» » » На Буковині проведено Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка
Інформація
  • Переглядів: 1226
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-12-2018, 18:56
8-12-2018, 18:56

На Буковині проведено Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка

Категорія: Новини / Учнівські олімпіади з базових дисциплін / Стрічка

8 грудня 2018 року на базі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки проведено ІІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який був започаткований у вересні 2010 року Указом Президента України. 
Мета конкурсу – ушанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виховання в юного покоління поваги до мови й традицій свого народу, піднесення престижу української мови та літератури серед молоді, заохочення учнів та студентів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури.
 
В урочистостях з нагоди відкриття конкурсу взяли участь Володимир Антофійчук, доктор філологічних наук, професор ЧНУ ім.Ю.Федьковича, завідувач кафедри української літератури, голова журі; Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Мар’яна Унгурян, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки ЧОДА; Євгенія Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; Наталя Потяк, провідний спеціаліст сектору координації діяльності закладів вищої освіти та науки ДОН ЧОДА; Тетяна Курик, головний спеціаліст відділу професійної освіти та ліцензування ДОН ЧОДА; Савелій Одайський, директор Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки.
 
Євгенія Дмитрівна Квітень у вітальному слові зі щирою вдячністю звернулася до батьків і педагогів, які активно долучають до таких гарних українознавчих заходів, допомагають учням і студентам іти шляхом пізнання історії власної держави, її традицій, цінностей, та наголосила, що проведення таких конкурсів є дуже важливим, адже варто відзначати дітей, які залюблені в українську мову, українське слово.
 
«Питання, яке сьогодні нас усіх тут поєднало, – це питання української мови, питання збереження культурної спадщини Т.Г.Шевченка, який є потужним джерелом перетворення людини в митця, справжнього патріота нашої держави. Я впевнена, що сьогоднішнє свято принесе всім багато гарних вражень», – зазначила Мар’яна Октавіанівна Унгурян. Також освітянка передала вітання від Оксани Палійчук, директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
 
З напутніми словами звернувся до учасників Григорій Іванович Білянін: «Радий привітати учасників з досягненням екватору конкурсу. Ви стали призерами ІІ етапу змагань і, упевнений, максимально проявите свої знання під час сьогоднішніх випробувань. Мені надзвичайно приємно, що щорічно саме поціновувачі творчості Кобзаря дають старт проведенню ІІІ етапів усіх інтелектуальних змагань. Тому я бажаю, щоб конкурс ім.Т.Шевченка не був для вас останнім, а також олімпійської наснаги вам і бажання бути першими».
 
«Говорячи мовою предків, ми віддаємо гідну шану нашим славним прадідам. Тому треба не забувати рідну мову, збагачувати своє мовлення й довести талант буковинців на всеукраїнському рівні», – зауважив Савелій Одайський.
Також Є.Д.Квітень ознайомила учасників та їхніх наставників з метою, умовами та порядком проведення конкурсних змагань. Після цього діти вирушили до аудиторій, щоб розпочати виконання завдань.
Загалом конкурс користується високою популярністю, відзначається високою активністю серед дітей та юнацтва, проходить піднесено й урочисто. Цього року в змаганнях ІІІ етапу взяли участь понад 200 буковинських школярів та студентів.
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Липень 2019 (36)
Червень 2019 (136)
Травень 2019 (196)
Квітень 2019 (138)
Березень 2019 (206)
Лютий 2019 (219)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше