» » » 47 річниця першого виконання "Червоної рути" та "Водограю" Володимира Івасюка
Інформація
  • Переглядів: 53
  • Автор: Moderator
  • Дата: 13-09-2017, 14:57
13-09-2017, 14:57

47 річниця першого виконання "Червоної рути" та "Водограю" Володимира Івасюка

Категорія: Навігація / Новини

Сорок сім років тому, 13 вересня 1970 року, на Театральній площі у Чернівцях вперше прозвучала "Червона рута" композитора  Володимира Івасюка, що стала легендою. А все почалося після підкорення 1969 року гори Ельбрус на Кавказі, коли Володимир Івасюк повернувся додому і мандрував Карпатами.
  Розібратися із цією загадкою композиторові допомогла поїздка в липні 1970 року до села Розтоки на Путильщині. Володимир Івасюк поїїхав разом з ансамблем танцю "Вітерець" Чернівецького палацу залізничників на зйомки фільму "Білий птах з чорною ознакою". Саме у Розтоках місцеві жителі розповіли Володимирові Івасюку легенду про червону руту, дивовижне гірське чар-зілля. Легенда про червону руту…У гуцульського майстра-різьбяра Бербенюка росла донька Анничка. Вже й на порі стала. А що старий майстер був удівцем, то він ревно оберігав доньку від зазіхань легенів, боявся видати заміж в інше село і залишитися самотнім.Вона ж покохала Василя із сусіднього села. Вони почали крадькома зустрічатися.Одного разу старий майстер, тільки-но Анничка вийшла з хати, крадькома пішов за нею. Коли молодята зустрілися на краю крутого кам’янистого схилу і припали одне до одного в поцілунку, Бербенюк вийшов зі своєї криївки та пішов до них. Злякалися молодята. Дівчина вивільнилася з обіймів легеня і кинулася бігти вниз крутим схилом.
– Анничко, там круто! – у страху і розпачі закричав батько. Та було пізно: дрібне каміння ковзнуло під ногами дівчини, і вона полетіла в прірву. Гори підхопили той вигук Василя і ніби зітхнули глибоко: "Там круто… круто… руто… руто… о-о-о!" Засумував хлопець, сів на плескатий камінь і жалібно заграв на своїй скрипці. А гори ніби зітхнули, і вчувся в тім зітханні знайомий голос: то Анничка радила йому нарвати жовтого листя з найближчого кущика, зварити відвар і напитися.
Замовкла і скрипка. Хлопець нарвав листя з того кущика та зробив так, як радив рідний голос. Напився тричі відвару з листя і все забув. Запам’ятав єдине слово – "рута".
За карпатськими переказами, раз на десять років той жовтий кущ квітів рути цвіте червоним. І якщо знайти таку квітку, можна причарувати того, кого кохаєш. У цьому селі й з’явився остаточний варіант тексту пісні.
  13 вересня 1970 року "Червона рута" вперше прозвучала в прямому ефірі Чернівецького телебачення у програмі "Камертон доброго настрою". Транслювали програму на всю Україну. Головним режисером Чернівецького облтелерадіокомітету тоді був Василь Селезінка (зараз заслужений діяч мистецтв України, – авт.). Разом зі звукорежисером Василем Стріховичем вони робили програму "Камертон доброго настрою".

47 річниця першого виконання "Червоної  рути" та "Водограю" Володимира Івасюка
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Сентябрь 2017 (146)
Август 2017 (79)
Июль 2017 (70)
Июнь 2017 (167)
Май 2017 (284)
Апрель 2017 (288)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net