» » » Оксана Палійчук: Підтримка обдарованої молоді - пріоритетне завдання Департаменту
Інформація
  • Переглядів: 545
  • Автор: Moderator
  • Дата: 9-08-2018, 16:07
9-08-2018, 16:07

Оксана Палійчук: Підтримка обдарованої молоді - пріоритетне завдання Департаменту

Категорія: Новини / Слайдер

Як виховати успішну, самодостатню особистість, яка вірить у власні сили та можливість заробляти гроші в своїй країні інтелектом? Чи створює місцева влада сприятливі умови для усвідомлення талановитими дітьми можливостей для самореалізації? На ці питання відповість директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук.
 

«Підтримка обдарованої молоді – пріоритетне завдання Департаменту освіти і науки. Ми намагаємося віднайти юні таланти та дати можливість не тільки проявити себе, а й отримати грошову винагороду за результати своєї інтелектуальної праці. Вірю, що педагогічна підтримка та фінансовий стимул – це необхідна складова освітнього менеджменту  XXI ст. Ми це робили і будемо робити!», – зазначила директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук.

Оксано Михайлівно, які механізми стимулювання обдарованої молоді діють в області?
 
Другий рік поспіль з обласного бюджету виділяються кошти на виплату разових виплат учням-переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, ІV етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка, всеукраїнського етапу Міжнародного конкурсу з українознавства, ІV етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Так, у 2017 році було виділено 193, 0 тис. грн. та нагороджено 58 учнів, а у 2018 році – 224,0 тис. грн., нагороджено 61 учень. Розмір грошової винагороди становить: за І місце – 4000 грн., за ІІ місце – 3000 грн., за ІІІ місце – 2000 грн. 
Дуже приємно, що у нас є юні інтелектуали, які отримали не одну грошову виплату, зокрема Качур Артур, учень 11 класу гімназії № 5 Чернівецької міської ради здобув три призових місця на державному рівні з фізики, астрономії та у конкурсі науково-дослідницьких робіт.
7 переможців інтелектуальних змагань підтвердили свій високий рівень знань та здобули перемогу у двох конкурсах. Це Олексишин Олексій, Веремчук Микола, Цепілова Олександра, учні ліцею № 1 Чернівецької міської ради; Навольський Владислав, учень гімназії № 4 Чернівецької міської ради; Рудніцький Олександр, учень Верхньостановецького ЗЗСО Кіцманського району; Волкова Анна, учениця ліцею № 3 Чернівецької міської ради; Мінтянська Альона, учениця Глибоцької гімназії.
Для нас важливо, щоб наші діти повірили, що заробляти можна власним інтелектом! 

 Вперше за 10 років збільшено розмір щомісячної іменної стипендії  обласної державної адміністрації для обдарованої учнівської та студентської молоді: 
- для студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації зі 120 грн. до 400 грн. на місяць;
- для студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації зі 100 грн. до 300 грн.
Департаментом освіти і науки вдруге було проведено обласну профільну школу для обдарованих дітей «Інтелект Буковини». Упродовж 14 днів 105 обдарованих школярів з усієї Буковини мали можливість не тільки оздоровитись, а й відвідати навчальні заняття з математики, фізики, хімії та біології, які проводили кращі педагоги області та науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
 
Хто на Вашу думку має бути головним мотиватором для учнів?

Безперечно вчитель. Саме він надає перший імпульс розвитку обдарованого учня, тому Департамент розробив  обласну програму  «Вчитель», яка спрямована на підвищення престижності учителя. Так, у грудні 2017 року було внесено зміни та доповнення до Регіональної обласної програми «Вчитель» на 2013-2022 роки, якими передбачено виплату грошових винагород педагогічним працівникам за підготовку переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів, турнірів з базових дисциплін учнівської молоді, конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт: І місце – 4000, ІІ -3000, ІІІ- 2000.
 Крім того, кращі педагогічні працівники закладів освіти з нагоди Дня працівників освіти нагороджуються обласною премією імені Омельяна Поповича у розмірі  5 прожиткових мінімумів, що становить 9205 грн.
Особлива підтримка надається кращим педагогам, які беруть участь у професійному конкурсі «Учитель року».   У 2018 році 19 переможців Конкурсу «Учитель року» отримали премії у розмірі: за І місце - 5286 грн. та подарунковий сертифікат у сумі 1000 грн.; ІІ місце – 3524 грн. та подарунковий сертифікат у сумі 700 грн.; ІІІ місце – 1762 грн. та подарунковий сертифікат у сумі 500 грн.
Ми пишаємося результатами Фештриги Христини Мірчівни, учителя української мови та літератури Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №8, Рейкало Дмитра Петровича, учителя фізики Киселицької ЗОШ І-ІІІ ст. Путильського район, які увійшли у 12 кращих педагогів України за результатами конкурсу «Учитель року 2018». 
Також для переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» збільшено розмір стипендій: за І місце – з 300 грн. збільшено до1000 грн.; ІІ місце – з 200 грн. – до 700 грн.; ІІІ – зі 100 грн. – до 500 грн.
Переконана, що успіх наших дітей залежить від нас і наше основне завдання  – вселити їм віру у власні сили, у те, що все можливо! Адже, як сказала Марія Склодовська-Кюрі, важливо вірити, що талант нам дається не просто так і за будь-яку ціну його потрібно реалізовувати!

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (4)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше