» » » Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки
Інформація
  • Переглядів: 142
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-04-2019, 12:14
15-04-2019, 12:14

Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки

Категорія: Новини / Стрічка

У середу, 10.04.2019 р., в залі для пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки». Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко відкрила Парламентські слухання та поінформувала, що слухання підготував Комітет з питань науки і освіти. До участі запрошені: народні депутати, представники Кабінету Міністрів, центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій і обласних рад, Національної академії наук України, національних галузевих академій науки, закладів освіти та наукових установ, роботодавців, громадських освітянських і студентських організацій. 
У складі офіційної делегації Чернівецької області, в парламентських слуханнях взяли участь: Плешко П.Д. - директор Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді; Дерев'янчук М.Я. - заступник директора з навчально-методичної роботи Коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Писаревська Г.М. - заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, Бартків С. М. - старший  майстер Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці; Зегрюк М.Е. директора Чернівецького міського ліцею №3 медичного профілю Чернівецької міської ради; Боднарюк М.І. - директор Опришенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Глибоцького району; Атаманюк Л.Я. - директор ДНЗ № 52 Чернівецької міської ради.
Під час виступу із основною доповіддю Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що розвиток людського капіталу – це надзвичайно важлива тема і «одна з першочергових цілей, про які йдеться у Середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року». Вона повідомила: «За індексом людського розвитку ООН, одним із критеріїв якого є доступ до знань, Україна належить до групи високого рівня і посідає 88 місце серед 189 країн. Звіт про людський капітал Всесвітнього економічного форуму в якому розраховується глобальний людського капіталу ставить Україну на 24 місце серед 130 країн. Для порівняння, у 2015 році країна займала 31-у сходинку». Міністр звітувала про стан освітньої галузі на усіх рівнях: від початкової і до вищої освіти, а також про хід і результати реформ. Водночас, з метою самореалізації людей, Л.Гриневич закликала: розвивати ринок праці, національний бізнес – вкладати кошти в Українські інновації, державу - створювати податкові стимули. 
Учасники засідання говорили про необхідність: збільшення фінансування сфери освіти; покращення доступності навчання, зокрема, для дорослих; розвитку інклюзивності і гендерної рівності; реформи професійно-технічної освіти; стимулювання розвитку ринку праці; гармонізації розвитку економіки і людського капіталу; створення молодіжної інфраструктури на місцях; покращення профорієнтації; розвитку мережі дошкільної та шкільної освіти; забезпечення освіти з прав людини; популяризації робочої освіти.
Згідно з підготовленим Комітетом з питань науки і освіти Верховної Ради України проектом Резолюції за підсумками парламентських слухань, вироблено конкретні рекомендації Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, профільним Міністерствам, силовим структурам, Національній академії наук України, місцевій владі, керівникам навчальних закладів у сфері дошкільної, повної загальної середньої та вищої освіти, а також освіти дорослих і позашкільної освіти. Окремими пунктами в Резолюцію внесено питання: забезпечення ефективного використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у сфері освіти і науки; забезпечення якісним харчуванням у закладах освіти; подолання дисбалансу між підготовкою кваліфікованих робітників і фахівців з вищою освітою та потребами ринку праці; ключові проблеми у сфері науки та інноваційної діяльності.
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Червень 2019 (128)
Травень 2019 (196)
Квітень 2019 (138)
Березень 2019 (206)
Лютий 2019 (219)
Січень 2019 (213)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше