» » » «Від Києва до Криму» - карта України вишиванками
Інформація
  • Переглядів: 374
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-03-2017, 15:21
2-03-2017, 15:21

«Від Києва до Криму» - карта України вишиванками

Категорія: Новини / Художньо-естетичне виховання

28 лютого на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено обласну виставку-конкурс української декоративної творчості.

Сприяти відродженню традицій вітчизняного художнього мистецтва у часи становлення української самобутності та незалежності, збереження національної культури є патріотичним завданням кожного українця.

Проведений захід – це ще один крок до вивчення історії України. Ми повинні знати історичний розвиток нації, знати народні звичаї, традиції, обряди, розуміти зміст символіки, чітко знати, якого ми роду-племені.

Учасниками конкурсу стали 38 учнів (вихованців) позашкільних та загальноосвітніх закладів Чернівецької області, міст Чернівців та Новодністровська.

Завданням конкурсу було дослідити особливості вишиваної сорочки різних регіонів України від Києва до Криму та представити маленьку сорочку, власноруч вишиту у відповідності до особливостей обраного регіону.

Виставку-конкурс проведено у вигляді театралізованої презентації особливостей традиційної вишивки різних регіонів України та пов’язаних з ними легенд, пісень, віршів, історичних та сучасних подій.

Учасники конкурсу провели кропітку пошукову та дослідницьку роботу, знайшли у «бабусиних скринях» та відтворили чудові вишиті сорочки Буковини, Хмельниччини, Полтавщини, Київщини, Чернігівщини, Тернопільщини, Львівщини, Волині, Закарпаття, Луганська, Донецька та, навіть, продемонстрували традиційний вишитий кримський костюм.

Вишиванка — символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, порядності, чесності, любові, святковості, оберіг. Вишита національна жіноча та чоловіча біла сорочка. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові — нареченому, чоловікові, хлопцеві; дівчині, заміжній жінці.

Було чимало типів традиційних сорочок за формою, використанням матеріалів, а також за семантикою кольорів: подільський, галицький, поліський, волинський, наддніпрянський, полтавський, гуцульський, буковинський, лемківський тощо. На вишиванках застосовувалися традиційні символічні орнаменти: геометричні (вважаються найдавнішими), рослинні, зооморфні (тваринні). Іноді типи орнаментальних форм поєднувалися: орнаментально-рослинний з переважанням першого чи останнього. Символіку форм конкретизувала символіка барв.

Народ ставився до вишиванок як до святині. Вишиванки передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії. Символічний образ сорочки-вишиванки часто зустрічається в народних піснях про кохання, сімейне життя, а також соціально-побутових (козацьких, чумацьких, бурлацьких, наймитських та ін.).

Сорочка-вишиванка оспівана, зображена в різноманітних жанрах народної творчості (в тім числі — жартівливих, пародійних), сучасними поетами. Вона є символом українця загалом і України зокрема.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше