» » » Роль музеїв у процесі розвитку матеріальної і духовної сфери народної культури
Інформація
  • Переглядів: 1142
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-11-2015, 15:35
12-11-2015, 15:35

Роль музеїв у процесі розвитку матеріальної і духовної сфери народної культури

Категорія: Новини / Стрічка

Кельменеччина – це перлина, скарбниця працьовитих людей і народних талантів, взірець щирості і гостинності, невичерпне джерело доброзичливості і ввічливості, куточок, звеличений працею. Саме на базі загальноосвітніх навчальних закладів Кельменецького району 10 листопада відбувся обласний семінар методистів РМК/ММК, які відповідають за викладання українознавства, з проблеми «Роль музеїв у процесі розвитку матеріальної і духовної сфери народної культури». 
   У роботі семінару брали участь: Т.С.Богачик, заступник директора ІППО ЧО з науково-методичної роботи; Л.І.Мартинюк, начальник управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації; Т.А.Мінченко, методист українознавства НМЦВР ІППОЧО; Є.В.Яцишена, методист РМК управління освіти Кельменицької райдержадміністрації, методисти РМК/ММК, педагоги району.
Мета семінару – популяризація кращого досвіду роботи педагогічних колективів щодо сприяння виховання в учнівської молоді поваги до національних історичних і культурних цінностей, ознайомлення з об’єктами культурної спадщини місцевого значення.
     Представивши гостей заходу та ознайомивши із планом роботи, Тамара Богачик відкрила семінар. 
   Заступник директора ІППО ЧО з науково-методичної роботи у своєму виступі зазначила: «Українознавча підготовка перебуває в центрі уваги всіх освітянських структур області тому, що зміст українознавства відповідає вимогам реформування змісту національної освіти і виховання, відповідає духові й сутті нашого швидкоплинного сьогодення. Українознавство, як засіб формування національної свідомості,  покликане не тільки дати знання про Україну, українців, їхню мову, культуру, державу, природу, історію, а й виховати нову українську особистість, яка пізнає, вивчає і творить себе і світ.
     Значну роль відіграють музеї у формуванні в учнівської молоді громадянського світогляду, усвідомленні взаємозв’язку поколінь, вихованні любові до рідної землі, мови, культури, вивченні та пропаганді  пам’яток історії, культури рідного краю.
Під час вивчення українознавства потрібно ефективно використовувати навчально-методичне забезпечення шкільних музеїв та музейних кімнат закладів освіти району. Цікаво і змістовно працюють: «Музей Ксенії Колотило» та «Фольклорно-етнографічний музей» Підзахаричівського НВК; історичний музей Купського НВК Глибоцького району; Диновецький етнографічний музей Новоселицького району; музей «Джерело» Заставнівської гімназії; краєзнавчий музей  історії села Колінківці Хотинського району; Новобросковецький музей історії села Сторожинецького району та інші».
Очільник управління освіти Кельменецької РДА – Любов Мартинюк ознайомила присутніх із роботою музеїв, українознавчих віталень у процесі розвитку матеріальної і духовної сфер народної культури Кельменеччини. 
     Тамара Мінченко, методист українознавства НМЦВР ІППОЧО, звернула увагу на важливість і впровадження музейної справи виховання в освітній процес: «Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання через забезпечення розвитку музейної справи в закладах освіти є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації».
     На базі Бабинської ЗОШ І-ІІІ ступенів учасники семінару ознайомились із візитною карткою закладу, яку презентувала І.І.Лончина, заступник директора з навчально-виховної роботи. А.А.Андрущак, вчитель української мови і літератури та українознавства представила виставку декоративно-прикладного мистецтва та урок українознавства в 9 класі на тему «Українська національна еліта». Незабутнє враження на педагогів справила екскурсія до музейної кімнати Лідії Липковської, яку провела В.М.Єренчук, бібліотекар села. Учасники семінару поклали квіти шани до пам’ятника української співачки – Л.Липковської.
     Радо і гостинно вітала учасників семінару Л.В.Равлюк, директор Кельменецького ліцею. Незабутні миттєвості у кращих кабінетах ліцею подарували присутнім вчителі української мови та літератури І.М.Білобрицька та Д.В.Крива. Фрагмент уроку в 9 класі з блоку «Моя родина, мій рід»: «Проектування музею життя родоводу – альтернатива збереження найціннішого» презентувала Л.І.Полянська, вчитель української мови і літератури та українознавства. О.Б.Білобрицький провів екскурсію в кімнаті «Бойової слави» на тему «Героїка кельменчан в історичних паралелях».  Педагогам області запам’ятається обрядове дійство «Храмове свято у Кельменцях» відтворене учнями, яке підготували керівники мистецьких студій: Т.О.Адамчук, Н.А.Григорошенко, С.А.Цвинтарної, О.А.Дерев’янко, О.М.Перепічки. 
     Ленковецький НВК представив директор закладу С.А.Серній. Поділився досвідом і досягненнями краєзнавчої роботи І.Н.Дєдов, вчитель історії та українознавства. У Ленковецькому НВК учасники семінару відвідали: краєзнавчий музей села Ленківці, відкрите заняття факультативу «Музеєзнавство» з проблеми «Використання проектних технологій в системі дослідження історичного краєзнавства», на якому юні дослідники презентували науково-дослідницікі роботи з краєзнавства, виставку вишивок «Руками умільців села Ленківці». Педагоги області переглянули відеопрезентацію з реалізації проекту «Українознавча основа структурування знань та виховного процесу в українській національній школі».
На засіданні круглого столу Т.А.Мінченко зупинилась на завданнях роботи методичних об’єднань з гуманітарних питань вчителів районів, акцентувала увагу на необхідності впровадження українознавства в області.
     Є.Антонюк-Гаврищук, науковий співпрацівник обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, у своєму виступі акцентувала увагу на значенні історичного краєзнавства у вихованні учнів.
Про використання музейних надбань в навчально-виховному процесі у своєму виступі поділилась Г.М.Олексюк, методист української мови та літератури і українознавства РМК управління освіти Кіцманської РДА. 
     О.В.Хитик, методист української мови та літератури і українознавства РМК управління освіти Заставнівської РДА, розповіла про охоплення гуртковою, секційною роботою з фольклорно-етнографічного спрямування учнів навчальних закладів.
     Л.С.Пенюк, методист української мови та літератури і українознавства РМК управління освіти Глибоцької РДА, ознайомила із  народним мистецтвом як засобом естетичного виховання і розвитку школярів загально-освітніх навчальних закладів.
    Методисти районних, міських методичних кабінетів, педагоги області мали можливість поспілкуватись, обмінятись досвідом роботи та отримати відповіді на запитання, які виникали під час роботи семінару. Після обговорення заходів учасники семінару прийняли методичні рекомендації.
    Семінар засвідчив зацікавленість педагогів у розвитку освіти на національних українознавчих засадах. Проведенню семінару передувала організаційна науково-практична робота, передусім управлінням освіти Кельменецької РДА та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, зокрема методиста з українознавства Т.А.Мінченко.
    Досвід відвіданих заходів із українознавства у загальноосвітніх закладах Кельменецького району показує, що виростити нову генерацію інтелігенції для відродження української держави неможливе без якісного оновлення системи роботи, органічної взаємодії науковців, методистів, творчих педагогів та науково-дослідницької діяльності учнів. Учасники семінару черговий раз переконались, що творчою лабораторією вчителя українознавства є музеї, українознавчі світлиці – творчі бази роботи на уроках та у позаурочний час, а також дали високу оцінку роботи з українознавства педагогічним колективам Кельменеччини.
   Всі учасники семінару висловились за те, що курс українознавства повинен займати особливе місце в системі навчання і виховання школярів. Тим більше, не може сьогодні виникати питання про те, щоб цей курс викреслити з навчальної практики чи зменшити години на його викладання. Українознавство – це наскрізний курс від родини і аж до повноліття дитини, а не фрагментний, уривчастий, епізодичний і безсистемний.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше