» » » Студенти БДМУ та учні гімназії № 5 – проти куріння!
Інформація
  • Переглядів: 276
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-10-2018, 15:51
25-10-2018, 15:51

Студенти БДМУ та учні гімназії № 5 – проти куріння!

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області / Заклади загальної середньої освіти області / Стрічка

23 жовтня для учнів 8-А класу Чернівецької гімназії № 5 студенти 25 групи 3 курсу медичного факультету № 2 (куратор – доцент Кишкан І.Г.) провели просвітницьку акцію «Ні – тютюнопалінню! Ми – здорове покоління!»
Тютюнопаління – найбільш поширена шкідлива звичка, яка руйнує здоров’я людини, особливо підлітка. За оцінками ВООЗ близько третини населення нашої планети від 15 років і старше є завзятими курцями. Україна посідає 17 місце у світі за кількістю тих, хто курить. Особливо сумна статистика серед молоді: маємо друге місце в світі, і у віці 13-15 років курить більше 30% юнаків та дівчат. 
Із метою актуалізації проблеми тютюнопаління студентки Градінар Любов, Новак Андріана підготували і продемонстрували школярам інформативну презентацію та науково-популярний відеоролик, цікаво й доступно прокоментувавши їх. Учні зацікавлено слухали про нікотин та інші токсичні речовини, що входять до складу тютюнового диму (смола, канцерогени, чадний газ, синильна кислота, радіоактивний радон, кадмій тощо), а також їх токсичний вплив на організм людини. Студенти зауважили, що нікотин вважається найсильнішою отрутою рослинного походження і у вигляді цікавих фактів підкреслили його токсичність. Якщо до дзьоба пташки піднести лише скляну паличку, змочену нікотином, вона загине. Для людини летальна доза становить 2-3 краплі, це приблизно 20-25 сигарет, якщо їх викурити в один прийом.
Найбільше восьмикласникам сподобалася сценка у вигляді «рольової гри», під час якої студенти Криворучко Тетяна, Наритник Ірина, Приступа Андрій, Тарабанчук Марина оригінально представили наслідки негативного впливу тютюнового диму на організм людини. Кожен тримав роздрукований аркуш із ураженнями органів, які найбільш часто страждають у курців (легені, серце, зуби, шкіра) і коротко називав патологічні зміни в кожному з цих органів. Окремо розповіли про принцип роботи електронної сигарети, міфи про неї та небезпеку для курця, адже нікотин міститься у ній в рідкому стані, який є найбільш небезпечним і лише один його ковток може призвести до летальності.
Із значним інтересом школярі прикріпили на плакат підготовлені студентами токсичні речовини, що містяться в сигаретах, слухаючи при цьому короткі коментарі студентів щодо негативних властивостей кожного складника тютюнового диму. На завершення інформаційної години школярі та студенти зробили спільний висновок «Ми – проти куріння!», який разом вписали у виготовлений просвітницький плакат.
 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше