» » » Геннадій Зубко: Реформа децентралізації показує наочний результат, зокрема і в сфері освіти
Інформація
  • Переглядів: 632
  • Автор: Moderator
  • Дата: 24-04-2018, 18:16
24-04-2018, 18:16

Геннадій Зубко: Реформа децентралізації показує наочний результат, зокрема і в сфері освіти

Категорія: Новини / Слайдер / Децентралізація в освіті

Сьогодні, 24 квітня 2018 року, під головуванням Віце-прем’єр-міністра– Міністрарегіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулась Всеукраїнська селекторна нарада щодо реформування освіти в умовах децентралізації.

Від Чернівецької області в студії Укртелекому були присутні перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Павлюк, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ірина Ісопенко, представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та служб області.
 
Геннадій Зубко наголосив, що реформа децентралізації показує наочний результат, зокрема і в сфері освіти. Сьогодні ми маємо декілька основних блоків завдань. Це розбудова мережі опорних шкіл, запровадження з 1 вересня у всіх школах Нової української школи з одночасною розбудовою Нового освітнього простору та інклюзивне навчання. Серед завдань також забезпечення шкіл новим обладнанням, автобусами, будівництво інфраструктури навколо опорних шкіл тощо. «На сьогодні в Україні створено 504 опорні школи, до яких доєднано 970 філій. Порівнюючи з 2016 роком, коли їх було 137, за півтора роки ми створили 367 опорних шкіл. Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що питання створення опорних шкіл в ОТГ також є пріоритетним. Створено 208 опорних шкіл в ОТГ, до яких доєднано 390 філій.

Зі 115 проектів з розбудови НОП, наразі по Україні реалізовано 60. Це не просто яскравий дизайн, мурали на фасадах шкіл та розфарбовані стіни – це необхідна освітня екосистема! Школа перестає бути «дисциплінарним» простором, школа стає простором розвитку та взаємодії. І саме на цю ціль працюють Стандарти, які розроблені Мінрегіоном для типових проектів з Нового освітнього простору. Опорна школа повинна бути однаково якісно надавати освіту як в місті, так і в сільській місцевості.

Окремий напрямок – впровадження Нової української школи (НУШ). За словами урядовця, Нова українська школа з новим обладнанням, матеріалами, підходами, можливостями і методиками має створюватись в абсолютно новій інфраструктурі. Це не тільки нові спортивні зали, учбові майстерні або спортивні майданчики навколо, це – в першу чергу, середовище, яке повинно змінити менталітет дітей, які там навчаються. «Наголошую, Нова українська школа дасть свій максимальний ефект лише із розбудовою Нового освітнього простору. Впровадження НУШ без НОП не можливе», — підкреслив Геннадій Зубко.
 
Лілія Гриневич наголосила на прозорості закладів освіти та вчасному розподілі коштів додаткової освітньої субвенції, яка виділяється на створення нового освтнього простору та підготовку вчителів НУШ. Мінністр також зазначила про підручники для 1,5 та 10 класів, які друкуються; конструктори LEGO як освітній ресурс ХХІ століття та створення інклюзивних центрів як пріоритет НУШ.

Під час наради було відзначено Чернівецьку область як одну з найкращих, де забезпечено 100% доступ дітям з особливими освітніми потребами до закладів освіти.
 
Фото
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2019 (41)
Серпень 2019 (93)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (136)
Травень 2019 (197)
Квітень 2019 (138)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше