» » » Наставництво, менторство та професійна супервізія для учасників експериментальної програми з багатомовної освіти
Інформація
  • Переглядів: 381
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-04-2019, 11:44
2-04-2019, 11:44

Наставництво, менторство та професійна супервізія для учасників експериментальної програми з багатомовної освіти

Категорія: Новини / Стрічка

У рамках заходів з підтримки Всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті», за сприяння Міністерства освіти і науки України та Офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин, в м.Одеса упродовж 27-29 березня 2019 року проведено тренінг з наставництва в програмах з багатомовної освіти (24 год.).
Тренінг відбувся під модерацією головного спеціаліста МОНУ Світлани Харченко, тренерів-експертів Світлани Бєлової (Естонія) та Маріни Гурбо (Бельгія), за участі представників чотирьох областей України – Закарпатської, Запоріжської, Одеської, Чернівецької областей – та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Академії педагогічних наук України.
Учасників тренінгу ознайомлено із системою менторства в Естонії на прикладі програми мовного занурення, методами та процесом дослідження стабільності програми, техніками та інструментарієм менторства. Ними складено форми спостерігання уроків у класах з багатомовною освітою відповідно до моделі БМО, яка використовується у закладі освіти.
Під час проведення тренінгу констатовано, що система професійного консультування спрямована на активізацію процесів самонавчання та саморозвитку вчителя шляхом надання безперервної зворотного зв'язку в процесі спільного аналізу ситуацій і проблем. Це відбулося шляхом персональної, групової та колективної роботи всіх зацікавлених осіб.
Система освітнього консультування створена для підтримки вчителів, які працюють у програмі мовного занурення або з дітьми, чия рідна мова відрізняється від мови навчання. У фокусі – принципи інтегрованого навчання мови і предмету і методика мовного занурення. 
Встановлено, що консультування – це діалог, який підтримує професійний (само)розвиток вчителя, покращує вміння аналізувати свою діяльність, підвищує готовність і покращує вміння вирішувати свої проблеми, формує готовність орієнтуватися в можливих ситуаціях і управляти ними, сприяє збереженню психічної рівноваги і запобігає професійному перегоранню вчителя. Учасники тренінгу створили образ ментора, визначили навички та вміння, якими повинен володіти ментор, його роль в управлінні змінами.
Тренінг став своєчасною та корисною нагодою з підготовки фахівців для проведення професійної супервізії – «як інструменту професійної підтримки та професійного розвитку, що передбачає комплекс заходів із навчально-методичного супроводу педагогічних працівників закладів дошкільної і загальної середньої освіти в умовах реалізації завдань Нової української школи» (з проекту Типового положення про проведення супервізії впровадження концепції «Нова українська школа», яке винесено МОНУ на громадське обговорення).
У складі делегації Чернівецької області – начальник Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Любов Тарангул; начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Мар’яна Унгурян; методист НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, регіональний координатор Всеукраїнського експерименту Ольга Остафій; директор НВК «Боянська гімназія» Новоселицького району Світлана Гавка.
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Листопад 2020 (52)
Жовтень 2020 (72)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше