» » » Нова українська школа – ключова реформа освіти України
Інформація
  • Переглядів: 2925
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-06-2018, 15:54
5-06-2018, 15:54

Нова українська школа – ключова реформа освіти України

Категорія: Новини / Слайдер / Нова українська школа

 
Сьогодні в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція директора Департаменту освіти і науки Оксани Палійчук з представниками ЗМІ на тему "Нова українська школа – ключова реформа освіти України. Які зміни чекають на буковинських школярів".
 
"З 1-го вересня 2018/2019 н.р. у 596 перших класах закладів загальної середньої освіти Чернівецької області навчатимуться 12075 учнів, а навчатимуть їх 600 учителів. З метою трансформації змісту освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа» упродовж 2017-2018 років прийнято ряд обласних освітніх програм. У рамках «Нової української школи» в області з вересня 2017 року пілотують новий Державний стандарт початкової загальної освіти 4 ЗНЗ області: Коровійська ЗОШ І-ІІІ ст. Глибоцького району, Мигівський НВК Вижницького району, Чернівецькі ЗОШ І-ІІІ ст. №27, 28. В області вирішено питання щодо доплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти – учасникам Всеукраїнського експерименту, зокрема у Глибоцькому районі – 50% до посадового окладу педагогам і керівнику закладу, м. Чернівці – 30% до посадового окладу педагогам; Вижницькому району – 10% доплати за престижність (всього – 20% учителям)", - зазначила Оксана Михайлівна.
 
Зокрема, директор Департаменту підкреслила, що в області забезпечено виконання розпоряджень КМУ від 13.12.2017 р. № 903-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та від 17.01.2018 №17-р «Про додаткові заходи  щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році»: розроблено план заходів на 2018-2029 роки; затверджено Програму підготовки тренерів для навчання НУШ; підготовлено 16 регіональних тренерів, 23 тренери – з англійської, німецької та французької мови та 32 регіональних тренери за програмою LEGO; запроваджено систему розвивального навчання у 8 закладах загальної середньої освіти (18 педагогів початкових класів із 6 районів та міста Чернівців пройшли навчання). Здійснено підготовку вчителів щодо впровадження Державного стандарту початкової освіти у 2018/2019 навчальному році. Згідно з розпорядженням КМУ від 18.12.2017 № 929-р «Про розподіл нерозподілених видатків освітньої субвенції для територій Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасового не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, у 2017 році» розподілено кошти наступним чином: 4233,9 тис. грн. - для початкової школи на придбання персонального комп’ютера/ноутбука та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами; 6095,5 тис. грн. - оснащення закладів загальної середньої освіти з поглибленим/профільним вивченням природничих та математичних предметів засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, мультимедійними засобами навчання; 8900 тис. грн. - придбання обладнання для кабінетів української мови для закладів загальної середньої освіти з румунською мовою навчанням ; 800 тис. грн. - на придбання обладнання для інноваційного навчально - тренінгових класів, які будуть сформовані на базі Багатопрофільного ліцею та Чернівецького педагогічного коледжу І-ІІ рівнів акредитації; 210 тис. грн. придбання пристроїв відтворення компакт-дисків; 8001,9 тис. грн.придбання шкільних автобусів; 5500 тис. грн. – на оснащення опорних закладів засобами навчання. 
 
Відповідно до постанови КМУ від 04.04.2018 №237 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» сесією Чернівецької обласної ради від 23.05.2018 № 53-22/18 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік» затверджено виділення коштів на адміністративно територіальні одиниці, а також на заклади освіти обласного підпорядкування в сумі 35 709,4 тис. грн. За рахунок залишку освітньої субвенції обласного бюджету виділено кошти на придбання підручників з основ християнської етики для 2-х класів та 10-х класів закладів освіти області в сумі 293,3 тис. грн., а також виділено додаткові кошти в сумі 600,0 тис. грн. на оснащення навчальним обладнання і методичним забезпеченням для початкової школи закладів освіти обласного підпорядкування у зв’язку з реформуванням системи освіти «Нова українська школа».
 
"Модернізація мережі закладів освіти є ключовим завданням концепції Нової української школи. За період 2016-2017 рр. в області створено 7 опорних шкіл та 11 філій, навчається 3249 учнів, у тому числі 245 - у філіях. Закладам  було надано фінансову допомогу в 2016 – 5541,7 тис. грн., 2017 рр. - 8358,3 тис. грн. на оснащення засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання, заходи з енергозбереження тощо. У 2018 році прийнято рішення щодо створення органами місцевого самоврядування ще 5 опорних закладів. 27 березня 2018 року 21-ю сесією обласної ради VII скликання прийнято рішення щодо розподілу коштів в сумі 5500 тис. грн. (по 1100 тис. грн. кожному) на їх розвиток. Одним із ключових завдань Нової української школи є забезпечення рівного доступу до якісної освіти, а саме - організація підвозу. Парк шкільних автобусів налічує 122 транспортні засоби. У 2016 році закуплено 14 автобусів, на що було спрямовано 14,6 млн. грн. та у 2017 році - 10 автобусів, спрямовано 12,2 млн.грн. Відповідно до гарантійних листів органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у 2018 році заплановано придбання 12 шкільних автобусів на суму 14496 тис. грн. ( по 1208 тис.грн. кожному). В області наявні вже 8 закладів, в яких впроваджено новий освітній простір. Новий освітній простір передбачає створення 7 навчальних осередків в кожному класі, а саме: зона відкриттів, новин та матеріалів, комунікативна зона, зона тиші, зона вчителя та тематична зона. Також створення 4 навчальних осередків/центрів: читання, письма, природознавства, математичний та мистецький осередки", - наголосила Оксана Палійчук.
 
Ключові зміни для учнів стосуються підходів до навчання та змісту освіти. Мета НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини. Замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей. Це – динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну та/або подальшу навчальну діяльність. Тобто формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в професійному та приватному житті. Спільними для всіх компетентностями є так звані наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми. Щоб набувати компетентностей, школярі навчатимуться за діяльнісним підходом – тобто частіше щось робитимуть, замість сидіння за партами і слухаючи вчителя. Зміна освітнього середовища – це зміна ставлення до дитини: повага, увага до неї і прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання. Саме такою буде Нова українська школа.
 
Що змінюється для вчителів? Один з головних принципів НУШ – умотивований учитель. Це означає, що наша мета – сприяти його професійному та особистому зростанню, а також підвищувати його соціальний статус. Щоб навчати по-новому, вчитель повинен отримати свободу дій – обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. А щоб вмотивувати вчителів ще й фінансово, міністерство запровадить сертифікацію. Це добровільна перевірка, проходження якої надасть учителям 20% надбавку до посадового окладу та звільнить від атестації.
 
Що змінюється для батьків? Один з принципів Нової української школи – партнерство, у тому числі між школою та батьками. Батьки можуть створювати свої органи громадського самоврядування, а отже – впливати на освітній та виховний процеси. Відтепер батькам легше контролювати фінанси школи. Усі навчальні заклади, які отримують публічні кошти (це, наприклад, бюджетні кошти та благодійні внески), зобов’язані оприлюднювати свій кошторис та інформацію про витрати. Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – учителів, учнів, адміністрацій та батьків – наріжний камінь, який допоможе досягти всіх інших результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя. І врешті – зробити українську школу відкритою, цікавою та сучасною.
 
Фото

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше