» » » У Вашківецькій ОТГ відзначили 155-у річницю від Дня народження Івана Бажанського
Інформація
  • Переглядів: 478
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-04-2018, 14:26
18-04-2018, 14:26

У Вашківецькій ОТГ відзначили 155-у річницю від Дня народження Івана Бажанського

Категорія: Новини / Стрічка

  Згадуйте предків своїх,                 
                                                                           щоб історія перед вами не згасла,    
                                                                            і золотої нитки не згубіть.
                                                                           Ольга Кобилянська

13 квітня 2018 року учасники семінару учителів української мови та літератури Вашківецької ОТГ у рамках акції «Буковині на згадку» посадили яблуневий сад на честь 155-ої річниці від Дня народження відомого просвітителя Буковини - Івана Миколайовича Бажанського. 
 
Традиційно зустріч почалася з історичного екскурсу на старому кладовищі, де покоїться серце великого патріота і трудівника освітянської та літературної ниви, який поєднав у собі стільки талантів: педагога, просвітителя, громадського діяча, філософа, фотографа, скрипаля, керівника хору, бджоляра…Тут  учасники ще раз віддали данину шани і поваги людині, яка сіяла розумне, добре і вічне на теренах Буковини. 
           
Василь Сухомлинський, 100-річчя якого відзначаємо, писав, що «Виховання – це не поєднання заходів і прийомів, а  мудре спілкування дорослого із живою душею дитини». І саме таке спілкування відбулося у актовому залі гімназії за круглим столом.  «Сьогодні у рамках відзначення 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського мимоволі проводимо паралель між двома  непересічними особистостями – Іваном і Василем, і можемо ствердно говорити про те, що Іван Бажанський – Сухомлинський Буковинського краю», - такими словами відкрила засідання круглого столу Лілія Гуйванюк, директор НВК «Вашківецька гімназія ім. І. Бажанського». Вже минуло 155 років від  дня його народження, але саме його творчість спонукає нас до глибоких роздумів щодо тих проблем, які у свій час порушував педагог і  не втратили своєї актуальності й сьогодні,  адже у своїх статтях він окреслює основні шляхи,  як правильно навчати дитину, виховувати її в дусі любові до батьків, рідного краю, традиції і звичаїв, любові до батьківщини. 
                
Про необхідність побудови Нової української школи на кращих зразках минулого наголошував і начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької ОТГ Володимир Лучак, який відзначив, що роботу у школах  необхідно  будувати на засадах партнерства між учителями,  учнями і батьківською громадою, а голова методичного об'єднання вчителів української мови та літератури Вашківецької ОТГ  Галина Курик звернула увагу присутніх на вчення  Бажанського щодо  питання викладання рідної мови і відзначила визначальну роль учителів-словесників у цьому процесі.                
Думку про те, що найбільші інвестиції – це інвестиції у майбутнє, висловив голова Вашківецької об'єднаної громади Микола Перч, минулорічний лауреат премії І.Бажанського, який  привітав учасників круглого столу і ще раз засвідчив необхідність таких зустрічей, які збагачують  духовно,  надають наснаги у роботі.           
                 
Учасники круглого столу «Іван Бажанський – Сухомлинський Буковинського краю» - лауреати премії імені Івана Бажанського – Василь Джуран, Василь Костик, Олександр Столяр, Олександр Довбуш  по-новому відкривали Бажанського. Заключним акордом зустрічі став виступ заслуженого артиста України Івана  Дерди, у репертуарі  якого чимало пісень на слова Бажанського,  одна з яких  прозвучала на зустрічі, а славнозвісна «Черемшина» покликала всіх до саду, де і відбулося священне дійство – саджання яблуневого саду, адже, як писав Віктор Терен: «Життя не кінчається смертю, коли залишається сад». 
 
Фото
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше