» » » Проект рішення колегії управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації
Інформація
  • Переглядів: 1367
  • Автор: Moderator
  • Дата: 1-11-2011, 15:11
1-11-2011, 15:11

Проект рішення колегії управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації

Категорія: Навігація / Новини

ПРОЕКТ

РІШЕННЯ
колегії управління освіти і науки
Чернівецької обласної державної адміністрації


Про стан виконання вимог Закону України
«Про внесення змін до законодавчих актів
з питань загальної середньої та дошкільної освіти
щодо організації навчально- виховного процесу»
щодо організації навчання дітей 5-річного віку


Заслухавши та обговоривши довідку «Про стан виконання вимог Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» щодо організації навчання дітей 5-річного віку», колегія Головного управління освіти і науки облдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію «Про стан виконання вимог Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» щодо організації навчання дітей 5-річного віку» взяти до відома.

2. Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації:
2.1. Забезпечити у повному обсязі виконання Законів України «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», Указу Президента України від 30.09.2010 №926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні».
2.2. Упродовж 2011/2012 н.р. здійснити організаційний супровід:
- делегування повноважень щодо утримання дошкільних навчальних закладів районним державним адміністраціям;
- укомплектування дошкільних навчальних закладів області практичними психологами, соціальними педагогами, вчителями – логопедами, керівниками гуртків, інструкторами з фізкультури та медичним персоналом згідно із штатними розписами.
2.3. У 2011/2012 н.р. активізувати роботу з розвитку творчих здібностей дітей, сприяти функціонуванню в області дошкільних навчальних закладів, які здійснюють освітню діяльність за пріоритетними напрямками.
2.5. Забезпечити виконання заходів щодо реалізації програми розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
3. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:
3.1. Провести до 01.03.2012 моніторинг результатів роботи педагогічних колективів за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», програмою розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт», за підсумками розробити методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу з дітьми старшого дошкільного віку.
3.2. Організувати до 03.04.2012 виявлення, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду щодо варіативних форм дошкільної освіти.
3.3. Модернізувати зміст курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників з урахуванням їх освітнього рівня, кваліфікації і професійних запитів та реалізації програм дошкільної освіти відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти.
3.4. Провести у січні 2012 року педагогічний міст за участю вихователів груп старшого дошкільного віку, вчителів початкової школи, гувернерів, педагогів, які працюють у групах короткотривалого перебування дітей, практичних психологів і соціальних педагогів та батьків «Обов’язкова дошкільна освіта дітей п’ятирічного віку: реалії та перспективи».

4. Відділам/управлінням освіти міських рад, районних державних адміністрацій:
4.1. З метою 100% охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку, розвантаження діючих груп навчальних закладів забезпечити розвиток мережі навчальних закладів шляхом:
- відновлення діяльності навчальних закладів, які тимчасово призупинили свою діяльність чи використовуються не за прямим призначенням;
- створення навчально-виховних комплексів у недоукомплектованих навчальних закладах за наявності вільних приміщень;
- поширення практики запровадження альтернативних форм дошкільної освіти.
4.2. До 01.01.2012 вивчити можливість делегування повноважень щодо утримання дошкільних навчальних закладів районним державним адміністраціям.
4.3. Вивчити до 01.01.2012 питання щодо створення навчальних закладів (груп) компенсуючого типу.
4.4. Скласти до 01.12.2011 перспективний план розвитку кожного дошкільного навчального закладу.
4.5. Забезпечити безперешкодний доступ до якісної дошкільної освіти дітям старшого дошкільного віку з особливими потребами через розширення мережі спеціальних дошкільних закладів та груп.
4.6. Укомплектувати до 01.01.2012 дошкільні навчальні заклади та навчально - виховні комплекси педагогічними і медичними посадами, які передбачено Типовими штатними нормативами, затвердженими наказом МОН України від 04.11.2010 № 1055.
4.7. Створити умови для проходження у 2011/2012 н.р. курсів підвищення кваліфікації педагогами, які не мають спеціальної (дошкільної) освіти, сприяти здобуттю ними дошкільної освіти.
4.8. Організувати проведення у 2011/2012 н.р. циклу семінарських занять щодо удосконалення планування роботи з дітьми старшого дошкільного віку, здійснення психологічного супроводу навчання п’ятирічок та дотримання вимог облаштування методичних кабінетів ДНЗ.
4.9. Посилити контроль за станом ведення ділової документації педпрацівниками та адміністрацією навчальних закладів.
4.10. Забезпечити укомплектування дошкільних навчальних закладів сучасною комп’ютерною та мультимедійною технікою, підключення до мережі Інтернет, відкриття сайтів.
4.11. Вжити заходи щодо оволодіння до 31.12.2011 комп`ютерною технікою всіма педпрацівниками навчальних закладів області.

5. Відділам/управлінням освіти міських рад, районних державних адміністрацій, інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області інформацію про виконання рішення колегії надати Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації до 01.09.2012 року, інформацію про зняття цього рішення з контролю заслухати на колегії Головного управління освіти і науки облдержадміністрації у 4-му кварталі 2012 року.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника начальника – начальника управління змісту навчання і виховання Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Тарангул Л.М.


Голова колегії, начальник Головного управління
освіти і науки облдержадміністрації М.Бауер


За секретаря колегії М.Антонюк

Додаток довідка: pro-5-richok-na-kolegiyu-guon.doc [56.5 Kb] (cкачувань: 18)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (14)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше