» » » На контролі Департаменту питання охорони праці, пожежної безпеки та профілактики дитячого травматизму у ЗНЗ області
Інформація
  • Переглядів: 1361
  • Автор: Moderator
  • Дата: 29-12-2016, 15:57
29-12-2016, 15:57

На контролі Департаменту питання охорони праці, пожежної безпеки та профілактики дитячого травматизму у ЗНЗ області

Категорія: Новини / Центр якості освіти

Сьогодні 29 грудня 2016 року відбулася обласна виробнича нарада «Стан роботи з питань охорони праці, пожежної безпеки та профілактики дитячого травматизму у навчальних закладах області» з відповідальними працівниками органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій і міських рад, директорами установ освіти обласного підпорядкування, ПТНЗ, ОТГ.

У нараді взяли участь заступник директора Департаменту освіти і науки Періус Надія Василівна, директор комунальної установи «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ області» Світлана Іванівна Прінько, Гордей Іван Григорович - заступник начальника управління Держпраці у Чернівецькій області, Андроняк Андрій Петрович – заступник начальника відділу запобігання ЗНС ДСНС України у Чернівецькій області, Кирилюк Наталія Василівна - старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху УПД ГУНП у Чернівецькій області, Дутчак В.В., голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки, відповідальні працівники Групи моніторингу системи освіти.

Відкрила нараду заступник директора Департаменту освіти і науки Періус Надія Василівна, яка акцентувала увагу на важливості питання, побажала плідної роботи.

Світлана Іванівна Прінько наголосила, що головною метою державної політики у напрямку запобігання дитячого травматизму є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя і здоров’я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей. Упродовж 2014 року Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, органами управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій і міських рад проводилася значна робота, спрямована на реалізацію заходів із профілактики дитячого травматизму та травматизму побутового характеру, з питань охорони праці та пожежної безпеки.

Водночас є ряд заходів, які залишаються невиконаними, а саме: 660 об’єктів не обладнано системою протипожежного захисту, на 14 об’єктах необхідно привести у відповідність з діючими нормами та правилами шляхи евакуації, 175 об’єктів недостатньо забезпечені первинними засобами пожежогасіння – сертифікованими вогнегасниками, на 95 об’єктах відсутні джерела зовнішнього протипожежного водопостачання, на 123 відсутній внутрішній протипожежний водопровід. За порушення правил пожежної безпеки, невиконання постанов та приписів органів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 329 посадових осіб. У навчальних закладах області в поточному році використано 995 тис. 340 грн. на виконання заходів з протипожежної безпеки, з них районного підпорядкування використали 691тис. 600 грн., громади – 45 тис. 340 грн., ПТНЗ – 85 тис. 300 грн., заклади обласного підпорядкування – 172 тис. 600 грн. Більшу частину коштів – 686 тис.720 грн. використано за трьома заходами, з них: це – забезпечення вогнегасниками та їх обслуговування – 299 тис. 600 грн., проведення замірів опору ізоляції – 352 тис. 100 грн. та проходження навчання відповідальними особами - 35 тис. грн. На 2017 рік заплановано 10 млн. 532 тис. 700 грн. Найбільше коштів заплановано на вогнезахисну обробку горищ – 4 млн. 679 тис. грн., та на обладнання приміщень системою протипожежного захисту – 4 млн. 157 тис. 300 грн. Забезпечення вогнегасниками та їх обслуговування у 2017 році – 660 тис.200 грн., проведення замірів опору ізоляції – 380 тис. 500 грн. та проходження навчання відповідальними особами – 71 тис. 700 грн. Незважаючи на проведену профілактичну роботу, практично щомісяця фіксуються нещасні випадки. За 9 місяців 2016 року в навчальних закладах області зафіксовано 1263 випадки дитячого травматизму, що на 269 випадків більше ніж за аналогічний період 2015 року, або збільшення на 27% (у 2015 році за цей період зафіксовано 994 випадки).

«З метою покращення роботи у цьому напрямі, - наголосила Світлана Іванівна, потрібно провести відповідну роботу стосовно виконання вимог законодавчих нормативних актів з безпеки життєдіяльності, охорони праці в закладах освіти області, забезпечити безпечні і нешкідливі умови праці та навчання; особливу увагу звернути на загальний стан електрогосподарства, протипожежний стан, проведення превентивної роботи з питань профілактики нещасних випадків».

Під час свого виступу Андроняк А.П. звернув увагу на стан пожежної безпеки в закладах освіти області. Наголосив, що відповідальність за протипожежний стан навчального закладу лежить на його керівникові. Навів приклади порушень, які керівники установ допускають найчастіше та розповів, яку роботу необхідно проводити, щоб привести установу в належний протипожежний стан.

Гордей Іван Григорович - заступник начальника управління Держпраці у Чернівецькій області - у своєму виступі висвітлив питання щодо дотримання вимог безпеки життєдіяльності та наголосив на заходах щодо зниження виробничого травматизму на підприємствах Чернівецької області, в тому числі і в навчальних закладах. Навів приклади нещасних випадків на виробництві через порушення вимог Закону України «Про охорону праці».

Кирилюк Наталія Василівна - старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху УПД ГУНП у Чернівецькій області, у своєму виступі висвітлила питання профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проаналізувала причини ДТП за участю дітей шкільного віку та навів приклади дорожньо-транспортних пригод за участю дітей зі смертельними наслідками, які сталися в області упродовж цього року.

Дутчак В.В., голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки, порушив питання щодо забезпечення навчальних закладів фахівцями з питань охорони праці, укладання угод між профспілками і адміністраціями навчальних закладів, також підтримав пропозицію обов’язкового введення окремої штатної одиниці фахівця з охорони праці.

За результатами наради підготовлено відповідні доручення.

На контролі Департаменту питання охорони праці, пожежної безпеки та профілактики дитячого травматизму у ЗНЗ області

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше