» » » Працюємо над оновленням змісту освітньо-реабілітаційної роботи в умовах Нової української школи
Інформація
  • Переглядів: 658
  • Автор: Moderator
  • Дата: 24-04-2018, 17:48
24-04-2018, 17:48

Працюємо над оновленням змісту освітньо-реабілітаційної роботи в умовах Нової української школи

Категорія: Новини / Нова українська школа

24 квітня 2018 року  на базі Комунального загальноосвітнього навчального закладу «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний   центр 
№1» відбувся обласний науково-практичний семінар на тему «Оновлення змісту  освітньо-реабілітаційної  роботи в умовах Нової української школи». Захід проходив  з метою  вдосконалення знань щодо навчання та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами в умовах Нової української школи  для директорів закладів спеціальної освіти та відповідальних осіб за  організацію інклюзивного навчання  в районах, містах, ОТГ.

Відкриття обласного науково-практичного семінару відбулося під головуванням Ірини Юліанівни Ісопенко, заступника директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА. У своєму виступі Ірина Юліанівна передала найщиріші вітання від Оксани Михайлівни Палійчук, директора Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, окреслила проблеми та перспективи освітньо-реабілітаційної роботи в умовах «Нової української школи», шляхи адаптації освітнього процесу до запитів та потреб, забезпечення саморозкриття кожної дитини, а також  висловила слова підтримки в подальшій нелегкій роботі всім майбутнім реформаторам спеціальної освіти для дітей з особливими потребами. 

«Школа – модель суспільства, і, кажучи про права людини, рівність і свободу, дитячу особистість потрібно поставити в центрі всієї діяльності, щоб вона була посередником у взаємодії суб’єктів навчання», – з таких слів розпочав свою доповідь гість заходу Володимир Миколайович Шевченко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту спеціальної педагогіки АПН України. Звернув особливу увагу на глобальні освітні тенденції, характер освіти, її нову якість. 

Також присутніми на обласному семінарі були Оксана Іванівна Гринюк, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки; Оксана Євгенівна Гордійчук, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти ЧНУ ім.Ю.Федьковича; Лариса Броніславівна Платаш, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та соціальної роботи ЧНУ ім.Ю.Федьковича; Світлана Зіновіївна Волошин, методист НМЦ безперервної педагогічної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Відкрила практичну частину Олена Орестівна Савчук, директор КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1», представивши всім однодумцям візитну карту свого закладу. Щоб наочно побачити роботу справжніх професіоналів, які працюють в навчально-реабілітаційному  центрі, учасники відвідали уроки:  урок-тренінг з географії  та трудового навчання у 8-Б класі  «Материки світу. Створення моделей національного одягу» (О.О.Фуштей, учитель географії, О.В.Козак, учитель трудового навчання); мовне свято у 2-4 класах «Щастя родом з дитинства» (Н.І.Мала, учитель-дефектолог, О.І.Шкурат, учитель початкових класів); тренінгове заняття для відповідальних  за  організацію інклюзивного навчання  в районах, містах, ОТГ (Н.В.Ісанчук, в.о. ОПМПК, М.В.Захарова, консультант-олігофренопедагог,  М.О.Анатійчук, консультант-психолог).
Наступним кроком було відвідування реабілітаційних занять: групового заняття з розвитку мовлення та лікувальної фізкультури з елементами логоритміки у 1-Б класі «Звуки навколо нас». (О.В.Столощук, логопед, О.О.Макаров, учитель лікувальної фізкультури); заняття-візуалізації з розвитку когнітивних процесів та емоційного інтелекту із використанням арттехнічних засобів у 1-А класі «Я живу у цьому світі» (М.Ф.Вовчук, практичний психолог); фронтального заняття з економічного виховання з групою дітей старшого дошкільного віку «Віртуальна подорож країною Економіка» (О.М.Молоч, сурдопедагог дошкільного відділення).

Гарним закінченням практичної часини обласного семінару став позакласний захід з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці», проведений  Г.А.Дереньковою, заступником директора з виховної роботи, та Ю.В.Матейчук, педагогом-організатором.
Традиційно підсумком завершення роботи заходу стало засідання круглого столу, де кожен з учасників висловив свою думку, поділився враженнями та планами подальшої роботи. 
 
Фото
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Травень 2019 (138)
Квітень 2019 (137)
Березень 2019 (206)
Лютий 2019 (219)
Січень 2019 (213)
Грудень 2018 (163)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше