» » » Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
Інформація
  • Переглядів: 2129
  • Автор: Moderator
  • Дата: 27-10-2011, 10:10
27-10-2011, 10:10

Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів

Категорія: Навігація / Новини

Головним управлінням освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, Комунальним закладом «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» 26 жовтня на базі ЗНЗ № 33 м. Чернівців проведено обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів.
Збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів проводиться щорічно за номінаціями: «Аграрництво», «Садівництво», «Зоологія», «Тваринництво», «Квітникарство», «Фітодизайн». В склад журі входили науковці ЧНУ їм.Юрія Федьковича, обласного краєзнавчого музею, Придністровської дослідної станції садівництва, представники громадських організацій, працівники Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Журі не тільки уважно вислухало дітей, але і надало консультацію по плануванню подальших досліджень.
Цього року учасниками Збору стали понад 150 учнів та педагогів всіх районів області та м. Чернівці.
У виступі директор КЗ ЧОЦЕНТУМ Л.Ю.Головченко зазначила, що проблеми трудового навчання і виховання учнівської молоді завжди були актуальними, а зараз особливо хвилюють освітян, батьків і громадськість нашої країни. Сьогодні розвиток освіти передбачає підготовку учнівської молоді до праці в господарствах різної форми власності на ринкових засадах.
Український народ, споконвіку хліборобський, вирізнявся працьовитістю. Цьому сприяли землеробський спосіб життя, наші чорноземи, природні ресурси, народні традиції. Культ працьовитості подається як основний, ще в настановах Великого князя Київської Русі Володимира Мономаха, в яких йдеться про те, що без постійної праці, самовдосконалення людина не може досягнути успіху.
Враховуючи ключові перетворення, що відбуваються сьогодні в усіх сферах суспільно-економічного життя, педагогічні колективи загальноосвітніх та позашкільних навчально-виховних закладів області спрямовують свою діяльність на залучення учнівської молоді до роботи у різних аграрних об’єднаннях, учнівських виробничих бригадах, трудових загонах, учнівських об’єднаннях майстрів зеленого господарства, юних квітникарів, дизайнерів та інших.
Міцним фундаментом для закріплення теоретичних знань у галузі рослинництва та тваринництва, формування практичних умінь і навичок з основ сільського господарства є праця вихованців на навчально-дослідних земельних ділянках, які діють у 169-ти навчальних закладах області, окрім них,юннати проводять свої дослідження в 95-ти шкільних садах, 37-ми ягідниках, 51-ому аграрному трудовому об’єднанні, 63-ох куточках живої природи. Серед кращих слід відзначити навчально-дослідні земельні ділянки Тарасівецької ЗОШ Новоселицького району, Новобросковецької та Старобросковецької ЗОШ Сторожинецького району, міні кролеферму Рингацького НВК Новоселицького району, виробничу бригаду Подвірненської ЗОШ Новоселицького району, творчі об’єднання «Юні садівники» Тарасівецької ЗОШ Новоселицького району, «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Новобросковецької ЗОШ, «Знавці лікарських рослин» та «Юні квітникарі» Глибоцького БТДЮ, гурток «Квітникарство» Путильського ЦДЮТ та інші. Старанна праця учнів в цих об’єднаннях сприяла отриманню високих результатів як на обласному, так і на всеукраїнському рівні.
Ці досягнення заслуга не тільки учнів, а й їхніх наставників – вчителів, керівників гуртків. Адже вони, своїм ентузіазмом, працелюбністю, творчістю запалюють в дитячих серцях іскорку бажання вчитись, працювати і досліджувати та докладають чимало зусиль, щоб їхні вихованці стали переможцями.
Педагогів – керівників науково-дослідницьких робіт, які на теренах держави завоювали призові місця в 2011 році – було нагороджено грамотами Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
Окрім звіту про практичну і дослідницьку роботу, учні писали ессе на тему: «Чому я обрав саме цей напрям роботи і досліджень». В програмі збору було проведено також «Калейдоскоп талантів», презентація повсякденних справ, якими живуть юннати КЗ ЧОЦЕНТУМ та виступи вихованців обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини».
За висновками журі переможцями стали:
Номінація «Аграрництво»
І місце
- Йолшина Тетяна, учениця 7 класу Горошовецького НВК Заставнівського району (керівник Гоменюк Н.М.).
ІІ місце
- Рудь Ольга, учениця 11 класу Білоусівської ЗОШ Сокирянського району (керівник Дорофей М.С.);
- Малещук Христина, учениця 9 класу Новобросковецької ЗОШ, вихованка гуртка «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівник Гаврилюк С.І.).
ІІІ місце
- Русу Христина, учениця 11 класу Великобудського НВК Герцаївського району (керівник Онофрей М.І.);
- Токар Ілля, учень 6 класу Коритненської ЗОШ Вижницького району (керівник Токар В.М.);
- Броска Світлана, учениця 11 класу Старововчинецького ліцею, вихованка гуртка «Юні рослинники» Глибоцького БТДЮ (керівник Пилипець Т.Г.).
Номінація «Садівництво»
І місце
- Лупой Регіна, учениця 7 класу Тарасівецької ЗОШ Новоселицького району (керівник Сіротян О.І.);
- Дондюк Тетяна, учениця 11 класу Новобросковецької ЗОШ, вихованка гуртка «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівники Гаврилюк С.І., Рачицька Л.С.).
ІІ місце
- Якубовська Антоніна, учениця 8 класу Білоусівської ЗОШ Сокирянського району (керівник Дорофей М.С.);
- Якубовська Євгенія, учениця 10 класу ліцею № 3 м. Чернівців, слухач заочної біологічної школи (керівники Буджак Т.В., Рачицька Л.С.).
ІІІ місце
- Балан В’ячеслав, член загону «Краса і довкілля» Колінковецького НВК Хотинського району (керівник Гаврилець А.Т.);
- Темерівська Ольга, учениця 8 класу Кулівецького НВК Заставнівського району (керівник Лісова О.Б.);
- Жижиян Анастасія, учениця Димківського НВК, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Глибоцького БТДЮ (керівник Головата М.Л.).
Номінація «Зоологія»
І місце
- Робуляк Олександр, учень 9 класу, вихованець гуртка «Юний лісівник» Чорнівського НВК Новоселицького району (керівник Травінська Ф.І.);
- Селескеров Олександр, учень 11 класу Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка «Первоцвіт» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівник Стрілецька Л.В.).
ІІ місце
- Одайний Станіслав, учень 7 класу, член клубу «Лелеченька» Рукшинської ЗОШ Хотинського району (керівник Григоришена Л.І.);
- Сумарюк Максим, учень 7 класу Зруб-Комарівської ЗОШ, вихованець гуртка «Юні екологи» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівники Доскалюк Т.І., Хлус Л.М.).
ІІІ місце
- Мельник Ольга, вихованка гуртка «Юний еколог» Хотинського БДУМ (керівник Мельник О.Б.);
- Гладка Анастасія, вихованка Полянського учнівського лісництва Хотинського району (керівник Мельник Д.С.);
- Ткачук Тетяна, учениця 8 класу Білоусівської ЗОШ Сокирянського району (керівник Дорофей М.С.).
Номінація «Тваринництво»
І місце
- Червоняк Максим, учень 9 класу Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка «Юні бджолярі» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівник Кривко А.В.).
ІІ місце
- Копчук Марія, учениця 11 класу Репужинецького НВК Заставнівського району (керівник Копчук О.П.);
- Заєць Богдан, учень 8 класу Лужанської ЗОШ Кіцманського району (керівник Олійник М.Ю.);
- Чебан Яна, учениця 9 класу Рингацького НВК Новоселицького району (керівник Остафійчук О.В.).
ІІІ місце
- Ткачук Галина, учениця 5 класу Старожадівської ЗОШ Сторожинецького району (керівник Марчак М.М.);
- Чевка Наталія, учениця 9 класу Годинівського НВК Герцаївського району (керівник Цопа Ч.П.);
- Дробот Віталій, учень 9 класу Горішньошеровецької ЗОШ Заставнівського району (керівник Островський В.А.);
- Бута Марія, учениця 7 класу Старововчинецького ліцею, вихованка гуртка «Юні рослинники» Глибоцького БТДЮ (керівник Пилипець Т.Г.);
- Михайлюк Роксолана, учениця 7 класу Яблуницької ЗОШ, вихованка гуртка «Водограй» Путильського РЦДЮТ (керівник Кузик В.І.).
Номінація «Квітникарство»
І місце
- Рудь Ольга, учениця 11 класу Білоусівської ЗОШ Сокирянського району (керівник Дорофей М.С.).
ІІ місце
- Андріцька Ольга, учениця 9 класу Стальнівецької ЗОШ Новоселицького району (керівник Нагрудна В.М.);
- Українець Оксана, учениця 9 класу ЗОШ № 31 м. Чернівців, слухач заочної біологічної школи (керівник Рачицька Л.С.);
- Кашталян Іванна, учениця 8 класу Малокучурівського НВК Заставнівського району (керівник Дупешко Н.М.).
ІІІ місце
- Харитон Анастасія, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівник Харитон Н.А.);
- Сідорова Олена, учениця 7 класу Рукшинської ЗОШ Хотинського району (керівник Григоришена Л.І.);
- Ткаченко Анастасія, учениця 8 класу Коновської ЗОШ Кельменецького району (керівник Поп’юк Л.А.);
- Шарабуряк Юлія, вихованка гуртка «Екологічний дизайн» Путильського РЦТДЮ (керівник Шешур С.Ю.).
Номінація «Фітодизайн»
І місце
- Жижиян Анастасія, учениця Димківського НВК, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Глибоцького НВК (керівник Головата М.Л.).
ІІ місце
- Кузик Анастасія, вихованка гуртка «Природа і фантазія» Новоселицького БДТ (керівник Олійник Н.Д.);
- Карлійчук Марія, учениця 7 класу Сторожинецького районного ліцею, вихованка гуртка «Флористика» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівник Броска Л.М.).
ІІІ місце
- Спащук Катерина, учениця 7 класу Заставнівської гімназії (керівник Галяра Ю.Д.)
- Юрчук Анастасія, Максимчук Руслан, учні 9 класу ЗОШ № 31 м.Чернівців, слухачі заочної біологічної школи (керівники Рачицька Л.С., Виклюк М.І., Войтович М.І.).

Обласний збір юних аграрників, садівників,  зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
Обласний збір юних аграрників, садівників,  зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
Обласний збір юних аграрників, садівників,  зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
Обласний збір юних аграрників, садівників,  зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
Обласний збір юних аграрників, садівників,  зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
Обласний збір юних аграрників, садівників,  зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
Обласний збір юних аграрників, садівників,  зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (13)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше