Інформація
  • Переглядів: 207
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-04-2019, 11:01
11-04-2019, 11:01

« НЕМАЄ МУЗЕЙНОЇ ТИШІ…»

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

Перше,  що хочеться не просто сказати, а вигукнути: "Море вражень! Океан емоцій!» А далі, як про наше буковинське весілля: «…Про це неможливо розповісти  ВСЕ – це треба побачити!»  І ми ЦЕ побачили! Ми – це делегація від зеленої Буковини у ІІ турі ІІІ Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»,  який проходив у Тернополі 21-23 березня 2019 року.  Тюфтій Олександра з Старововчинецького ліцею представляла екскурсію по окремих залах Старововчинецького краєзнавчого музейного комплексу імені Івана Касіяновича Топала «Немає музейної тиші».

Від оргкомітету  ІІІ Всеукраїнського  конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» учасники почули на свою адресу багато приємних слів з вуст директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді  Сергія Вікторовича Неділька. Всі учасники отримали прекрасну можливість насолодитися  спогляданням майстерності, талановитості учнів і студентів Тернопілля на вітальному концерті з нагоди відкриття конкурсу на  сцені прекрасної актової зали Тернопільського  національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. 

Двохгодинна пішохідна (у швидкому темпі) екскурсія показала нам Тернопіль сучасний, а захоплююча розповідь  екскурсовода Тетяни Анатоліївни та демонстрування нею того, що містилося у  «портфелі екскурсовода», дозволила заглянути у  буремне минуле цього міста. Незабутнім був театральний вечір цього насиченого дня – ми подивилися виставу Тернопільського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка  за твором Богдана Лепкого «Мазепа».  Враження та емоції  від цього дійства та занурення у ту епоху з оглядом на сьогодення – це окрема серйозна і болюча тема…
 
Другий день – це день конкурсний: напруження, хвилювання, відчуття відповідальності, бажання показати все те, заради чого так довго працювали і готувалися, представити свій край, де ти живеш у всій його красі і ще, і ще, і ще … , а виявляється, що все ж таки не можна охопити  не охоплюване!  Словом, порція адреналіну – відповідна!!! 

Участь у конкурсі – це прекрасна школа майстерності! Кожен виступ – приклад   того, як  краєзнавці зібрали, зберегли у своїх музеях  і представляють для загалу все те, що цікаве про їх рідний край.  Нам чомусь  здавалося,  що ми з усіма учасниками – вже  знайомі. Це дивне відчуття не полишало нас впродовж усього часу спілкування… В кінці зрозуміли: нас дуже-дуже  багато чого об’єднує – почуття любові до свого рідного краю, бажання якнайкраще його представити, а ще те, що Україна – єдина країна! 

І ось нарешті довгоочікуване  оголошення підсумків: ми – перші  у секції історичні музеї широкого змісту!!! І місце у ІІ турі ІІІ Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»! Здійснилося!!! 
Аналіз і порівняння з іншими будемо проводити ще довго. Перший висновок: ми показали і довели, що у нашому музейному комплексі – історія жива! У нашому музейному комплексі є все, нема лише музейної тиші…
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (48)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше