» » » Інна Совсун відповіла на запитання народних депутатів з трибуни Верховної Ради України
Інформація
  • Переглядів: 595
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-02-2016, 09:42
22-02-2016, 09:42

Інна Совсун відповіла на запитання народних депутатів з трибуни Верховної Ради України

Категорія: Навігація / Новини

Потрібна тривала та системна робота над якістю підручників. Про це повідомила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час відповіді на запитання депутатів з трибуни Парламенту 19 лютого 2016 року.
Інна Совсун зазначила, що проблемні питання підручників накопичувалися роками. Першочергово, це стосуються якості підручників. Підручники не цікаві для дітей,  сповненні анахронічних прикладів, які відірвані від  сучасного життя і більше того, не спонукають дітей до навчання. «Ми говоримо про те, що потрібна тривала та система робота вирішення цієї проблеми», - підкреслила Інна Совсун.
Саме тому, щоб покращити якість підручників у 2015 році було затверджено нове положення про конкурс підручників. Серед основних змін цього конкурсу є те, що на конкурс можна подаватися не лише видавництвам, а й окремим авторам тому, що дозволено подавати рукописи підручників. Це дозволить розширити перелік авторів, які беруть участь у написанні підручників.
По-друге, розроблені окремі вимоги до експертів, які перевірятимуть підручники. По-третє, суттєво розширено права вчителів та школи на вибір підручників. «Безпосередньо більшість вчителів можуть визначати, які підручники є найкращими», - зазначила перший заступник Мінстра.
Очікується, що конкурс підручників, який стартував 8 лютого, буде завершено в травні 2016 року. Для того, щоб уникнути проблем із замовленням підручників у 2016 році, одразу буде оголошено про тендерну закупівлю підручників. Перший заступник Міністра зауважила, що попри вимушену затримку з друком та доставкою підручників у минулому році, завдяки прозорим тендерним процедурам Міністерство зекономило 80 млн грн. До прикладу, виходячи з показників минулого року планувалося, що підручник для 4-го класу буде коштувати 34 грн, але після торгів його вартість була 24, 9 грн. «Зекономлені кошти були скеровані на місця в рамках освітньої субвенції на закупівлю підручників в цьому році», - пояснила Інна Совсун.
Друге питання, на яке відповіла Інна Совсун стосувалося фінансування професійно-технічної освіти в 2016 році. За словами першого заступника Міністра, 4 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №41 про внесення змін до постанови КМУ від 16 вересня №727 для того, щоб спрямувати 500 млн зі стабілізаційної дотації до місцевих бюджетів. «Ці кошти перекриють нестачу в забезпеченні закладів ПТО. Кошти будуть скеровані на місця там, де були проблеми.», - підкреслила Інна Совсун.
Верховною Радою було прийнято закон, що повинен врегулювати це питання. Очікується рішення Президента щодо підписання цього закону.
Станом на сьогодні повністю профінансовані заклади профтехосвіти в 10 областях. Місцеві бюджети відмовилися виконувати свої фінансові зобов’язання щодо фінансування 31 профтехзакладу з поміж 800, які функціонують в країні. Також не профінансовано додатково ще 70 професійно-технічних  навчальних закладів.
Крім того перший заступник Міністра наголосила на тому, що «ЗНО справедливо вважається найуспішнішою реформою за весь час незалежності держави. Робота центру, забезпечення системи ЗНО користується заслуженою довірою суспільства».
Як повідомила Інна Совсун, було змінено фактично все керівництво УЦОЯО: директора та трьох його заступників. Восени 2015 року також було прийнято рішення про внесення змін до Закону «Про державний бюджет» та прийнято постанову Кабінету Міністрів про виділення додаткових 10 мільйонів гривень на забезпечення роботи УЦОЯО. Завдяки цим грошам було оновлено матеріально-технічну базу УЦОЯО та регіональних центрів оцінювання якості освіти, яка не оновлювалась з 2009 року.
Інна Совсун наголосила, що через воєнно-політичний стан в країні було втрачено Донецький та Кримський регіональні центри оцінювання якості освіти. Їм на заміну було з нуля створено регіональні центри: у Слов’янську та  Херсоні. У листопаді 2015 року було прийнято постанову про підвищення зарплат працівників УЦОЯО та регіональних центрів і це дозволило вирішити питання кадрового забезпечення.
«На сьогодні ЗНО-2016 вийшло на нормальний план підготовки. Відповідно до затвердженого календарного плану, ми вкладаємось у визначені рамки», - зазначила Інна Совсун. 1 лютого 2016 року розпочалася реєстрація учасників ЗНО, на той момент вже була узгоджена та підготовлена нормативно-правова база, відновлене програмне забезпечення. Перший заступник Міністра також повідомила, що новацією цього року стане апробація нового формату тестування з іноземних мов – тесту на аудіювання. Інна Совсун також зазначила, що вчителі, які беруть участь у проведенні ЗНО безпосередньо, також мають отримувати достойне матеріальне відшкодування.
Перший заступник Міністра повідомила, що новий проект закону «Про освіту»,  було відправлено на повторне перше читання до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, оскільки Міністерство та Комітет погодили рішення про можливість вдосконалення окремих пунктів законопроекту. Інна Совсун наголосила, що основними перевагами нового закону «Про освіту» є перехід до дванадцятирічної школи, що дозволить як зменшити навантаження на учнів у молодшій школі, так і розширити можливість профілювання у старших класах. Також важливою новацією є визнання різних видів освіти: формальної, неформальної та інформальної. Завдяки цій новації люди, які отримали знання неформально, зможуть верифікувати їх за формальною процедурою. Перший заступник Міністра також зауважила, що запровадження незалежної сертифікації вчителів, яке також передбачено новим законопроектом, сприятиме зростанню заробітної платні вчителів, оскільки законом передбачено, що ті вчителі, які погодилися довести свою високу кваліфікацію, отримуватимуть щомісячну надбавку.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше