» » » Використання досвіду міжнародних моніторингових досліджень якості освіти в контексті впровадження інтегрованого курсу «природничі науки» в старшій школі
Інформація
  • Переглядів: 658
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-05-2018, 12:02
2-05-2018, 12:02

Використання досвіду міжнародних моніторингових досліджень якості освіти в контексті впровадження інтегрованого курсу «природничі науки» в старшій школі

Категорія: Новини / Заклади загальної середньої освіти області / ІППОЧО

27 квітня 2018 року у веб-студії Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувся круглий стіл у формі вебінару на тему «Використання досвіду міжнародних моніторингових досліджень якості освіти в контексті впровадження інтегрованого курсу «Природничі науки» в старшій школі». До участі у круглому столі були запрошені методисти РМК\ММК\ОТГ, керівники ЗЗСО та відповідні фахівці, які опікуються вищезазначеним питанням.
Вебінар розпочала і вела заступник директора з науково-методичної роботи ІППОЧО Богачик Т. С. Під час виступу вона звернулася до учасників круглого столу із вітальним словом, зазначивши актуальність теми цього вебінару.
Стосовно питань організації та проведення міжнародного моніторингового дослідження  PISA – 2018 у Чернівецькій області виступила Якименко Л. В. – завідувач відділу тестових технологій та ЗНО Групи моніторингу. У своєму виступі Любов Володимирівна зазначила, що у тестуванні PISA–2018 беруть учні 15-літнього віку, з 81 країни світу. Організатори проекту завдяки чіткості, спланованості, конфіденційності  забезпечують рівні умови усім країнам. Акцент робиться не на знання матеріалу з конкретного предмету, а на логічне мислення. При оцінюванні, якщо відповідь учня невірна, аналізується логіка його мислення та враховується при кодуванні та виставленні оцінки.
Про готовність педагогів Чернівецької області до участі у міжнародному моніторинговому дослідженні  PISA – 2018 та результати виконання завдань компетентнісного характеру розповіла Жук І. В., завідувач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін. Ірина Володимирівна відмітила актуальність участі у міжнародному моніторинговому дослідженні PISA, яка може значно допомогти у досягненні основної мети Концепції «Нова українська школа» (НУШ). Також у своїй доповіді Ірина Володимирівна розповіла про результати дослідження, проведеного кафедрою методики викладання природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, за допомогою якого було визначено, чи обізнані учителі Чернівецької області із дослідженням PISA та його особливостями, чи зустрічалися вони із завданнями, які виконують учні під час проходження такого тестування тощо.
Юзькова В. Д. – доцент кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, у своєму виступі зазначила, що дослідження PISA набуває особливого значення для України з огляду на те, що в нашій країні започатковані важливі реформи, спрямовані на підвищення якості освіти, зокрема й на перегляд змісту навчання. Матеріали цього дослідження, яке ґрунтуються на наукових і науково-методичних працях багатьох учених, відомих у галузі освітніх вимірювань, природничих дисциплін та методики викладання цих дисциплін, а також майже 20-річному досвіді проведення моніторингового дослідження, сприятимуть кращому усвідомленню місця природничо-наукових дисциплін в Новій українській школі та їхнього змісту. Також Валентина Дмитрівна розповіла про три основні компетентності, які виділені у природничо-науковій грамотності рамкового документа PISA: 1) пояснення явищ науково; 2) оцінювання й розроблення наукового дослідження; 3) наукова інтерпретація даних і доказів.
Шепенюк І. М., старший викладач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін зазначила, що головними детермінантами якості шкільної освіти (за результатами дослідження PISA) є професійна підготовка учителів та якість навчальних завдань, розроблених для учнів. Ірина Миколаївна запропонувала учасникам вебінару перенести завдання міжнародного моніторингового дослідження PISA у площину компетентностей та наскрізних змістових ліній Нової української школи і проаналізувати їх з позицій ключових та предметних компетентностей.
Директор Чернівецької ЗОШ №5 Чернівецької міської ради Жуковська С.В. розповіла про участь учнів у пілотному тестуванні PISA-2018. Всіх вразило те, що це тестування виявляло здатність учнів оцінювати життєві ситуації, а після тестування обов’язковим було анкетування і бесіда з психологом.
Участь у круглому столі також взяла вчитель біології Чернівецької гімназії №5 Чернівецької міської ради Руснак Т. М., яка у своєму виступі зосередила увагу учасників на тому, що навички навчання мають бути гнучкими. Робота педагога повинна бути націлена на те, щоб учень оволодів гнучкими навичками, які він зможе використати у своєму житті. Доповідач звернула увагу, що для цього треба добре попрацювати над методичною базою та над перепідготовкою вчителів 21 століття.
Завідувач НМЦ природничо-математичних дисциплін ІППОЧО Рибчинський В. М. відзначив, що інтегрований курс «Природничі науки»– об’єднує фізику, хімію, біологію, географію, астрономію, екологію, покликаний дати цілісне наукове бачення світу, розвивати допитливість та вміти застосовувати наукові знання в повсякденному житті. Він розроблений для шкіл та класів суспільно-гуманітарного профілю, обирається учнями, які не планують складати ЗНО з предметів природничого профілю. Починають викладати курс вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації. Колегією МОН схвалено 4 проекти навчальних програм йього курсу.
Всі учасники круглого столу мали можливість задати запитання та взяти участь в обговоренні доповідей. На завершення круглого столу його учасниками зроблено висновок про те, що з метою підготовки до PISA-2018 та для підвищення рівня професійної компетентності вчителів природничих дисциплін потрібно впроваджувати у навчальний процес заняття із використанням тематики міжнародних моніторингових досліджень якості освіти та методики складання і виконання завдань компетентнісного характеру. Рекомендовано вивчати та поширювати інформацію щодо участі України у Міжнародному моніторинговому дослідженні PISA на різних педагогічних заходах регіонального рівня, у засобах масової інформації та у друкованих виданнях.
 
Презентації

Фото
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше