Інформація
  • Переглядів: 1658
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-02-2016, 13:31
26-02-2016, 13:31

Знання української мови об’єднує нас

Категорія: Новини / Стрічка


26 лютого 2015 року на базі Чернівецького професійного машинобудівного ліцею проводиться ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. 
В урочистому відкритті олімпіади взяли участь: Надія Кирнац, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації; Галина Руда, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Борис Бунчук, декан філологічного факультету Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, професор, голова журі; Галина Михайлюк, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації; Євгенія Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; Тетяна Леваднюк, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін.
Заступник директора Інституту Галина Руда привітала учасників ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. 
За її словами, основними завданнями учнівської олімпіади з української мови та літератури є стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення та розвиток обдарованих дітей, реалізація здібностей талановитих учнів, формування творчого покоління молодих науковців та практиків.
У вітальному слові Галина Василівна сказала: «Тут зібралися найвмотивованіші учні ті, на кого ми сподіваємося завтра, як на обереги української мови і всього національного.
Дорогі учасники, сьогодні ви всі вже є переможцями: у своєму навчальному закладі, у своєму місті, районі. Тому зберіться і зосередьтеся на найголовнішому – виконанні конкурсних завдань, і це допоможе здобути вам чергову перемогу».
Надія Кирнац під час свого виступу передала вітання учасникам олімпіади від Директора Департаменту освіти і науки Оксани Палійчук, а також відзначила: «Тут зібралися не просто знавці, не просто любителі, а справжні поціновувачі української мови. Хочу щиро подякувати вам, діти за вашу працю, за ваше бажання постійно вдосконалюватися. 
Переконувати в тому, чи потрібно вивчати українську мову – думаю не варто. Вивчати, берегти, любити, леліяти, цінувати українському мову – необхідно нам як повітря, як хліб насущний.
Пригадуючи древню притчу про ті часи, коли Всевишній, створюючи світ, кожній живій істоті щось дарував. Людина звернулася до нього, що тільки її Він обділив, не подарувавши нічого вагомого. Тоді Господь відповів, що людина має найцінніший скарб – мову. Адже мова сильніша за будь-яку силу, прудкіша за будь-якого звіра, могутніша за будь-які крила. Пообіцяв Бог, що мова все замінить людині, ніде не дасть загинути. Однак і людина повинна розуміти, який неоціненний скарб отримала – берегти мову як зіницю ока, бо якщо втратить її, то загубить і душу, і красу, і силу. Отож, ви, дорогі учасники, повинні зуміти пронести через усе своє життя любов та повагу до рідної мови! Недарма ж говорять, що без мови немає народу. Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави. 
Я щиро вам бажаю успіхів у виконанні олімпіадних завдань».
Борис Бунчук, голова журі, під час свого виступу налаштував конкурсантів на позитив, зауважив, що члени журі будуть об’єктивно і чесно оцінювати кожну олімпіадну роботу.
«Я бажаю вам, щоб ви якомога краще проявили свої знання сьогодні. І не журіться з того приводу, що перемогу здобудуть не всі. Адже головне не місце, а участь в олімпіаді, те, щоб проявите себе. І пам’ятайте, наші погляди спрямовані на вас, на тих, які обрали собі слово.
Пам’ятаєте слова Лесі Українки «Слово, моя ти єдиная зброє», а Івана Франка «Якби ти знав, як много важить слово…»?! Отож, завжди пам’ятайте, що слово – це велика цінність.
Тому ваша участь в олімпіаді саме з української мови і літератури – це цеглинка у розбудову нашої майбутньої великої держави», – наголосив Борис Іванович.
Завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО Євгенія Квітень ознайомила учасників із загальними вимогами щодо проведення олімпіади, а також зауважила: «Ми сьогодні вкотре переконуємося, що ви любите українську мову. Ми пишаємося вами і віримо в те, що наша Україна стане міцною державою завдяки вашим успіхам, завдяки вашій любові до рідної мови.
Ви досконало розумієте і знаєте для чого вивчаєте українську мову. Я сподіваюся, що ви сьогодні покажете глибокі знання. Звичайно, серед вас переможе той найсильніший, хто найбільше приклав зусиль до підготовки. Але, однозначно, серед вас немає байдужих, немає тих, хто зупиниться на цьому етапі.
Бажаю вам впевненості у собі і в тому, що наша мова є однією з найкращих мов світу. Наше слово лунає скрізь дуже гордо.
Відзначу, що ми намагалися створити для вас якомога комфортніші умови для роботи».
У змаганні беруть участь 89 учнів 8-11 класів навчальних закладів Чернівецької області, серед яких – 23 восьмикласники, 22 учні 9 класу, 23 – 10 класу, 22 – одинадцятого.
Наразі змагання за звання кращих знавців української мови та літератури тривають.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Знання української мови об’єднує нас

 

 

Знання української мови об’єднує нас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше