» » » Інноваційні педагогічні та виробничі технології у навчально-виробничому процесі професійно-технічного навчального закладу
Інформація
  • Переглядів: 474
  • Автор: Moderator
  • Дата: 29-05-2017, 15:13
29-05-2017, 15:13

Інноваційні педагогічні та виробничі технології у навчально-виробничому процесі професійно-технічного навчального закладу

Категорія: Новини / Заклади професійної (професійно-технічної) освіти

Відповідно до планів роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2017 рік, на виконання наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 16.05.2017 №254 «Про проведення семінару-наради постійнодіючої секції голів обласних методичних об’єднань з професійної підготовки кваліфікованих робітників  професійно-технічних навчальних закладів області з проблеми: «Інноваційні педагогічні та виробничі технології у навчально-виробничому процесі професійно-технічного навчального закладу», з метою запровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій у навчально-виробничий процес професійно-технічних навчальних закладів через функціонування постійнодіючої секції голів обласних методичних об’єднань з професійної підготовки кваліфікованих робітників 19 травня 2017 року на базі Кельменецького професійного ліцею Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області проведено вищезазначений семінар-нараду.

       У методичному форумі взяли участь засновник ПП «ЮГРО» Андре Баудевайнз; директор ПП «ЮГРО», депутат Чернівецької обласної ради, голова Асоціації сільськогосподарських  виробників Чернівецької області Л.І.Бортич; в.о. директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівцькій області Микитюк С.М.; методист центру Горбан Є.І.; головний редактор Кельменецької районної газети «Рідне слово» Паук Н.; директор Кельменецького професійного ліцею Чура Я.Т.; заступники директора ліцею з навчально-виробничої роботи та навчально-методичної роботи Перстинчик Л.О., Боднар І.Я.; старший майстер                Базюк Р.В.; методист Молода В.І.; практичний психолог ліцею Антофій О.А.; голови обласних методичних об’єднань викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання з професійної підготовки кваліфікованих робітників професійно-технічних навчальних закладів області; працівники ПП «ЮГРО».

      Програма семінару-наради включала такі модулі: відкриття, інструктивно-практичний, теоретично-тренінговий. Заходи методичного форуму відбувалися на двох локаціях: практичні – на базі ПП «ЮГРО»                  (с. Перківці Кельменецького району); теоретичні – на базі Кельменецького професійного ліцею.

     У вітальному слові до учасників семінару-наради Л.І.Бортич, директор                ПП «ЮГРО», наголосила на тому, що паралельно з обробітком землі вони розпочали свою співпрацю з освітніми закладами для того, щоб дати людям надію на те, що навчитися можна всього. ПП «ЮГРО» – це 10 років на ринку Буковини, 4 тис. га оброблюваної землі, новітня техніка, навчений персонал,. Всі працівники приватного підприємства є випускниками ліцею. Соціальне партнерство між ліцеєм та ПП «ЮГРО» продовжується й сьогодні. Майбутні трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва проходять тут виробничу практику. Навчання відбувається у виробничих умовах. Головне завдання – зацікавити учнів. ПП «ЮГРО» та його керівництво готові допомогти навчальним закладам системи професійно-технічної освіти області налагодити співпрацю з іншими приватними підприємствами (фермерськими господарствами) області. Андре Баудевайнз – потомственний землероб, який знає свій родовід до ХV століття. Народився і виріс у Нідерландах, жив і працював у 75 країнах світу, володіє декількома іноземними мовами. За час своєї професійної діяльності сім разів міняв рід занять. Опанував багато професій. Здійснив мрію свого батька – обробляти великі земельні масиви, а Україна, яку він вважає своєю країною,  для цього підходить найкраще.

Микитюк С.М., в.о. директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, акцентувала увагу на важливості вивчення передового досвіду зарубіжних країн та його запровадження у вітчизняну систему підготовки кваліфікованих робітників.

Інструктивно-практичний модуль, який для присутніх провів Андре Баудевайнз, складався з майстер-класу для дорослих учасників семінару-наради «Особливості підготовки кваліфікованих робітників у Нідерландах» та вступного інструктажу, первинного інструктажу на робочому місці (організація виробничої практики на виробництві) для учнів Кельменецького професійного ліцею, що прибули на приватне підприємство для проходження виробничої практики.

За словами  Андре Баудевайнза публічна система освіти у Нідерландах є однією з найкращих. Освіта має бути бізнесом, директор навчального закладу – бізнесменом, а викладачі – менеджерами.

Після завершення інструктажу присутні отримали можливість випробувати практичні навички водіння на новітній сільськогосподарській техніці іноземного виробництва на технічному майданчику приватного підприємства (трактор JohnDeer).

Далі учасники змінили локацію, переїхавши до Кельменецького професійного ліцею для участі в роботі другої частини семінару-тренінгу – теоретично-тренінгового модуля, який передбачав такі заходи: відео презентацію «Школа педагогічної майстерності» (Молода В.І., методист Кельменецького професійного  ліцею); майстер-клас «Готовність педагога до запровадження інновацій» (Антофій О.А., практичний психолог Кельменецького професійного ліцею); елементи тренінгу «Застосування технології колективної розумової діяльності в підготовці кваліфікованих робітників» (Горбан Є.І.,  тренер, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області).

Всі заходи пройшли на високому організаційно-методичному рівні. Присутні обговорили та прийняли рекомендації учасників семінару-тренінгу.

Всі виступаючі відзначили значні зусилля ПП «ЮГРО» та адміністрації Кельменецького професійного ліцею щодо створення ділових та комфортних умов роботи.

На завершення учасники семінару-тренінгу отримали іменні сертифікати.
        

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше