» » » Геніальні люди не втрачають шлейфу загадковості ще довгі століття
Інформація
  • Переглядів: 207
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-03-2019, 17:08
18-03-2019, 17:08

Геніальні люди не втрачають шлейфу загадковості ще довгі століття

Категорія: Навігація / Новини

Здається, що про Лесю Українку вже сказано все. Але тим не менш історики, літературознавці працюють над образом Лесі. Також  учениця Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки  Марина Якубовська разом із викладачем української мови та літератури Юлією Філіп, готуючись до фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, знайомилися з італійськими стежками поетеси.
 
Марина виявила неабиякий інтерес саме до періоду з 6 грудня 1901 р. – до весни 1903 р. – періоду перебування Лесі Українки в Італії в Сан-Ремо на Villa Natalia, оскільки Марина – це яскравий приклад, у якому гармонійно  поєднано в собі генетику двох великих культур – української й італійської, милозвучність двох наймелодійніших мов світу. І почалися пошуки, знайомство з місцями, які відвідувала в Італії Леся Українка,  і переклади Лесиного слова італійською …
 
В Італії поетеса багато працювала, наскільки їй дозволяв стан здоров’я (лікар дозволяв займатися творчістю не більше 4-6 годин). Тут були написані поезії «Ой я пострелена, порубана словами», «Гострим полиском хвилі спалахують», «Дим», «Угорі так ясно зорі сяють», поеми «Бранець» та «Вавилонський полон».
Саме поезію «Гострим полиском хвилі спалахують» Марина презентує в новій інтерпретації.
 
Це цікаво.
- Леся починає завзято вивчати італійську мову. І в листах до рідних все частіше з’являються вітання по-італійськи, вислови, приказки: «giglio mio d’oro» (золота моя ліліє), «chi va piano va sano e va lontano» (тихіше їдеш, далі будеш), «iddio lo sa e coscienza mia» (знає Бог і моє сумління).

- В Італії Леся жила в Сан-Ремо, куди прибула поїздом, на Villa Natalia (сучасна вілла «Адріана») на Corso Casalotti, що належала сім’ї Садовських, які були далекими родичами Косачів. «Живу я тут у папиних земляків і трошки ніби родичів… Я у них на пансіоні і дуже добре встроїлась, головне без всякого клопоту і по-санаторськи» (Лист до Л. Драгоманової від 04 січня 1902р.). 

- Сан-Ремо – «рів’єра квітів» – невелике італійське містечко, практично на кордоні з Францією – знаходиться біля підніжжя гори Віньйоне. 
Теплий клімат, чисте морське повітря, добра лікарська опіка, гарне товариство сприяли зміцненню здоров’я, і в листі до Ольги Косач (сестри) від березня 1902р. вона у піднесенні напише: «Підвищення t° вже й не знаю, коли було. … Лікар кожен раз знаходить у мене прогрес при вислухуванні. Люди поправляються в Сан-Ремо просто в очах і недопізнання. Отже, і я, коли приїду в маю в Боярку, то ти спитаєш: «Ваше ймення, препишная пані?», а я відповім: «Sono una forestiera da San-Remo!»

- Борючись із хворобою, Леся покидала рідні краї, їхала на чужину, де проводила в самотині дні, місяці, роки. Її рядки: «Жити без перериву 1, 5 року за границею, та ще самій, – все-таки дуже тяжко, бо я, мушу признатись, і тепер вже дуже скучаю». (З листа до батька 7-8 червня 1902 р., Сан-Ремо).
 
Відеоматеріал https://youtu.be/B9-tUe_GZOE
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2020 (83)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше