» » » Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
Інформація
  • Переглядів: 1375
  • Автор: Moderator
  • Дата: 6-10-2011, 17:30
6-10-2011, 17:30

Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 6 жовтня, під керівництвом першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації Георгія Галиця, відбулася нарада з підведення підсумків оздоровлення та відпочинку школярів влітку 2011 року.
У нараді взяли участь: начальник Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА – Михайло Бауер, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА – Олександр Довганич, голова чернівецької обласної ради профспілок – Володимир Шкварковський, головний лікар Чернівецької обласної державної санітарно-епідеміологічної станції Наталя Гопко, в.о. директора виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Олександр Кувіла.
У своєму виступі керівник освітньої галузі краю підвів підсумки оздоровчої кампанії 2011 року.
Виступ Михайла Йозефовича Бауера подається у повному обсязі
Головне управління освіти і науки, органи управління освітою під час цьогорічної оздоровчої кампанії ставили перед собою мету – не тільки зберегти існуючу мережу дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, але й забезпечити:
- їх ефективне використання;
- комплектування кваліфікованими працівниками;
- удосконалення організації виховної роботи в тимчасовому дитячому колективі;
- розширення мережі профільних змін для творчо обдарованих дітей-вихованців позашкільних навчальних закладів, лідерів учнівського самоврядування;
- збільшення показника охоплення відпочинком у наметових таборах.
Виконання поставлених завдань дало змогу, по галузі освіти, забезпечити оздоровленням та відпочинком 50000 дітей, що складає 53% (обласний показник – 57%) від контингенту учнів 1-10 класів, в т.ч. 78% дітей пільгових категорій та 100% (від потреби) дітей-сиріт і дітей-позбавлених батьківського піклування.
Послугами оздоровлення по освітній галузі охоплено 62% дітей від середньообласного показника, тобто 4990 та 8083 дитини відповідно.
Із 6366 дітей, оздоровлених у 14-ти стаціонарних таборах області 2026 (32%) оздоровлено у 4-х, що підпорядковані органам управління освітою, що свідчить про низький рівень забезпечення перепускної спроможності решти 10-ти оздоровчих закладів. Я думаю, що один із факторів, які впливають на забезпечення 100% перепускної спроможності – це те, що у місцевих бюджетах не передбачено, або передбачено у недостатній кількості, кошти на покриття частини вартості путівки дітям пільгових категорій, які є членами сімей незастрахованих осіб. Так, тільки у Вижницькому районі в бюджеті на 2011 рік на оздоровлення у стаціонарних таборах було закладено 200 тис. грн. і відділом освіти проведено тендер. У семи районах – по 99 тис.грн., переконаний, з того розрахунку, щоб не проводити тендер, у Кельменецькому та Путильсьському - тільки 35 тис. грн. та 28 тис. грн. відповідно, а відділом освіти Новодністровської міської ради, із-за відсутності таких коштів, не оздоровлено жодної дитини у стаціонарних таборах. Тому вважаю за необхідне у місцевих бюджетах на 2012 рік передбачити такі кошти у необхідній кількості.
Не залишилося поза увагою Головного управління оздоровлення талановитих та обдарованих дітей. Для цієї категорії дітей, вже традиційно, у таборі “Лунка” ми організовуємо проведення профільних змін під час яких оздоровлено 514 дітей, які навчаються в науково-технічних, еколого-натуралістичних, туристсько-краєзнавчих та художньо-естетичних гуртках позашкільних навчальних закладів області.
У спортивно-оздоровчому таборі “Буковинка” протягом 3-х змін оздоровлено 495 учнів-спортсменів дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.
Така форма оздоровлення є позитивною, тому в наступному оздоровчому сезоні я пропоную збільшити кількість профільних змін.
Також, на мою думку, необхідно збільшувати мережу наметових таборів. Ми збільшили кількість змін наметового табору туристів-краєзнавців, який традиційно організовує Обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, в якому протягом 4-х змін оздоровлено 420 дітей області, які навчаються в туристсько-краєзнавчих гуртках. У наступному оздоровчому сезоні ми ставимо завдання організувати наметовий табір у кожному районному позашкільному навчальному закладі.
Головне управління надає велике значення оздоровленню дітей-сиріт.
В оздоровчому таборі “Перлина гір” протягом літнього періоду оздоровлено 157 дітей-сиріт та дітей, що залишилися без піклування батьків вихованців шкіл-інтернатів області, що складає 100% від потреби.
Послугами відпочинку по освітній галузі охоплено 45000 дітей, що складає 99% від обласного показника.
Протягом червня функціонувало 389 пришкільних таборів з денним перебуванням (88% від ЗНЗ області) у яких відпочинком охоплено 43638 учнів ЗНЗ області, що складає 46,4% від контингенту учнів 1-10 класів. Для порівняння у 2010 році: 385 (87%), 43360 (45%).
У серпні відділом освіти Герцаївської райдержадміністрації організовано роботу табору праці та відпочинку при районному ліцеї для лідерів учнівського самоврядування, в якому відпочинком охоплено 40 учнів ЗНЗ району. Я знаю, що це ще дуже малий показник, але це є початком організації в області таборів праці і відпочинку. Під час оздоровчого сезону 2012 року кожний відділ/управління освіти має організувати такі табори.
З місцевих бюджетів на функціонування пришкільних таборів виділено 6 млн. 105 тис.грн. (2010 р. –5 млн. 701,353 тис. грн.) з розрахунку 14 грн. в день на одного учня (середньообласний показник), у минулому році цей показник складав 10,2 грн. Харчування дітей у пришкільних таборах найкраще організовано у Сторожинецькому (16,5 грн.), Вижницькому та Заставнівському (15 грн.), Кельменецькому (14,5 грн.), Глибоцькому (14 грн.) районах.
Під особливим контролем Головного управління перебувало питання організації виховної роботи у літніх оздоровчих таборах. З метою її удосконалення Головним управлінням освіти і науки спільно з управлінням сім’ї, молоді та спорту проведено огляд-конкурс виховної роботи у літніх оздоровчих таборах області.
Під час проведення конкурсу активізовано роботу оздоровчих закладів щодо покращення і удосконалення організації виховної роботи, впровадження інноваційних технологій, вивчення виховних можливостей тимчасового дитячого колективу, зміцнення матеріально-технічної бази для здійснення виховної роботи.
У І етапі (очному) огляду-конкурсу взяло участь 25 оздоровчих закладів, у тому числі 13 пришкільних та 12 стаціонарних.
Для участі у ІІ етапі (заочному) були представлені конкурсні матеріали -19 оздоровчих закладів (13 пришкільних, 6 стаціонарних) із 11 районів, міст Чернівців та Новодністровська.
Дитячий оздоровчий заклад «Водограй» с. Гільча Сторожинецького району не брав участі в обласному огляді-конкурсі виховної роботи у літніх оздоровчих таборах. Не подали матеріалів на заочний тур пансіонати та оздоровчі табори: «Черемош», «Вогник Буковини», «Дністер плюс», «Вербиченька», «Буковинське орлятко». Матеріали переможців у номінаціях «стаціонарні табори» та «пришкільні» подано на Всеукраїнський конкурс.
Переконаний, що у конкурсі виховної роботи необхідно брати участь всім стаціонарним таборам області незалежно від типу та форми власності. У цьому контексті пропоную кандидатури на посади старших вихователів у всіх стаціонарних таборах погоджувати у Головному управлінні освіти і науки.
Для належної організації та проведення оздоровчої кампанії, забезпечення дітей якісним оздоровленням влітку 2012 року вважаю за необхідне у наступному оздоровчому сезоні:
- організувати пришкільні табори при кожному позашкільному навчальному закладі;
- збільшити кількість змін у відпочинкових таборах;
- організувати наметові та табори праці і відпочинку в кожному відділі/управлінні освіти;
- у місцевих бюджетах на 2012 рік передбачити кошти у необхідній кількості на покриття частини вартості путівки дітям пільгових категорій, які є членами сімей незастрахованих осіб.
- забезпечити дитячі оздоровчі заклади кваліфікованими педагогічними та медичними працівниками;
- кандидатури на посади старших вихователів у всіх стаціонарних таборах погоджувати у Головному управлінні освіти і науки;
- відмінити сертифікацію послуг у сфері оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»;
- відновити роботу стаціонарних таборів «Лісова казка», «Золотий колос» та «Берізка».


Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
Георгій Галиць: «У кожному районі повинні бути стаціонарні табори»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (11)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше