» » » Урочисто відкрито Чернівецький міський інклюзивно-ресурсний центр №1
Інформація
  • Переглядів: 767
  • Автор: Moderator
  • Дата: 1-02-2019, 12:43
1-02-2019, 12:43

Урочисто відкрито Чернівецький міський інклюзивно-ресурсний центр №1

Категорія: Новини / Слайдер / Інклюзивна освіта

Сьогодні у м. Чернівці відбулося відкриття  Чернівецького міського інклюзивно-ресурсного центру №1. 
 
«Сьогодні гарний початок робочого дня, адже ми маємо можливість бути на відкритті першої у 2019 році комунальної установи «Чернівецький міський інклюзивно-ресурсний центр №1». Ця подія є важливою для нас, як громадян, буковинців, чернівчан, та загалом українців. Раніше інклюзія видавалась для усіх нас чимось абстрактним та малозрозумілим. За останні роки ситуація суттєво змінилася: завдяки ініціативі Благодійного фонду Порошенка ми відкрили цілу мережу інклюзивно-ресурсних центрів по Чернівецькій області», - звернувся до учасників заходу Михайло Павлюк, в.о. голови облдержадміністрації.
 
З урочистим відкриттям всіх присутніх привітала Оксана Палійчук, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації: «Вітаю Вас з цією подією і дуже рада, що вже починає працювати 13-ий центр в області. На основі тих центрів, які в нашій області вже запрацювали можна з впевненістю сказати, що Інклюзія – це не ілюзія. Коли ми бачимо прогрес, задоволених батьків та щасливих дітей, ми розуміємо, що рухаємось у правильному напрямку. Сьогодні ми дякуємо Богу за ці досягнення і просимо, щоб Він надалі допоміг поступово долати виклики. Бог, який створив тебе без тебе, тебе без тебе спасти  не зможе. Ця мудрість віками апробована. Тому те, що ми маємо зробити за нас не зробить ніхто в цьому і є Божа допомога і промисел».
 
У м. Чернівці проживає 45 474 дітей віком від 0 до 18 років. Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної, загальної середньої освіти, у тому числі у закладах професійно-технічних освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження ІРЦ буде обслуговувати 2800-3200 дітей з особливими освітніми потребами.
 
Фахівці ІРЦ надаватимуть психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами відповідно до їх потенційних можливостей психофізичного розвитку, які навчаються у закладах освіти (не відвідують навчальні заклади) та не отримують відповідної допомоги. Здійснюватимуть консультування, методичний супровід педагогічних працівників закладів освіти з питань організації інклюзивного навчання та батьків дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги. Забезпечуватимуть інформаційно-просвітницьку діяльність серед мешканців міста з питань організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.
 
Рішенням Чернівецької міської ради від 08.08.2018р. Департаменту містобудівного комплексу виділено кошти у сумі 1460,0 тис. грн на капітальний ремонт приміщень по Міцкевича, 5. Проведено ремонт виділених приміщень. Архітектурну доступність для всіх дітей забезпечено. 
 
На оснащення Комунальної установи «Чернівецький інклюзивно-ресурсний центр №1 у 2018 році з субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами виділено 370,8 тис. грн., що спрямовані на придбання обладнання довгострокового користування для інклюзивно-ресурсного центру. Для функціонування ІРЦ на 2019 рік з місцевого бюджету  виділено 400,0 тис. грн. 
 
З освітньої субвенції на оплату праці педагогічним працівникам Центру передбачено  1 517 300  грн., з місцевого бюджету – 136 270  тис. грн. на заробітну плату технічного персоналу.
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Серпень 2019 (43)
Липень 2019 (66)
Червень 2019 (136)
Травень 2019 (196)
Квітень 2019 (138)
Березень 2019 (206)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше