Інформація
  • Переглядів: 2595
  • Автор: Moderator
  • Дата: 13-01-2011, 18:10
13-01-2011, 18:10

Діалог.Особливості вступної кампанії

Категорія: Навігація / Новини

- Михайле Йозефовичу, коли розпочнеться прийом документів до вищих навчальних закладів? Чи не буде великих черг абітурієнтів як в минулому році?
- Прийом заяв та документів на основі базової або повної загальної середньої освіти на денну форму навчання розпочнеться 1 липня.
Для вступників, які вступатимуть на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання прийом документів закінчиться 31 липня, для осіб, які складатимуть вступні екзамени – 22 липня (вступні випробування проводитимуться з 23 по 31 липня), для осіб, які для вступу на навчання мають проходити творчі конкурси - 17 липня (творчі конкурси відбудуться у декілька сесій з 10 по 31 липня), для осіб, які вступатимуть на навчання на основі базової загальної середньої освіти – 22 липня (вступні випробування триватимуть з 23 по 31 липня).
Новим у цьому році є те, що умовами прийому до ВНЗ України передбачено попередню електронну реєстрацію заяв вступників на участь у конкурсі та наступного подання документів на паперових носіях, що дасть змогу значно зменшити черги до приймальних комісій.

- Ми знаємо, що рейтинговий список вступників має оприлюднюватися, чи буде виконуватися ця вимога і яким чином?
-Хочу зазначити, що списки обов’язково будуть. Зокрема перелік випускників, які вступатимуть на основі повної середньої освіти, із зазначенням рекомендованих до зарахування, оприлюднюватиметься 1 серпня. Зарахування вступників на основі повної та базової загальної середньої освіти на денну форму навчання здійснюватиметься:
- на місця за державним замовленням – не пізніше 10 серпня;
- за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 25 серпня.

- Чи встановлено обмеження балів у сертифікаті для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та ОКР бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань)?
- Як і в тому році абітурієнти мають подавати до приймальної комісії сертифікати, у яких кількість балів не нижча 124. Але ВНЗ, за рішенням приймальної комісії, допускатиме до участі у конкурсному відборі вступника, який подасть сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, кількість балів якого з одного непрофільних загальноосвітніх предметів, визначених правилами прийому до ВНЗ, нижче 124 балів за умови, якщо кількість балів з профільного загальноосвітнього предмета, зазначена у сертифікаті, становитиме не нижче 170 балів.
Хочу зазначити, що абітурієнти мають право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий у 2008 або у 2009, або у 2010, або у 2011 році.
А для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра (на основі базової та повної вищої освіти) обов’язковим залишається складання вступного екзамену з іноземної мови.

- Чи передбачені пільги для медалістів та призерів різноманітних олімпіад та конкурсів?
- Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) ІУ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України до конкурсного бала при вступі на основі повної загальної середньої освіти зараховуватиметься додатковий бал за умови, якщо вони вступатимуть на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами. Величина додаткового бала встановлюється:
- особам, нагородженим дипломами І ступеня – 50 балів;
- особам, нагородженим дипломами ІІ ступеня – 40 балів;
- особам, нагородженим дипломами ІІІ ступеня – 30 балів.
А відповідно до п. 14.1 розділу ХІУ Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 19.10.10 № 961, випускники старшої школи (повна загальна середня освіта), нагороджені золотою або срібною медаллю, при вступі на основі повної загальної середньої освіти мають право на першочергове зарахування до вищих навчальних закладів.

- Багато навчальних закладів щороку проводять підготовчі курси. Чи буде встановлено пільги для осіб, які закінчили їх?
Особам, які в рік вступу закінчили підготовчі курси (відділення, факультети довузівської підготовки) ВНЗ для вступу на основі повної загальної середньої освіти до цього ВНЗ для навчання на природничо – математичних та інженерно – технічних напрямах підготовки (спеціальностях) при вступі на відповідний напрям підготовки (спеціальність) даного ВНЗ додаватимуться до 20 балів (до 2 балів – при вступі на основі базової загальної середньої освіти) за результатами підсумкової атестації.
Наголошую, що ця норма поширюється на підготовчі курси, відділення факультети довузівської підготовки ВНЗ, які мають ліцензію на здійснення підготовки до вступу до ВНЗ, обсяг навчальних годин яких складає не менше 150 аудиторних годин та термін навчання – не менше трьох місяців.

- Розкажіть, будь ласка, нашим читачам як будуть рахувати бали при вступі.
- При вступі на основі базової загальної середньої освіти конкурсний бал обчислюватиметься як сума балів результатів творчих конкурсів, вступних екзаменів, середнього бала свідоцтва та додаткових балів передбачених Умовами прийому до ВНЗ України (середній бал свідоцтва обчислюватиметься за 12 – бальною шкалою).
Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) конкурсний бал обчислюватиметься шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (вступних екзаменів, творчих конкурсів), середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту та додаткових балів, передбачених Умовами.

- Михайле Йозефовичу, цьогоріч випускників 11 класів буде майже в два ризи менше. Чи у зв’язку з цим відбудеться скорочення бюджетних місць?
- У листі від 06.01.2011 року № 1/9-3 Міністерство освіти і науки України рекомендує вищим навчальним закладам, підпорядкованим МОН України, при формуванні пропозицій загального обсягу прийому за державним замовленням на 2011 рік за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра передбачити зменшення обсягу прийому за держзамовленням на основі повної загальної середньої освіти на 42 відсотки.
При формуванні пропозицій щодо обсягу прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти – на 10 відсотків.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (26)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше