» » » На Буковині відбулися урочистості приурочені до Міжнародного дня рідної мови
Інформація
  • Переглядів: 1040
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-02-2017, 06:17
22-02-2017, 06:17

На Буковині відбулися урочистості приурочені до Міжнародного дня рідної мови

Категорія: Новини / Слайдер / Національно-патріотичне виховання

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка живого духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, і розум, і досвід, і почування (Панас Мирний)

21 лютого, з ініціативи Департаменту освіти і науки та при підтримці Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, на базі Чернівецького обласного центру «Юність Буковини» відбулися урочистості приурочені до Міжнародного дня рідної мови. Саме в цей день усі присутні мали можливість повернутися до історичної пам’яті, генетичного коду нації.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, із попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Оксана Палійчук, директор Департаменту освіти і науки, звернулася до юної еліти поетичними рядками М. Адаменка, процитувавши вірш «Жива вода». Під час вітального слова посадовець наголосила, що рідна мова – це найбільше багатство, найцінніший подарунок від Бога, підтвердивши сказане прикладами зі Святого Письма: «Мова – це окуляри, які дозволяють  побачити душу людини, тому дуже важливо берегти, плекати та захищати мову».

Родзинкою виступу посадовця стало нагородження дітей із Луганщини цінними подарунками: «Ми розділяємо кожну вашу сльозу і біль, спільно молимось за те, щоб на Сході знову настав мир», – підкреслила Директор.

У рамках святкування також відбулося нагородження найкращих знавців української мови. З нагоди Міжнародного дня рідної мови Оксана Палійчук разом з Любов'ю Прокопишин, менеджером Видавничого Дому «БукРек», нагородили переможців подяками та цінними подарунками. Нагадаємо, що меценатом, спонсором заходу виступив ВД «БукРек».

Із вітальним словом до учнівської молоді, педагогів та гостей заходу звернулася також Надія Бабич, кандидат філологічних наук, професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Надія Денисівна підкреслила, що світ захоплюється українською мовою, так як вона належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі. Продекламувавши декілька віршів, науковець попросила присутніх пам’ятати власне коріння, вивчати історію свого народу, любити його мову та культуру, адже у мові є  чимало захоплюючого і дивовижного.

Відомо, що буковинці завжди демонстрували кращі зразки міжнаціональних відносин, етнічної полікультурності. Головною особливістю нашого краю є симбіоз культур, звичаїв і традицій. Саме тому справжнім сюрпризом для всіх гостей стали привітання генерального консула Румунії в м. Чернівці Елеонори Молдован, голови єврейської громади Буковини Льва Клеймана, керівника товариства австрійсько-німецької культури ім. Й. В. Гете «Відродження» Олександра Шлампа, голови польського товариства ім. А. Міцкевича Владислава Струтинського.

Елеонора Молдован акцентувала увагу на довголітній історії розвитку української мови, підкресливши, що рідна мова є мовою дитинства, саме тому вона допомагає кожному не лише пізнавати світ, а й по-справжньому його відчувати. Завершуючи виступ, генеральний консул Румунії висловила подяку організаторам заходу за можливість почути рідну румунську мову.

Після вітального слова Елеонори Молдован прозвучали вірші німецькою, польською, єврейською мовами у виконанні Олександра Шлампа, Владислава Струтинського, Льва Клеймана. Після вітальних слів високоповажні гості привітали призерів Всеукраїнських олімпіад із перемогами, вручивши подяки та подарунки.

Кажуть, у нації неможливо відібрати майбутнє і минуле, якщо не знищити мову. Бо саме мова є тим річищем, що несе рідне слово із покоління в покоління. Коли ж ми замутимо його, то перестанемо бути народом, нацією. З метою залучення широкого загалу дітей шкільного віку до дослідницьких і пошукових робіт, кращого ознайомлення з минулим Департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з газетою «Буковина», було проведено обласний конкурс творчих робіт «Моє село – колиска України». І саме сьогодні, в Міжнародний день рідної мови,  відбулося нагородження переможців цього конкурсу.

Наприкінці урочистого заходу, відбувся флешмоб з розгортання Державного прапора України, який підтвердив уже відому істину – Схід і Захід назавжди разом.

Творчу  атмосферу заходу забезпечили: Ірина Зузяк  (художній номер «Молитва до мови», студентка ІІ курсу Чернівецького юридичного коледжу національного університету «Одеська юридична академія»); Михайло Палійчук (пісня «Не твоя війна», студент ІІ курсу факультету журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича); Чернівецький міський фольклорний театр-студія «Ґердан» (пісня «Україна і Бог»); дитячий оркестр народних інструментів «Карпатська тайстра» та ансамбль дримбарів «Перлинки-намистинки» (художній номер «Аркан»,  Путильський районний центр дитячої та юнацької творчості); Одоріка Бостан (вірш М. Емінеску, учениця Карапчівського ліцею ім. М. Емінеску); хореографічний колектив Карапчівського ліцею ім. М. Емінеску (танець «Хора-маре»); учні Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №1 (єврейський танок); учні Чернівецької гімназії №1 ім. Т. Шевченка (німецькомовна поезія за мотивами твору Б. Брехта «Що отримала дружина солдата?»); фольклорний ансамбль «Квіти Буковини» (пісня «Червона рута» польською мовою, гімназія №3 Чернівецької міської ради); Ольга Коваль (авторський вірш «Одна Батьківщина», учениця Глибоцької гімназії); дитяча студія ансамблю «Смеречина» (художній номер «Дуботанець», Буковинський центр мистецтв); Біляль Альджабелі (пісня «На небі», студент ІІІ курсу БДМУ); студенти Чернівецького державного училища мистецтв ім. С. Воробкевича (літературна композиція за твором Ліни Костенко «Доля»); народний художній колектив вокальної студії «Мрія» (вокально-хореографічна композиція «Україна – це ми», ЧОЦЕВ «Юність Буковини»).

Хочеться побажати, щоб зерна любові до рідної мови проросли у серці кожної людини і заколосилися плідною нивою. Бо Слово живе, воно зародилося з Любові, воно сильне, бо зросло на Вірі. Слово віще, бо несе під серцем Надію, як дитя. Слово чесне, бо освячене Правдою. Адже Слово заповітне, бо покликане здобути Волю. На Буковині відбулися урочистості приурочені до Міжнародного дня рідної мови

На Буковині відбулися урочистості приурочені до Міжнародного дня рідної мовиНа Буковині відбулися урочистості приурочені до Міжнародного дня рідної мови


На Буковині відбулися урочистості приурочені до Міжнародного дня рідної мови


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше