» » » Студенти БДМУ вшанували Василя Сухомлинського
Інформація
  • Переглядів: 267
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-09-2018, 12:08
21-09-2018, 12:08

Студенти БДМУ вшанували Василя Сухомлинського

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області / Стрічка

Заходи  приурочені  до 100 - річчя великого українського педагога Василя Сухомлинського в області розпочато у Буковинському державному медичному університеті.

Знаковим є те, що  рішення про відзначення цієї дати було затверджено 39 сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО.

З цієї нагоди 19 вересня 2018 р.  В БДМУ було проведено захід    «Спадщина В. О. Сухомлинського» . На заході обговорювалися питання новаторської педагогічної системи, яку створив український педагог –гуманіст  В. О. Сухомлинський, спрямованої на визнання дитини як найвищої цінності.

З вітальним словом виступила  директор Департаменту освіти й науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Палійчук, яка зауважила, що В. О. Сухомлинський подарував нам гуманістичну педагогічну систему виховання учнів. Оксана Михайлівна наголосила, що педагогіка гуманізму Василя Сухомлинського базується на народній педагогіці та загальнолюдських цінностях. Педагог-гуманіст найважливішим засобом виховання вважав мистецтво спілкування вчителя з дітьми. Людяність, душевність спілкування були тим ключем, за допомогою якого Василь Сухомлинський відкривав дитячі та юнацькі серця.

У рамках співпраці з Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича на захід були запрошені також колеги з кафедри педагогіки та методики початкової освіти. З доповіддю «Життєвий шлях педагога» виступила доцент кафедри Кристина Шевчук, яка висвітлила тернистий, але водночас цікавий життєвий шлях педагога-гуманіста. Познайомила з найбільш відомими працями педагога, зокрема такими: «Серце віддаю дітям», «Павлиська середня школа», «Методика виховання колективу», «Батьківська педагогіка».
Доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Аліна Предик презентувала педагогічні погляди великого гуманіста, його внесок у розвиток педагогічної теорії та практики. Увагу привернули цікаві факти про життя педагога, які вплинули на формування педагогічних переконань В.О.Сухомлинського.

Багатогранна спадщина педагогічної діяльності Василя Олександровича Сухомлинського пронизує десятиліття і з’єднує минуле і сучасне, виблискує яскравими барвами в доробку його послідовників. На заході був представлений фрагмент  відеофільму «Школа В. О. Сухомлинського», де висвітлено, яким був творець,   яким він  залишається в серцях колег, друзів, однодумців, родини.
Доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Лариса Мафтин виступила з доповіддю «Нова українська школа і творча спадщина педагога», де особливу увагу звернула на формування компетентностей, необхідних для успішної реалізації особистості в суспільстві.

Проректора з науково-педагогічної роботи та виховання Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», доц. Ніна Зорій звернула увагу, що чимало праць відомий педагог присвятив ролі слова та значення особистості вчителя для дитини і сформулював вимоги до них. Місія педагога полягала у тому, щоб бути творцем дитячого щастя, лікарем і зцілителем дитячих душ.
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше