Error: Incorrect password!
Формуємо екологічні компетенції » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
Інформація
  • Переглядів: 847
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-02-2018, 16:43
2-02-2018, 16:43

Формуємо екологічні компетенції

Категорія: Новини / Стрічка / Глибока


«Буде чистою хай країна, де червона цвіте калина.
  Гори, ріки і полонина – це моя Україна
  Хай  же  буде моя  країна найчарівніша, як перлина.
   В моїм серці вона єдина – це моя Україна».

Всім відомо, що одним із основних завдань сучасної школи є виховання 
гідного громадянина своєї держави, який може та хоче брати на себе відповідальність за власне майбуття своєї Батьківщини.
Відповідно до нового Державного стандарту,  громадянська відповідальність є наскрізною лінією в усіх навчальних предметах.
Наше життя – це постійна взаємодія з природою, тож немає такої діяльності, яка б не впливала на довкілля. Нині важливою умовою узгодження дій людини із законами природи є формування особистості екоцентричного типу та створення нового порядку й вироблення правил співіснування людини з  природою. Тож один із ціннісних пріоритетів нашої країни – екологічна освіта й виховання громадян. Екологічна освіта й виховання – це не лише процес цілеспрямованого впливу суспільства на учня та його позицію щодо природного середовища, а й простір міжособистісних відносин, у якому формується цілісна культура особистості та її невіддільна екологічна складова.
Унаслідок заселення людством майже всього суходолу й небачених доти масштабів господарського освоєння довкілля, почали виникати й дедалі загострюватися глобальні екологічні проблеми. Кожна з них, і особливо - всі вони разом здатні спричинити знищення всього живого на нашій планеті. Саме тому людству вже давно час бити на сполох, аби змусити всіх і кожного замислитися над результатами своєї діяльності.
Тому 31 січня на базі освітніх закладув Глибоцького району проведено лекторій : «Екологічна  просвіта – одна із ключових компетенцій для української школи». Учні  Коровійської ЗОШ, Молодійської ЗОШ, Глибоцького ліцею, Глибоцької гімназії, Кам?янської ЗОШ, Старововчинецького ліцею взяли участь у розмові на важливу тему глобальних екологічних проблем.
Мета нашого лекторію: привернути увагу до глобальних проблем планети, а саме – проблеми сміття та його переробки;  формувати екологічну свідомість школярів і відповідальність за власні вчинки. 
В роботі лекторію взяли участь перший заступник голови Глибоцької РДА  Коломієць В.К., начальник управління освіти Глибоцької РДА  Барарюк В.І., Федоряк М.М. – доктор біологічних наук, професор  кафедри екології та біомоніторингу Інституту хімії, біології та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Москалик Г.Г.,  – кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту хімії, біології та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, методист РМЦ Блисенко О.В.
В Глибоцькому районі наразі стартує програма:  «Глибоччина без сміття».
Учасники лекторію ділилися своїми напрацюваннями,  обговорювали проблемні питання та шляхи їх вирішення. Представники Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича багато цікавого розповіли про проекти державного і міжнародного рівня  та навчання студентів  на кафедрі екології та біомоніторингу Інституту хімії, біології та біоресурсів.
Однією з ключових  компетенцій НУШ є екологічна грамотність і здорове життя, тож усвідомлення даних глобальних проблем і робота на їх вирішення стають невід`ємною частиною життя кожного учасника освітнього процесу. 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!