Інформація
  • Переглядів: 653
  • Автор: Moderator
  • Дата: 24-05-2018, 10:46
24-05-2018, 10:46

Святкування 100-річчя позашкілля України

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

Святкування 100-річчя позашкілля України відбулося 16-18 травня у м. Луцьку Волинської області, де пройшов Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості.
Свято об’єднало п’ять напрямів позашкільної освіти: еколого-натуралістичний, художньо-естетичний, дослідницько-експериментальний, туристсько-краєзнавчий, науково-технічний і продемонструвало єдність, творчість, зацікавленість, вміння учніської молоді та педагогічних колективів України.
Програма фестивалю передбачала проведення Всеукраїнського молодіжного Хакатону "X REALITY HACK 2018”, експозони «Сучасні тренди в позашкільній освіті», дискусійної панелі «Громада і позашкільна освіта: співпраця для забезпечення якості освіти», участь у святі «Позашкілля Волині. Формула успіху», роботу за напрямками позашкільної освіти. Учасникам було також запропоновано цікаву та насичену культурну програму.
Чернівецьку область представляли: директори Комунальних закладів «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» – Людмила Юріївна Головченко та «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» – Петро Денисович Плешко, представник об’єднаних територіальних громад краю – начальник відділу освіти, молоді та спорту Сторожинецької міської ради Андрій Іванович Гакман, учасники І Всеукраїнського Хакатону – вихованці закладів позашкільної освіти Буковини під керівництвом методиста Чернівецького ОЦЕНТУМ, к.б.н., доцента Лариси Миколаївни Хлус.
100-річчя позашкілля ознаменувалось започаткуванням нової форми позашкільної роботи – І Всеукраїнського молодіжного еко-хакатону «Нові технологічні рішення для сталого розвитку довкілля». Його організаторами були: Національний еколого-натуралістичний центр, Волинський обласний еколого-натуралістичний центр, Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
В роботі Хакатону взяли участь понад 40 учнів та вихованців закладів позашкільної освіти з 15 областей України: Волинської, Кіровоградської, Чернівецької, Чернігівскої, Хмельницької, Тернопільської, Рівненської, Полтавської, Одеської, Львівскої, Житомирської, Сумської, Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської та міста Києва.
Хакатон – конкурс на визначення кращих екологічних проектів, технічних та інженерних рішень, орієнтований на учнівську молодь, що займається у творчих учнівських об’єднаннях закладів позашкільної та загальної середньої освіти та має певні досягнення у своєму напрямку діяльності, досвід у сфері наукових досліджень і прагне знайти команду або ресурси для реалізації своїх ідей. Його метою є пошук нових ідей та технологій у сфері екології з можливим подальшим впровадженням у господарській діяльності; підтримка творчої молоді в Україні; зміцнення престижу інтелектуальної діяльності в Україні; сприяння комунікації між перспективними юними розробниками рішень екологічних проблем та представниками закладів вищої освіти, об’єктів природно-заповідного фонду, громади, бізнесу, інших зацікавлених сторін; заохочення учнівської молоді до презентації та розробки рішень екологічних проблем; популяризація позашкільної освіти та екологічного руху в Україні.
За результатами змагання юні науковці Буковини вибороли друге (Нікітова Марія – член БМАНУМ, учениця Чернівецького ліцею № 3 медичного профілю), два третіх (Худий Олександр – вихованець гуртка «Основи фенології» КЗ ЧОЦЕНТУМ, учень Чернівецької гімназії № 3 та Гермаковський Іван – член БМАНУМ, учень Чернівецького ліцею № 3 медичного профілю) місця. Даниїл Олейнич та Волощук Євген – вихованець гуртка «Основи фенології» КЗ ЧОЦЕНТУМ, учень Чернівецького ліцею № 1 отримали дипломи фіналістів очного етапу. Керівники проектів отримали подяки НЕНЦ України за підготовку фіналістів та активну участь у Хакатоні, а КЗ ЧОЦЕНТУМ – вимпел активного учасника заходу.
Надзвичайно важливо, що юні натуралісти набули досвіду роботи в команді, мали можливість поспілкуватись між собою, обмінятись ідеями, познайомитись та попрацювати з професіоналами. Наступна зустріч молодих обдарувань – Хакатон 2019 – відбудеться в м. Херсоні.
 
Фото

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2020 (135)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше