» » » Відбулася перша міжрегіональна зустріч учасників проекту «Філологічний Олімп»
Інформація
  • Переглядів: 711
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-04-2017, 12:51
21-04-2017, 12:51

Відбулася перша міжрегіональна зустріч учасників проекту «Філологічний Олімп»

Категорія: Новини / ІППОЧО

19 квітня 2017 року у Вижниці відбувся міжрегіональний педагогічний практикум учасників всеукраїнського проекту «Філологічний Олімп» з проблеми «Модернізація змісту літературної освіти в контексті полікультурного середовища». До роботи практикуму долучилися представники Чернівецької, Київської та Івано-Франківської областей.

У заході взяли участь Сенчук Руслан Іванович, голова Вижницької районної державної адміністрації; Вірста Сергій Дмитрович, заступник голови Вижницької районної ради; Богачик Тамара Степанівна, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з науково-методичної роботи; Химера Наталія Володимирівна, автор, відповідальний виконавець Проекту, методист відділу методики викладання української мови та літератури й зарубіжної літератури Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти»; Андрич Михайло Георгійович, начальник відділу освіти Вижницької районної держадміністрації; Ковдриш Володимир Федорович, завідувач РМК відділу освіти Вижницької райдержадміністрації; Борсук Ярослав Семенович, голова райкому профспілки освітян Вижниччини; Ковалюк Лідія Степанівна, методист РМК відділу освіти Вижницької райдержадміністрації; Іванова Лілія Іванівна, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППО ЧО, регіональний координатор Проекту; методисти, учителі-філологи, представники освітянської преси.

Знайомство гостей з Вижниччиною розпочалось у Вижницькій ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Ю.Федьковича, яка гостинно зустріла всіх хлібом-сіллю та народними танцями.

Потім учасники вирушили до Вижницького районного будинку дитячої та юнацької творчості, на базі якого й проходила основна частина зустрічі.

Розпочала роботу практикуму Т.С.Богачик, яка передала вітання від О.М.Палійчук, директора Департаменту освіти і науки ЧОДА, та Г.І.Біляніна, директора ІППО ЧО, представила учасників заходу та побажала всім плідної праці. «Дисципліни гуманітарного циклу – це базові науки, які формують не просто розумного, талановитого учня, а гідну людину. Тому вчителі-філологи так активно займаються розробкою нових методик, які не втрачатимуть актуальності та будуть підтримувати в учнів любов до книги й слова», – зауважила Тамара Степанівна.

Михайло Георгійович Андрич розповів про стан та перспективи розвитку освіти Вижницького району, про досягнення учителів і учнів Вижниччини, участь у благодійних акціях, фестивалях і зазначив, що освіта – це пріоритетна галузь для їхнього регіону.

Наталія Володимирівна Химера представила концепцію проекту «Філологічний Олімп», вказавши його актуальність, вагомість, мету – формування в учителів-практиків прагнення до професійного саморозвитку, набуття майстерності, упровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій, бажання творчо працювати. Програма реалізації проекту складається з 4 етапів. Зараз робота знаходиться на 2 етапі – концептуально-діагностичному. «У запропонованому проекті зусилля будуть спрямовані на формуванні духовно-практичної національної парадигми, що призведе до загальної гуманізації суспільства й, зокрема, школи як соціальної інституції», – наголосила Наталія Володимирівна.

Лілія Іванівна Іванова виступила з доповіддю «Шляхи підвищення професійної компетентності вчителів зарубіжної літератури» й зауважила, що участь у таких інноваційних проектах, як «Філологічний Олімп», є одним зі способів саморозвитку педагога. «Професія вчителя – це щоденне навчання. І зрозуміло, якщо є бажання навчатися, то вчитель постійно буде працювати над підвищенням рівня своєї професійної компетентності, щоб у результаті досягти вершин педагогічної майстерності й стати справжнім творчим майстром своєї справи», – зазначила Лілія Іванівна.

Наступним етапом роботи практикуму були виступи педагогів з Чернівецької області. Л.О.Шенгера, учитель зарубіжної літератури Вашківської ЗОШ І-ІІІ ст. Вижницького району, керівник районного методичного об’єднання учителів зарубіжної літератури Вижницького району, розповіла про морально-етичне виховання школярів засобами художні творів зарубіжної літератури й разом зі своїми учнями представила дослідницький проект про буковинського письменника Йосифа Бурга. Л.І.Мойсюк, учитель зарубіжної літератури НВК «Берегометська гімназія» Вижницького району, поділилася порадами щодо формування творчої особистості засобами художньої літератури шляхом упровадження інтерактивних технологій та разом зі своїм учнем презентувала пошуково-мистецький проект «Нашого цвіту – по всьому світу» про Юхима Штейнама, першого соліста легендарного ансамблю «Смерічка». Л.Г.Попович, учитель зарубіжної літератури Чагорської ЗОШ І-ІІІ ст. Глибоцького району, запропонувала елемент майстер-класу за методикою фасилітації «Світове кафе» й залучила до нього учасників практикуму, які мали визначити, як зацікавити учнів на уроках літератури.

Наступними свої напрацювання представили учасники з Івано-Франківщини: Я.В.Козленко, методист зарубіжної літератури лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін Івано-Франківського ОІППО (доповідь «Професійна компетентність учителя – необхідна умова ефективності процесу навчання»); О.М.Ткачук, методист РМК відділу освіти Косівської райдержадміністрації (доповідь «Системний підхід до впровадження інновацій у науково-методичній роботі Косівського РМК з учителями зарубіжної літератури»; Б.М.Цьолковська, учитель зарубіжної літератури Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, керівник районного методичного об’єднання учителів зарубіжної літератури Косівського району (доповідь «Роль методичного об’єднання в системі науково-методичної роботи з учителями зарубіжної літератури»).

Заключним етапом були виступи учасників з Київської області. Н.О.Чайка, учитель зарубіжної літератури Переяслав-Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ст. №5, розповіла про активізацію пізнавальної діяльності учнів, виховання художнього смаку на уроках літератури, продемонструвала приклади завдань, які використовує на практиці. В.М.Кулачинська, учитель зарубіжної літератури Макарівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – природничо-математичний ліцей», презентувала навчально-методичні комплекти із зарубіжної літератури для 5-9 класів. А.М.Сливка, учитель зарубіжної літератури Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ст. №21, виступила з доповіддю «Актуалізація пізнавальної діяльності школярів: розвиток інтересу до предмета».

Однією зі складових роботи проекту «Філологічний Олімп» є створення однойменного журналу. Його представила головний редактор видання Марія В’ячеславівна Буза, яка ознайомила з концепцією журналу, рубриками, процесом подання публікацій.

Також учасники зустрілися з головним редактором ще одного освітянського видання, «Всесвітня література в сучасній школі», – Валентиною Василівною Снєгірьовою, яка розповіла про особливість журналу, його структуру.

Підсумки семінару підвела Т.С.Богачик, яка подякувала всім за активну участь в організації й проведенні заходу та, перефразовуючи вислів Л.Толстого, зазначила: «Якщо вчитель має любов до дітей, колег та своєї справи, то це досконалий учитель-методист».

Завершилися гостини на Вижниччині екскурсією до музею-садиби Назарія Яремчука, яка подарувала учасникам приємні враження та спогади.
Відбулася перша міжрегіональна зустріч учасників проекту «Філологічний Олімп»Відбулася перша міжрегіональна зустріч учасників проекту «Філологічний Олімп»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Червень 2020 (8)
Травень 2020 (115)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше