та свіжої інформації, пов'язаної з інформаційними технологіями). 

За результатами конкурсного відбору українсько-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти в Україні» у 2018 році Буковинський державний медичний університет отримав статус пілотного закладу за двома напрямами: «Сімейна медицина» та «Медсестринство». Здобув 1 місце серед медичних університетів України за кількістю поданих наукових робіт та став переможцем ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. У 2018 році університет увійшов до п’ятірки кращих закладів вищої освіти західного регіону України за результатами «Консолідованого рейтингу ВНЗ України». Серед медичних університетів України в рейтингу інтернет-продуктивності «Webometrics» БДМУ посідає 2 місце, з наукометричної бази даних «Scopus» – 7 місце та 3 місце за кількістю отриманих патентів на винахід. 26 березня 2018 року підписано Угоду про співпрацю між Буковинським державним медичним університетом та Годинівським навчально-виховним комплексом.
       
Протягом 2018/2019 навчального року науково-педагогічні працівники кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини проводили моніторинг стану здоров’я учнів Годинівського НВК, здійснювали ефективність застосування профілактичних методик задля узагальнення та поширення цього досвіду у закладах освіти області. Обстеження учнів були проведені з таких параметрів: фізичний та психомоторний розвиток дітей, якість здоров’я та якість життя учнів (анкетування, антропометрія, вимірювання артеріального тиску, пульсу, спірографія, електрокардіографія, проби з навантаженням, перевірка зору). До кінця навчального року Годинівський НВК отримає результати досліджень та методичні рекомендації щодо впровадження результатів спільних досліджень  у науковий процес та практичну охорону здоров’я. Педагогічний колектив Годинівського НВК висловлює щиру вдячність за людяність та професіоналізм науково-педагогічних працівників університету.  

Чернівецьким торговельно-економічним інститутом КНТЕУ отримано 2 патенти на винаходи. Викладачами захищено 1 докторську і              5 кандидатських дисертацій.  За 2018 рік науково-педагогічними працівниками інституту опубліковано 610 наукових та навчально-методичних праць. Підготовлено 9 колективних монографій, 5 з яких опубліковані за кордоном, 13 навчальних посібників, 317 статей (55 публікацій надруковано у зарубіжних виданнях, 126 статей – у виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз даних, з них у Scopus і Web of Science).

Науковцями Інституту термоелектрики НАН і МОН України розроблено та виготовлено багатоканальний термоелектричний прилад для визначення теплового потоку та температури з поверхні очей, призначений для діагностики та моніторингу офтальмологічних захворювань. Розроблений термоелектричний прилад не має світових аналогів. Розроблено термоелектричний нагрівник для транспортних засобів, що призначений для попереднього прогріву двигуна та опалення салону автомобіля в умовах понижених температур навколишнього середовища.  Розроблений термоелектричний нагрівник не має світових аналогів, працює автономно, без використання електричної енергії акумулятора. Продовжується серійний випуск термоелектричних модулів охолодження космічного призначення. Модулі призначені для охолодження та термостабілізації в системах орієнтації по зірках низькоорбітальних та геостаціонарних супутників. Такі модулі вже встановлено на більш як  250 космічних об’єктах Євросоюзу.

Вченими Української науково-дослідної станції карантину рослин Інституту захисту рослин проведено патентні дослідження в області фітопатології, біохімії, мікології, вірусології, імунології, ентомології та селекції. У результаті проведеної патентно-ліцензійної роботи установа отримала 5 патентів на корисні моделі та 2 свідоцтва про авторство на сорт рослин.
Національним природним парком «Хотинський» проведено 70 експедицій і робочих виїздів з метою дослідження рослинного, тваринного світу, геологічного надбання, фенологічних спостережень. Досліджувалися поширення, чисельність і особливості екології багатьох видів безхребетних і хребетних тварин. Науковий гербарій парку поповнений 130 видами. 
 
Наукові співробітники Національного природного парку «Черемоський» ведуть моніторинг за змінами та процесами розвитку біологічного різноманіття і природних явищ. На території парку «Черемоський» зафіксовано 55 видів рідкісних рослин, 2 види грибів, включених до Червоної книги України.  З тварин, що підлягають охороні, на території парку виявлено 69 видів, включених до Червоної книги України.
 
Національним природним парком «Вижницький»  проведено відповідну роботу із створення охоронних зон, з верифікації природних джерел на території парку, з впровадження сіткового картування видів флори і фауни. Проаналізовано та  визначено основні тенденції зміни клімату за останні      11 років, зібрано фенологічні дані за окремими видами тварин, результати яких занесені у відповідну таблицю до Літопису природи. 
 
Основними пріоритетними напрямами наукової роботи Чернівецької філії  Державної установи «Держгрунтохорона» є здійснення єдиної науково-технічної політики щодо охорони родючості грунтів,  раціонального використання та екологічної безпеки земель сільськогосподарського призначення; ведення державного моніторингу цих земель з метою виявлення і узагальнення тенденції та характеру змін показників родючості грунтів, а також забруднення їх залишковими кількостями пестицидів, агрохімікатів, важкими металами та радіонуклідами.
 
За результатами роботи двох селекційних завдань Придністровської дослідної станції садівництва проходить державне сортовипробування сорт груші «Ластівка», два сорти горіха грецького – «Гетьман» і «Красень» та три сорти фундука – «Годилівський», «Новосілківський» і «Сторожинецький». У поточному році буде передано до державного сортовипробування  сорт груші «Червона рута» та сорт горіха грецького -  «Фаворит».

Буковинська державна сільськогосподарська дослідна станція  володіє 43 об’єктами інтелектуальної власності, в числі яких 2 типи молочного поголів’я української червоно-рябої породи та 1 тип м’ясного; 2 буковинські типи овець (асканійської м’ясо-вовнової та асканійської каракульської порід), 22 сорти сої, квасолі та гібридів кукурудзи, що занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні. 
Дослідною станцією впроваджено 16 наукових  розробок. 
 
Детальніше з науковою, інноваційною і міжнародною діяльністю закладів вищої освіти та наукових установ області можна ознайомитися тут NFORMACYNA-DOVDKA-2019-Na-SAYT-1-1.docx [61.6 Kb] (cкачувань: 5)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (40)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше