» » » Інна Совсун: Освіта – це стратегічний ресурс держави
Інформація
  • Переглядів: 567
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-02-2016, 09:37
22-02-2016, 09:37

Інна Совсун: Освіта – це стратегічний ресурс держави

Категорія: Навігація / Новини

18 лютого 2016 року, під час розгляду депутатами закону № 3491«Про освіту» у Парламенті, перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун наголосила на важливості прийняття закону про освіту та значенні освіти для розвитку суспільства.
За словами першого заступника Міністра, освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного та культурного розвитку людини, успішної соціалізації та економічного добробуту. «Освіта – це стратегічний ресурс будь-якої держави», - зазначила Інна Совсун.
Перший заступник Міністра підкреслила, що представлений у Верховній Раді України законопроект є базовим, рамковим проектом закону «Про освіту». Цей закон системно доповнюється вже діючим на сьогодні Законом України «Про вищу освіту», і також буде доповнений законопроектом «Про професійну освіту», який вже внесено до Парламенту, законами «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту».
Як повідомила Інна Совсун, новий закон надасть системі освіти більшу свободу у закладах освіти через їх автономію, зокрема, кадрову та фінансову; свободу здобувачам освіти, вчителям, педагогам – академічну мобільність, свободу творчості, простір для ініціативності тощо. «Жодна норма у нових законах не повинна порушувати ініціативу та творчість в системі освіти. Другим важливим завданням, яке стоїть перед реформою в системі освіти є затвердження людини як найвищої цінності відповідно до духу нашої Конституції», - наголосила перший заступник Міністра.
Інна Совсун додала, що одними із важливих завдань закону є створення умов для розвитку конкуренції в освіті, нагляду за академічною доброчесністю, створення можливостей для підвищення оплати праці викладачам, які будуть проходити додаткову незалежну сертифікацію. Законопроект також містить нові статті про рамки кваліфікацій та рівні Національної рамки кваліфікацій, зменшення регуляторної функції держави в умовах переходу до автономії закладів освіти, перерозподіл влади між органами державної влади та органами місцевого самоврядування різних рівнів.
Проект закону № 3491«Про освіту» було відправлено на повторне перше читання до Комітету з питань освіти і науки.  

 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше