Інформація
  • Переглядів: 279
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-04-2019, 11:46
25-04-2019, 11:46

Готуємось до Великодня

Категорія: Новини / Для учнів та студентів / Учнівський вісник

 До найсвітлішого свята в році - Великодня залишається 3 дні.
 
Триває  Страсний тиждень – останні дні перед Великоднем. У ці дні віруючі згадують шлях страждань і хресної смерті Спасителя, щоб потім з радістю відсвяткувати Його Світле Воскресіння.
 
Сьогодні Чистий четвер – один з найважливіших днів Страсного тижня. Великий Четвер (Чистий Четвер) — перший з трьох днів яких називають «Велике тридення» в християнстві. Цього дня Ісус Христос в знак покори омив ноги своїм учням та встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері. Також в цей день Ісус молився у Гетсиманському саду, був зраджений Юдою Іскаріотом, заарештований первосвящениками і вкинутий в темницю.  Варто відзначити, що саме в Чистий четвер готується вся їжа до Великодня: фарбуються яйця, печуться пироги, паски та інші частування. Адже в Страсну п'ятницю це робити вже не можна. Важливо також пам'ятати, що всі приготування повинні супроводжуватися тільки хорошими помислами. Також в Чистий четвер допомагали нужденним. 
 
Завтра Страсна п'ятниця. У християнській традиції – це час скорботи і жалоби. Згідно біблійної історії, саме в п'ятницю засудили і розіп'яли на хресті Ісуса Христа. Тому в цей день всі християни світу згадують про пережиті страждання Спасителя, описані в Біблії. У Велику п'ятницю традиційно проводиться православна літургія, під час якої розповідається про муки Ісуса. Крім того, під час богослужіння прийнято співати особливий канон, а з вівтаря священнослужителі виносять так звану плащаницю – тканину, на якій зображений Ісус, що лежить в труні. Вважається, що Страсна п'ятниця – найсуворіший день всього Великого посту і Страсного тижня зокрема. У цей день потрібно дотримуватися Великого посту. Більш того, до виносу плащаниці взагалі не можна вживати їжу, а після – тільки хліб і воду.
 
Велика субота вважається днем ??спокою. У цей день згадують про поховання Сина Божого, про його перемогу над смертю в пеклі і входження в рай. У суботу закінчували фарбувати яйця і збирали великодній кошик — пекли паски, запікали м’ясо і рибу. Увечері у Велику суботу проводять Святу літургію святвечора, після якого оголошують благу звістку про Христове Воскресіння: «Христос воскрес, воістину воскрес». У суботній вечір закінчується Великий піст.
 
Закінчується Страсний тиждень Великим Воскресінням – Великоднем. В цей день закінчується Великий піст.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2020 (72)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше