» » » «Ольга Кобилянська – величава квітка Буковини»
Інформація
  • Переглядів: 245
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-11-2018, 15:37
30-11-2018, 15:37

«Ольга Кобилянська – величава квітка Буковини»

Категорія: Навігація / Новини

Так промовисто назвала літературно-музичні гостини педагог великої і небайдужої до рідного слова душі Майя Дриган, запропонувавши своїм вихованцям-десятикласникам Новодністровської ЗОШ ІІ–ІІІ ст. поринути у незбагненно глибокий світ Буковинської орлиці у напрочуд вдало створеній атмосфері Новодністровської міської бібліотеки. На великій картині, збереженої у фондах міського історичного музею, серед принадної тиші Буковинських Карпат, здавалось, завмерла мить захопливого діалогу двох велетів Слова – Івана Франка та Ольги Кобилянської. А поряд – змістовна виставка творів знаменитої буковинки, котра одна з перших в українській літературі звернулася до відображення долі і прагнень жінок-інтелігенток, що хочуть вирватися з міщанського середовища, і при всьому тому завжди залишалася справжньою жінкою.
Саме 27 листопада, у день 155-річчя славетної землячки, читальна зала дихала поусюди минулим, у якому жила, творила, «плакала поезією в прозі» пишна троянда української літератури – Ольга Кобилянська, на розмову про котру гостинно запросила товариство завідуюча міською бібліотекою Людмила Мідріган і передала слово ініціатору цього незвичайного уроку Майї Миколаївні. Із перших хвилин її розповіді на фоні вдало підібраного музичного супроводу усі присутні пересвідчились в особливій манері зацікавлювати навчальним матеріалом зокрема і літературними скарбами в цілому, притаманній саме цьому педагогу, яка не просто залюблена у рідне слово, а уміє навчаючи захопити, водночас, мимоволі захоплюючи, майстерно навчати, мудро підказувати і просто – направду бути НАвчителем! 
А між тим завдяки старанним ученицям-десятикласницям слово за словом, сторінка за сторінкою ми всі по-новому відкривали для себе життєву і творчу історію звичайної-незвичайної жінки, письменниці, улюбленою порадою якої для оточуючих було «завершувати кожен день книгою». І не просто слухали, а підсвідомо уявляли саме ось ту Ольгу Юліанівну, котра, як згадував співробітник «Буковини» Денис Лукіянович, «чарувала своєю появою, вдачею і своїми речами. Була вона струнка, висока, смаглого лиця, брюнетка з незвичайно живими огнистими очима. Крім такого симпатичного вигляду, брав у полон ніжний, тихий тон у її бесіді та й якийсь глибоко затаєний смуток, що в хвилі радості і на знак вищості грав легкою, мимовільною усмішкою».
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2019 (81)
Серпень 2019 (93)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (137)
Травень 2019 (197)
Квітень 2019 (138)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше