» » » Сергій Квіт: Одними із пріоритетів МОН у 2016 році є модернізація підготовки фахівців у сфері професійної освіти та реформування системи фінансування вищої освіти
Інформація
  • Переглядів: 628
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-02-2016, 09:40
22-02-2016, 09:40

Сергій Квіт: Одними із пріоритетів МОН у 2016 році є модернізація підготовки фахівців у сфері професійної освіти та реформування системи фінансування вищої освіти

Категорія: Навігація / Новини

Про розвиток галузі освіти і науки у 2015 році та пріоритетні завдання Міністр освіти і науки України Сергій Квіт розповів під час Всеукраїнської наради з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки та директорами обласних інститутів післядипломної освіти у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна 18 лютого 2016 року.
Одним із пріоритетів МОН у 2016 році є модернізація підготовки фахівців у сфері професійної освіти. Сергій Квіт зазначив, що синхронне прийняття нових законів «Про освіту» та «Про професійну освіту» надасть повноваження обласній владі визначати потреби регіону в найбільш затребуваних професіях, приймати рішення щодо матеріальної бази навчальних закладів, враховуючи потреби ринку праці. «Мова не йде про фізичне скорочення мережі, а про її ефективність. Повноваження і кошти треба віддавати в регіони», - зазначив Міністр.
За словами Сергія Квіта, планується створення обласних рад стейкхолдерів, до складу яких увійдуть представники працедавців, місцевої влади, навчальних закладів та експертів. Саме ці ради будуть приймати рішення про те, які професії розвивати. Це та управлінська ідея, яка сьогодні працює у всьому світі.  
Як повідомив Міністр, проект закону «Про освіту», що знаходиться у Верховній Раді України,  запроваджує профільну школу. Це означає, що у будь-якому, навіть невеликому селі залишиться початкова школа, а діти  старших класів будуть довозитися шкільними автобусами до навчальних закладів, де є кваліфіковані кадри, спеціальне обладнання для класів. Саме тому сьогодні в центрі уваги Міністерства - створення опорних шкіл. У 2015 році Уряд виділив 100 млн на обладнання для кабінетів фізики, а на  створення опорних шкіл  у цьому році передбачено 200 млн гривень. Це завдання також потребує відповідного транспортного забезпечення. В цьому році на придбання шкільних автобусів передбачено 650 млн гривень. «Ми також розраховуємо, що до закупівлі автобусів долучиться місцева влада і питання транспортного забезпечення в цьому році буде вирішено», - зазначив Сергій Квіт. Очікується, що Міністерство буде проводити тільки конкурси підручників по змісту, а кошти на підручники і автобуси передаватимуться на місця, які будуть здійснювати закупівлю.
Щодо законодавчих ініціатив Міністерства Сергій Квіт відзначив прийняття Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», завдяки якому змінюється інфраструктура наукових досліджень, реалізуються нові наукові проекти. Зокрема, Міністерство планує створити фізико-технічний університет, бакалаврська програма якого буде працювати на базі Київського національного університету Тараса Шевченка, а магістерська, PhD програми – на базі галузевих академій. «Сучасна дослідницька інституція – це не просто будинок з сучасними лабораторіями, це цілісна система, де виховується науковець, де він може знайти інвестора для своїх досліджень», - підкреслив Сергій Квіт.
Реформування системи фінансування вищої освіти – у пріоритетних завданнях Міністерства на 2016 рік. У цьому році в планах МОН внести зміни до бюджетного кодексу для того, щоб скасувати обов’язковість затвердження штатних розписів університетів у Міністерстві. Крім того, планується розробити законопроект щодо фінансування вищої освіти. Зараз фінансування вищих навчальних закладів здійснюється через державне замовлення. Ця система себе вичерпала. Головна ідея нової системи полягає в тому, що фінансування університетів буде поділятися на базове і на те, що надходить разом з абітурієнтами. «Будуть високі вимоги до університетів, щоб отримати базове фінансування для своєї життєдіяльності. В такий спосіб ми підтримуємо найкращі вищі навчальні заклади», - пояснив Сергій Квіт.
Разом з тим, Міністр підкреслив, що зменшення кількості ВНЗ не впливатиме на кількість викладачів і студентів, а університети надаватимуть якісну освіту.  Як зазначив Сергій Квіт, в минулому році було запроваджено принцип пріоритетності вступу до вищих навчальних закладів, що зробило вступну кампанію більш прозорою. На жаль сьогодні серед абітурієнтів менш популярні інженерно-технічні спеціальності, а також ті, що пов’язані з фізико-математичними, природничими науками. «Якщо немає черг на спеціальності, які критично важливі для нашої держави, економіки і ринку праці, Міністерство дозволить університетам проводити власні конкурси та додавати бали для того, щоб популяризувати ці спеціальності», - повідомив Міністр.  
Сергій Квіт підкреслив, що великий успіх досягнуто на міжнародному  рівні завдяки асоційованому членству України в Програмі ЄС «Горизонт 2020», загальний фонд якої становить 80 млрд євро. Міністр повідомив, що після здобуття членства до України були запрошені міжнародні експерти, які у березні цього року проведуть аудит українських наукових досліджень. Експерти визначать, які дослідження необхідно розвивати в першу чергу як  для потреб держави, так і для потреб науки.

 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше